| Gaby212 a întrebat:

Acum putin timp am fost la o petrecere aniversara a unei prietene.Am imbratisat-o, cum a facut toata lumea...Cand am vrut sa ii dau drumul, ea a continuat sa ma stranga in brate.Eu am imbratisat-o din nou,ca doar nu puteam sa stau ca scandura,nu? laughing A durat mult,cateva secunde bune... Problema este ca iubita mea privea toata scena de alaturi,indignata sad Pe buna dreptate, nimeni n-ar fi incantat sa isi vada partenerul asa. Ea a inteles ca n-a tinut de mine, a vazut ca paream un pic stanjenit si ca nu prea imi convenea. Ce credeti, oare fata aia are sentimente pentru mine sau asa ceva?

Răspuns Câştigător
| Raven a răspuns:

Dacă tu chiar nu simți nimic de natură romantică pentru ea și nici nu crezi că vei simți vreodată, poate ar fi mai bine să-i spui, cu blândețe, că tu o vezi ca pe sora ta mai mică și că nu te poți gândi la ea în felul ăla. S-ar putea să te urască o vreme dar te va lăsa în pace, dacă nu e vreo psihopată. Altfel s-ar putea să mai aveți, tu și prietena ta, parte de situații din astea ciudățele. Mâine-poimâine te poți trezi c-o găsești goală în patul tău dacă reușește să pună mâna pe cheia ta. (Am o imaginație bogată și am văzut multe filme laughing)

12 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Cel mai probabil ca are ca altfel nu vad de ce ar face asta, sau are ceva cu iubita ta si a vrut s-o enerveze

| Gaby212 explică (pentru Adry05):

Ele nu se cunosc prea bine intre ele, mai mult din vedere doar... Fratele ei imi este prieten bun, de aceea nu am refuzat invitatia.

| Raven a răspuns (pentru Gaby212):

Ah, e clar! Bănuiesc că-i mai mică decât voi. Nu-ți face griji, toate fetele se îndrăgostesc pe la începutul adolescenței de prietenii fraților lor. Le mai trece pe la 17-18 ani.

| Gaby212 explică (pentru Raven):

Ea nu e cu mult mai mica, are 20 de ani... happy

| Raven a răspuns (pentru Gaby212):

Oh, atunci e nașpa, va fi o situație jenantă ori de câte ori vei mai merge pe acolo.

| Gaby212 explică (pentru Raven):

Fata a mai dat semne, cand am anuntat relatia cu actuala iubita mi s-a parut ca s-a distantat.De exemplu am vrut sa pregatesc o surpriza pentru. prietenul meu si am "complotat" impreuna pe Messenger. Ea imi timitea inimioare si pupici, ceea ce mi se pare ciudat laughing

| Gaby212 explică (pentru Raven):

laughing hai ca esti tare.

| Raven a răspuns (pentru Gaby212):

Dacă tu chiar nu simți nimic de natură romantică pentru ea și nici nu crezi că vei simți vreodată, poate ar fi mai bine să-i spui, cu blândețe, că tu o vezi ca pe sora ta mai mică și că nu te poți gândi la ea în felul ăla. S-ar putea să te urască o vreme dar te va lăsa în pace, dacă nu e vreo psihopată. Altfel s-ar putea să mai aveți, tu și prietena ta, parte de situații din astea ciudățele. Mâine-poimâine te poți trezi c-o găsești goală în patul tău dacă reușește să pună mâna pe cheia ta. (Am o imaginație bogată și am văzut multe filme laughing)

| Violleta2022 a răspuns:

Da, a fost prea evident pentru toata lumea. Din pacate, a ales un moment foarte prost sa-ti arate asta, in vazul tuturor.
Probabil ca a facut-o constienta, ca sa vada iubita ta si sa-ti distruga relatia.
Sunt persoane care atunci cand nu pot obtine ce vor, fac rau, ca nici alta persoana sa nu poate beneficia de acel lucru, sau sa fie fericita.
Poate-i bine sa tii distanta cu prietena asta care s-a comportant stanjenitor, daca tii la iubita ta si vrei sa ai in continuare o relatie fericita.
In orice caz, mi se pare un gest foarte urat din partea acestei persoane.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, fata aceea avea sentimente pentru tine. Fata aceea te dorea atunci. O femeie când iubește, simte disperarea morții. Pentru ea, atunci când continua să te strângă în brațe, tu însemnai viața. Nu conta unde se afla, nu conta iubita ta, nu mai conta nimic, doar persoana ta conta. O femeie este o jumătate de ființă vie. în acel moment tu erai jumătatea cealaltă, ca ea să fie o ființă întreagă. Eu în locul tău aș căuta-o pe acea fată și m-aș căsători cu ea imediat. Așa aș face eu.

| Andreeush a răspuns:

Probabil te place.
Oricum a fost urât din partea ei să facă asta de față cu toată lumea, mai ales că era și iubita ta prezentă.

| Raven a răspuns:

Sunt șanse mari să aibă ceva sentimente dar, dacă tu ai o iubită, de ce mai întrebi asta? N-ar trebui să te intereseze, să te flateze un pic, poate, dar dacă te întrebi prea mult, o să dai în altele. Am mai văzut pe aici cazuri de fete care au început să se îndrăgostească de cineva doar pentru că tipul respectiv le dădea mai multă atenție decât alții, să nu cazi și tu în capcana asta.

| Gofigi a răspuns:

Poate a vrut să o facă geloasa pe prietena ta