| tinkerBELL_2566 a întrebat:

Mi-am inceput viata sexuala in urma cu cateva luni si himenul meu inca este intact. Poate cineva sa ma lamureasca cum este posibil asta? Dupa ce m-am despartit de cel cu care am facut-o pentru prima oara am avut un alt prieten care m-a intrebat ca de ce nu i-am zis ca sunt virgina? Si i-am zis ca nu mai sunt ca nu inteleg de ce spune asta.Si da, am fost la doctor si himenul meu este intact.si de cate ori fac sex imi curge cate putin sange, simtind o mica durere doar la prima penetrare.

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este o deflorare incompletă dacă sângerezi, nu mai poţi fi virgină intactă.
De asemene a nu poate intra în discuţie un himen elastic (în formă de evantai).
Mare grijă la metodele de contracepţie că poţi rămâne însărcinată chiar dacă mai "eşti încă virgină".
Sănătate.
Pa, pa.

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este un himen elastic, care se va rupe complet de-abia la prima nastere vaginala.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Inseamna ca ai himenul foarte elastic si situat mai in profunzimea colului! Uite cam cum arata un himen elastic, care are un orificiu destul de mare!
http://3.bp.blogspot.com/......men%2B.jpg

Elianna
| Elianna a răspuns:

@عفونی: Nu este pornografie, este anatomie! Este o mare diferenta!

| amanda33 a răspuns:

Stai calma trece si asta. e la fel ca si cu epilatul: cu cat te "jumulesti" mai des cu atat nu vei mai avea par. tesutul este unul elastic, dar daca vei avea contacte sexuale repetate ( zilnice sau de 2 ori pe zi de ex) vei scapa repede de problema asta ca nu va mai avea timp sa se regenereze. succes

| CarmenR a răspuns:

Ai himenul foarte elastic. Se va rupe la un moment dat fie foarte brusc si te va durea putin, fie fara sa-ti dai seama.

| SatanaInIzmene a răspuns:

Elianna
Termina cu pozele alea, vei fi acuzata de astia ca instigi la pornografie laughing

| CHILIPIR a răspuns:

Inseamna ca ai himenul elastic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca probabil ai himenul foarte elastic, insa cu timpul sau poate chiar dintr-o data se va rupe