| AndreeaDeea221998 a întrebat:

Ajutați-mă cu niște păreri. Mă "depășește" puțin situația și nu știu ce sa cred: o femeie se desparte de mine din cauza diferenței de vârstă dintre noi (pana aici, nimic de obiectat). Fără sa existe certuri sau cuvinte aruncate aiurea am decis să păstrăm legătura (pentru mine, a păstra legătura = un mesaj la o săptămână /doua /o luna cu un bună ce faci) dar persoana respectivă îmi scrie zilnic, întotdeauna primul și ultimul mesaj îl primesc de la ea (nu ma deranjează, nu ma încurca) iar de ceva timp spune sa bem o cafea împreună. Nici asta nu m-ar deranja, dar nu înțeleg ce gândește. Efectiv ma depășește. Dacă consideri ca diferența de vârstă este deranjanta, nu e deranjanta și când mergi sa bei cafeaua aia? Sunt curioasa, voi ce părere aveți despre situația asta?

8 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Inca n=a gasit pe altcineva mai bun si se plictiseste singur. Daca gaseste are o scuza buna sa intrerupa relatia imediat.In orice relatie care nu are ca scop pe fata casatoria, o persoana se foloseste de cealalta si la final cineva se va simti folosit si va suferi. Nute mai lasa folosita, rupe complet legatura, e umilitoare.

| AndreeaDeea221998 explică (pentru ania):

Mulțumesc pentru răspuns! Dar nu consider ca o face din cauza ca este plictisită. Nu mai contează ce scop am avut din moment ce am pus punct și nu mai exista relația respectiva.

| Mopmop a răspuns (pentru ania):

Aici ai cam gresit. trebuia sa aduci in discutie versete cu Sodoma si Gomora.
Dumnezeu sa te binecuvinteze.

| Freya1 a răspuns:

Probabil ar vrea sa fie cu tine pentru ca ii placi, dar in acelaș timp nu ar vrea pentru ca ii e frica de diferenta sau de gura lumi.

| Crackman a răspuns:

Frate nu este evident?
Te tine pe post de boifrend dar tu nu primești nimic în retur...
2 variante : propuneri sex fără implicări de nici un fel ( beneficiar )
Sau da-i papuci odată

| Mopmop a răspuns:

Traieste clipa. Daca iti place de ea fa doar s.x ocazional fara alte planuri de viitor. Simplu. Daca nu iti place dr ea ca femeie block pe toata linia si gata!

| Willis a răspuns:

Poate că doar să beți cafeaua împreună nu e deranjant.
Dar pentru altceva, mai mult, în sensul de dragoste, sau chiar sex, o fi deranjant pentru persoana în cauză.
Se simte bătrână pentru o tânără.

| AndreeaDeea221998 explică (pentru Willis):

Mulțumesc pentru răspuns! Posibil sa ai dreptate. Dar nu înțeleg de ce o lungim asa.