| cristina_6683 a întrebat:

Acum am un prieten cu 2 ani mai mare ca mine. La scoala ma tine in brate chesti din astea si m-a mai condus acasa si ne-am sarutat de mai multe ori, dar nu la scoala. Fosta lui prietena e o prietena de-a mea si zice sa ma despart de el ca isi bate joc de mine. El a avut de ales intre mine si ea si inca o fata marina si m-a les pe mine. O colega de-a mea a vorbit cu el si sunt super buni prieteni. si el zice ca chiar ma place. El e super de treaba si chiar cred ca ma place dar fosta lui prietena zice ca nu. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| madalicious a răspuns:

Draga mea prietena ta e fosta prietena a iubitului tau deci asta inseamna ca e geloasa si nu suporta sa isi vada fostul prieten fericitwinking E foarte nasol. In locul ei si eu as face la fel. Adica as baga strambe intre fostul prieten si noua sa iubita, asta doar din gelozie. Adevarul este ca acea fata se pretinde a fi prietena ta dar de fapt te minte si se da drept prietena ta ca sa se poata baga intre relatia ta cu iubitul tau. Da-i o sansa iubitului si nu o mai crede pe fosta lui prietena. Si inca un sfat=> prietenele nu trebuie sa stie niciodata ce faci cu iubitul tau. Trebuie sa stie cat mai putine! Bafta si sper sa nu faci greseala de a o crede pe acea "prietena".

9 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, da, e vorba de gelozie, pe deoparte o inteleg ca daca tine la el nu ii e totuna, dar tu nu ai nicio vina ca el te place si tu il placi, atat timp cat relatia lor s luat sfarsit, viata merge inainte... ea ar trebui sa te inteleaga si sa nu bage strambe daca chiar iti este prietena, dar incearca sa vb cu ea, si fa-o sa inteleaga cum sta treaba, intelege-o si pe ea intr-un fel se simte aiurea, dar asta nu ii da dreptul sa iti bage tie prostii in cap, cum ca prietenul tau si-ar bate joc de tine, asta nu are ea de unde sa stie, e clar ca e invidioasa, dar stai linistita, vezi-ti de relatia ta cu acel baiat si nu baga de seama vorbele la adresa lui sau a ta.kiss

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Sigur e geloasa; oricare ar fi asa!

| Luori a răspuns:

Te`ai gandit ca fosta prietena a lui este poate geloasa? Poate face anumea, daca nu a ales`o pe ea, atunci nici tu sa nu fii cu el straight face
Daca baiatul este asa cum spui tu, da`i o sansastraight face

| georgiana a răspuns:

Colega ta e geloasa pentru ca nu a ales-o pe ea. Daca iti place de el nu asculta sfatul ei, fara a verifica insa ce doreste sa transmita.

| SlobodLaGura a răspuns:

Un baiat daca are posibilitatea sa alega intre 3 fete cu sigurante o sa aleaga ce-a mai slaba veriga, prada cea mai usoara! Exact si in cazul tau. esti doar naiva!

| Simonaa5 a răspuns:

Prietena ta e geloasa,,, sau eu stiu,,, astepta sa il cunosti mai binewinking

| Nimic special a răspuns:

Asculta-ti inima!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

OK DECI NU TE LUA DUPA FOSTE sunt doar invidioase pe tine. Dar daca se dovedeste a fi adevarat ca isi bate joc de tine o sa suferi enorm(stiu cum e). DECI ar trebui sa discui cu mai multe persoane intreaba despre el, imprietenestete cu prietenul lui cel mi bun afla cat mai multe, asa te asiguri.nu sti nicioadata ce iti rezerva maine...viata e o cutie de surprize!

| Iulya_2892 a răspuns:

Poate prietena ta stie ce "poama" e prietenul tau, pentru ca si ea la avut. Poate nu vrea sa suferi, poate iti vrea binele! BAfta in continuare.