| choceur a întrebat:

Acum o saptamana, am vorbit cu prietenul meu, mi-a spus ca are mult de lucru si are o multime de probleme si niciodata nu are timp de nimic. Mi-a spus ca desi tine la mine el crede ca e mai bine sa ne despartim, deoarece nu merit sa sufar pentru problemele lui, ca asa vom fi mai linistiti amandoi, iar dupa ce o sa treaca perioada asta daca nu imi gasesc un alt prieten si daca sentimentele dintre noi nu se vor raci o putem lua de la capat din nou. Am acceptat situatia gandindu-ma ea el, ca o sa fie mai linistit si o sa-i fie mai usor dar mi-e mie extrem de greu pentru ca imi lipseste enorm si imi vine sa-l sun si sa-i zic ca-mi lipseste si-l iubesc dar nu vreau sa-l deranjez. Il vreau inapoi dar nu stiu ce sa fac, pentru ca vreau sa-i respect decizia... nu-l pot uita, a fost prea frumos tot si imi lipsesc clipele petrecute cu el. Cum sa-i zic ca vreau sa fiu cu el indiferent cat de rar va putea sa ne vedem sau sa vorbim? Cum il fac sa inteleaga ca-l iubesc?

3 răspunsuri:
| vlaaddd a răspuns:

Puteai sa ii spui ca esti alaturi de el si ca il ajuti sa treaca peste probleme.

| LCD a răspuns:

Dar pentru ce sa accepti sa va vedeti cat se poate de rar?
am trecut prin aceeasi situatie ca si tine.La sfarsit nu a avut de suferit nimeni, decat eu! si pentru ce? daca el considera ca e mai bine fara tine, atunci, lasa-l. Asta se intelege din ce iti spune el. Daca tu ai fost cea care l-a inteles si l-a acceptat chiar si cu problemele lui, iar el nu apreciaza, nu are rost sa continuati. Daca chiar nu aveti timp de voi, poate ca are dreptate.Stie ca ti la el, si decat sa te vada cum te indragostesti de el tot mai mult, iar el nu iti poate oferi aceleasi sentimente, E mai bine sa rupeti relatia.
Nu trebuie sa il faci sa inteleaga ca il iubesti, pentru ca el stie foarte bine lucrul asta. Crede-ma!

| anka_6296 a răspuns:

Totul depinde de rabdarea ta ...si eu cred ca intre voi doi exista o scanteie foarte puternica ...asteapta putin cand te vei astepta mai putin atunci va evti impacawinking bafta!