| Adesim a întrebat:

Acum ceva timp m-am despărţit de fostul iubit, ştiu că nu este o exprimare prea bună, am început să vorbesc cu cineva dar este o mică problemă. Din cauza rupturii am început să cred că toţi băieţii stau cu o fată doar pentru dragoste, ca să nu vorbesc urât, din cauza asta pot spune că am o piedică cu tipul cel nou. Mă tem să nu mă facă ca să ajung în pat cu el iar apoi să mă lase. O parte din mine spune că ar merge o aventură de o noapte dar mă tem prea mult ca să fac pasul ăsta. De ce am nevoie acum e siguranţă nu aventuri. Ce pot face ca să scap de gândirea asta? Dacă continui aşa voi rămâne singură.

Răspuns Câştigător
| oany a răspuns:

Buna.Ce varsta ai? Hai sa iti spun ceva..am 28 de ani si multe relatii de lunga durata care au esuat.Barbatii sunt vanatori..prin natura lor, asadar e clar ca mereu au in cap latura sexuala pentru ca ei de asta sunt guvernati.Insa si ei au suflet ..simt,iubesc,respira,sunt tristi, plang..Asadar inceteaza sa te vezi ca o prada! Intoarce putin rolurile..si tu poti fi pradator..si tu poti fi cea care isi doreste sa aiba un barbat in pat.Nu este neaparat ceva rau..insa nu stiu ce varsta ai si daca este cazul ..Viata e o loterie, un schimb de experiente si trebuie sa ne asteptam oricand la orice din partea oricui.Cu asta in minte...da-ti voie sa traiesti! Bafta!

| Adesim explică (pentru oany):

Bună! Am 20 de ani. Ok am să încerc și latura asta.

Răspuns Apreciat de Editori
| AlexFen a răspuns:

Ai nevoie de timp sa treci peste fostul tau iubit. Abia iesind dintr-o relatie esti foarte fragila si e posibil sa cauti si tu la randul tau o alinare in a trece mai usor peste, a nu te simti singura.
Daca consideri ca cineva nu este potrivit pentru tine este mai bine sa te indepartezi deoarece poti deveni toxica neavand increderea necesara in cealalta persoana sau chiar in tine insuti.

Multa bafta!

2 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Ar trebui să lași să treacă un timp până să începi o nouă relație.
E evident că nu ai trecut peste ce a fost și încă ți-e frică să nu fie la fel. Doar timpul te va ajuta.