| Denisaa1235 a întrebat:

Acum doua saptamani și ceva mi-a fost sters contul de Instagram de niste hackeri. Am avut probleme mai mari cu el acum cateva luni dar mi-a pus vpn un prieten, vpn-ul nu mai mergea de vreo doua zile inainte ca, contul sa fie sters iar acel prieten si-a amintit ca trebuie sa faca ceva la vpn ca sa mearga. Dupa s-a deconectat iar a doua zi acel prieten a vorbit cu hackerul care mi-a sters contul. L-o intrebat cateva chestii sa vada daca chiar el a fost si da din pacate el a fost. Pot sa-mi recuperez contul cumva? Din moment ce vad ca unele postari sunt apreciate de contul meu sters. Nu stiu ce sa fac, sunt disperata. Am amintiri acolo pe el și nu vreau sa-l pierd. N-ar fi trebuit sa-mi apara nimic daca contul era sters definitiv sau ceva? Si cand dau sa ma conectez la alte conturi, imi apare contul, dau pe el și dupa imi da un cod ca sa conectez dar zice ca e șters de fapt. Sunt confuza.

Răspuns Câştigător
| KR0NSTADT a răspuns:

Cred că hacker-ii nu pot dormi noaptea fiindcă numai la contul tău se gândesc.

8 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Doar asta poti sa faci in cazul in care contul de Instagram a fost dezactivat:
https://www.facebook.com/help/instagram/366993040048856

| LPCTSTR a răspuns:

Daca tot ai amintiri și poti accesa pozele, de ce nu le descarci?
Ma cam gandesc ca daca VPN-ul a venit dintr-o sursa necunoscuta tie, fix sursa sa fie cauza, deci sa fie implicat "prietenul".
In primul rand, pentru ce VPN? Esti toata ziua pe reteaua cafenelei de la parter sau... ce?

| Denisaa1235 explică (pentru LPCTSTR):

Chiar daca ma mișc repede si pot schimba parola, ei tot pot sa-mi sparga contul si e o poveste lunga pe care nu o pot scrie aici. am avut ceva probleme cu niste hackeri, atat. iar eu chiar daca ma misc repede dupa cum am zis, nu voi sta pana la nesfarsit. In iunie am stat pana la ora 4 dimineata și cand m-am trezit n-am mai avut contul dar cel care m-a ajutat cu protectia m-a ajutat si cu recuperarea contului. Am multe conversatii pe cont, story-uri și postari.

| LPCTSTR a răspuns (pentru Denisaa1235):

Sa-nteleg ca platforma asta este intr-atat de inapoiata incat nu poti pune pe altcineva sa-ti descarce pozele de pe profilul tau, sau?

| Denisaa1235 explică (pentru LPCTSTR):

Aparent din moment ce e sters, nu mai poti sa descarci pozele

| LPCTSTR a răspuns (pentru Denisaa1235):

Mna, nu-i capat de lume.
Fa-ti alt cont cu parola puternica si adresa de email noua si nu mai folosi VPN-uri daca nu ai nevoie de ele, nu degeaba exista protocolul HTTPS.
Eu inca stau pe ideea ca "prietenul" este implicat, faptul ca "acel prieten" a vorbit cu insusi "hackerul" suna mult prea dubios, tie vad ca nu... inca... si ar trebui!

| Denisaa1235 explică (pentru LPCTSTR):

De fapt, chiar e ceva putred aici daca stau sa ma gandesc avand in vedere ca mi s-a deconectat contul imediat dupa ce a intrat el. Dar eram prieteni cu totii inainte iar ei doi au ramas prieteni, s-au mai luat la cearta din cauza mea deci nu stiu exact ce se intampla