| L a întrebat:

Acum ceva timp vb cu un baiat pe mess, el are 19 ani si eu 17. la inceput era foarte ok, vb pe mess, ma suna`dar uneori ma plictisea si nu vroiam sa ma mai sune sau sa mai vb cu mine, desi nu i-am spus asta niciodata, iar cand nu am mai vb am simtit nevoia sa vorbescu cu el. oare dc? De curand am aflat ca are iubita, desi el vb cu mine si ma invita sa iesim afara. pur si simplu simt ca e o persoana care valoreaza foarte putin, si simt nevoia sa-i zc iubitei lui ce facea el in timp ce era cu ea. Voi ce parare aveti? Sa- spun prietenei lui ce facea? mersi :*

Răspuns Câştigător
mariana
| mariana a răspuns:

Se pare ca tie chiar ti-a pasat de el, pentru ca dupa ce nu te-a mai sunat iti lipseau convorbirile cu el, cu toate ca tu pretinzi ca te plictisea.
Stadiul relatiei voastre a fost unul amical sau nici macar atat, iar daca tu nu ai fost interesata si el si-a gasit o prietena, nu inteleg ceconsideri tu ca a gresit, in relatia cu prietena lui. Daca vroia sa vorbeasca cu tine, inseamna ca a fost interesat de tine si a vrut sa-ti dovedeasca faptul ca, el isi poate gasi o fata care sa fie si ea interesata de el ca persoana, ca om.
Nu cred ca ai ce sa-i spui prietenei lui, pentru ca nu a gresit cu nimic fata de ea.
Daca acum esti si tu interesata de el, poti sa-i spui acest lucru sa vezi cum reactioneaza. Dca-l consideri ca este "o persoana care valoreaza foarte putin", atunci nu vad cum de iti lipseste. Cred ca te contrazici putin si nu stii singura ce vrei. Nu esti cumva geloasa pe el?
Daca nu-ti place de el, lasa-l in pace si sigur vei gasi si tu un baiat de care sa-ti placa.
Eu iti doresc multa sanatate si te rog, clarifica-ti sentimentele fata de el, inainte de a face ceva gresit.

4 răspunsuri:
| Pho3nix a răspuns:

Mai bine iti vezi de treaba ta.happywinking

| anna01 a răspuns:

Ce treaba ai tu cu prietena lui? Foarte bine ca nu te-ai incurcat cu el, nu cred ca intentia ta buna o va face sa deschida ochii, din contra te va perceapa ca pe o rivala si el va crede ca esti interesata de el.

| me_3408 a răspuns:

Eu sincer cred ca nu ii spui prietenei lui.Plus ca daca afla probabil se va supara pe tine happy

| robert21 a răspuns:

De unde esti mei ca vreau sa te cunosc