| anonim_4396 a întrebat:

Ahh,simt ca ma satur de masturbare,si parca as vrea sa incep ceva nou,dar nu pot si nu vreau,adica stiti m-am plictisit de laba,parca nu mai este aceeasi placere ca la inceput,si doresc sa "trag de ceva" sau de cineva dar nu pot... straight face oare astea sa fie schimbari hormonale? adica, hellooo am 14 ani dar in societate ma comport diferit fata de ceilalti,adica nu-s chiar asa,ca ailalti sa dau cu palma fetelor sau sa le "masor" sani, dar in intimitate simt altceva.Imi poate explica cineva?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

E normal.
Te-ai saturat sa te "joci" cu tine,probabil ai si exagerat si ai inceput sa realizezi ca traiesti intr-o lume in care exista si fete.
Numai ca esti nerabdator sa-ti implinesti visele si poti da gres.
Schimbarile care au loc in organismul tau tin de maturizare,acum se formeaza in tine barbatul care vei fi maine.
Iar schimbarea asta aduce nelinisti ciudate,cantitati de testosteron ridicate si ganduri arzande in clipe de singuratate.
Daca ai avea un prieten la fel de sincer ca si tine,ti-ar spune ca si el trece prin aceeasi neliniste si-l incearca senzatii identice,un nu stiu ce si-un nu stiu cum inexprimabile,uneori!
Cauta sa-ti umpli timpul si creierul.
Cu orice care te intereseaza.
Daca interesele tale sunt constructive,iti vei forma un caracter placut care va duce la satisfacerea nevoilor tale,mult mai rapid decat iti poti imagina.
Pentru ca fetele vad!
Si nu vor scapa niciodata din ochi un baiat cu calitati reale.
Asa ca, lupta sa fii nu perfect, ci multumit de tine, de infatisarea ta, de felul tau de-a fi!
Si vei fi cum nu se poate mai bine!

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Esti copil.Mai ai de crescut.Va veni si randul tau.

| Johndoe2023 a răspuns:

Stai linistit vei gasi o partenera potrivita pentru tine mai devreme sau mai tarziu. de ce nu incerci sa ai o relatie sentimentala cu o fata?

| Yhugato a răspuns (pentru Johndoe2023):

Acum cateva luni a fost "prima" si nu s-a ajuns prea departe, doar la cel mai pasional sarut EVER dar am decis sa nu mai iubesc pe nimeni, si sa fiu mai solitar, dar probabil ma mint singur, cu toate ca as dori pe cineva care sa ma inteleaga pentru un timp indelungat! dar nu stiu ce-i in capul meu!

| Johndoe2023 a răspuns (pentru Yhugato):

Ai 14 ani esti la inceputwinking nu-ti fa prea multe griji in privinta astawinking formeaza-ti un anturaj de persoane cu acelasi caracter ca al tau si prin grupuri de genul vei gasi si o fata pentru tine?
a alege solitudinea nu este o solutie ci o problema

| Yhugato a răspuns (pentru Johndoe2023):

Nu gasesc asa ceva toate planeta, oricat as cauta! si oricum, la 14 ani, nu pot face nimic serios!