| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara! As avea nevoi va rog de niste pareri dar fara raspunsuri aiurea sau la misto. Vi se pare normal ca prietenul meu sa aleaga sa participe la petrecerea de Craciun a firmei avand in vedere ca stie ca m-ar deranja asta? Efectiv stiu ce se intampla la astfel de petreceri sau la teambuild-uri, mai ales dupa ce vor bea, se stie ce se intampla, nu i-a pasat cand i-am zis ca ma deranjeaza si tot a mers. Apoi i-am zis ca si eu vreau sa merg cu o prietena peste cateva saptamani la o petrecere si mi-a spus ca daca merg se desparte de mine, ca el nu accepta asa ceva sa merg acolo fara el. Adica de ce el are voie sa se distreze cu altii peste noapte stiind ca ma deranjeaza si tot o face, si eu nu…

50 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună, si de ce mai stai lînga un astfel de om manipulator? El poate face ce vrea dar tu nu? Da i un sut in fund si cauta ti pe cineva cu care sa te potrivesti, asta e un idiot, ce varsta ai tu?

| OanaChris a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Ca el spune ca e una sa participe la petrecerea firmei cu colegii, si alta e sa merg eu cu o prietena la o petrecere unde vor fi si persoane necunoscute. Dar e chiar la fel, poti insela in ambele locuri daca e. cate nu am auzit ca se intampla la astfel de petreceri ale firmei. eu am 25 ani.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru OanaChris):

Nu are rost sa iti pierzi vremea si tineretea cu un bou, el nu te iubeste te manipuleaza, el vrea doar el sa faca ce vrea tu nu ai voie, este gelos si suspicios, sigur la petrecerea de la firma unde merge face s(ex) cu colegele lui te înseala la greu si după pretinde ca este un sfînt si te acuză pe tine de infidelitate, cel mai bine analizeaza ti serios relatia cu el si dai papucii, sunteti demult impreuna voi? Sanatate multa!

| OanaChris a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Cativa ani. De felul lui nu iese, nu are anturaje, dar efectiv nu imi convine sa mearga acolo, stiu ce se intampla la astfel de petreceri mai ales dupa ce vor bea..la fel si in teambuild-uri. si totusi alege sa mearga

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru OanaChris):

Cu siguranta ai discutat acest subiect cu el si se incapatîneaza sa mearga este clar ca daca alege sa mearga nu tine cont de tine si de dorintele tale, nu prea poti face nimic sa se razgîndeasca decat daca intervine ceva din afara sa se anuleze petrecerea sau daca el răceste atunci nu poate merge cu febră niciunde decat in pat cu un ceai fierbinte

| OanaChris a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Pai a mers deja. ideea e ca el a ales sa mearga chiar daca ma deranjeaza, nu ar fi trebuit sa intervina nimic sa anuleze petrecerea… alegerea e deja facuta deja de el

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru OanaChris):

Nasol, im pare rau de tine ca stai si suferi după un coate goale nu te iubeste isi bate joc de tine, măgarul.Si tu saraca il iubesti.

| Holiday a răspuns (pentru OanaChris):

"Ca el spune ca e una sa participe la petrecerea firmei cu colegii, si alta e sa merg eu cu o prietena la o petrecere unde vor fi si persoane necunoscute. "

Are dreptate. Obiectiv vorbind, e o imbecilitate sa faci figuri ca merge la petrecerea de sfarsit de an organizata de companie, sau in teambuilding-uri.

| OanaChris a răspuns (pentru Holiday):

Atunci el de ce ar face figuri daca as merge la o petrecere cu niste prietene sau in club? Si el se distreaza, desi m-ar deranja, si eu am dreptul.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, este perfect normal si chiar recomandat sa mearga la petrecerea de craciun organizata de compania care lucraeza!

Va trebuii sa te auto-educi fiindca traiesti intr-o lume un de altii au VOIE sa decida pentru ei si unde invitatia companiei este mai mult ca o obligatie, pentru toti angajatii companiei.

Inca ceva, evita sa mai stai cu gura pe el si sa-i impui regulile tale ca nu este rnoaml, sa fii manipulatoare fiindca nu este nromal si nici sanatos, relatia rupandu-se la un moment dat.

Fa intelegeri cu el, daca el merge la petrecerea cu compania, atunci si tu poti merge la petrecere cu prietena ta, ca asa este normal, ca amandoi sa faceti compromisuri.

| OanaChris a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu este niciun fel de obligatie, cine vrea si poate merge, cine nu nu. Daca stie ca ma deranjeaza unele lucruri de ce le-ar face? Cred ca nici lui nu i-ar conveni sa fac ceva ce ii displace sau l-ar deranja. Si mi se pare normal sa impun regulile mele, cred ca e absolut normal ca fiecare dintre noi sa avem lucruri care ne-ar deranja la partener.

| Violleta2022 a răspuns (pentru OanaChris):

Mai eftita, se vede ca nu ai lucrat in viata ta intr-o companie de nu ai habar ce inseamna o invitatie de Craciun de la compania unde lucrezi.
Este invitati si o poti refuza, dar legile nescrise spun ca NU este indicat si rcomandat sa refuzi, ca din start conducerea te vede ca un rebel sau o persoana care nu-i pasa de sefii si comapnia aia.
La asemenea petreceri se cunsoc oamneii, sefii isi pot vedea angajatii si ii pot evalua, sunt chestii pe care tu nu ai habar de ele, dar am lucrat in corporatii mari si stiu de ce se fac aceste petreceri, de ce conducerea ofera asa ceva si cum stau cu ochii pe angajatii lor, facandu-le o re-evaluare.

| OanaChris a răspuns (pentru Violleta2022):

Draga mea, daca chiar nu poti merge si ai un alt eveniment sau chiar trebuie sa pleci altundeva, cine spune ca trebuie sa merg la petrecerea de Craciun a firmei? El deja se cunoaste cu toti sefii, colegii de atatia ani de cand lucreaza acolo, ce sa se mai cunoasca?
Eu nu as avea nicio problema sa mearga daca as stii ca nu se intampla nimic, nu ma minte cu ceva, dar stii cum sunt barbatii mai ales dupa ce beau, mai ales ca se stie si stii si tu ce se intampla in teambuld-uri si petreceri ale firmelor, am auzit o gramada de cazuri.

| OanaChris a răspuns (pentru Violleta2022):

Si apropo, am lucrat in companii si lucrez intr-o companie dar cand nu mergeam la petrecerea firmei nimic nu s-a schimbat in rau, nu m-a dat nimeni afara, nu s-a intamplat absolut nimic. Existau situatii cand si sefii lipseau deoarece nu puteau veni. E clar ca ei merg acolo ca sa se distreze fara noi, sa isi faca de cap poate si cu alte femei, e ca o scapare, eventual un after party dupa.

| Violleta2022 a răspuns (pentru OanaChris):

Este clar ca esti manata de gelozie si control, daca esti total incapabila sa intelegi de ce companiile organizeaza aceste petreceri si ce se intampla acolo cu managementul.
Stiu bine ce evaluari se fac pentru angajati in asemenea ocazii, cand ii vedem asa cum sunt ei in realitate, cand la un pahar de vin li se dezleaga limbile si spun adevarul. Atunci aflam cat il doare pe el de munca facuta pentru compania aia, cat de cinstit si muncitor este, cat merita sa fie apreciat si promovat si cat nu.

Da-i pace daca intelegi situatia, sau cauta-ti altul mai prost pe care sa-l manipulezi, ca nu asa tii un barbat langa tine, cu gelozie, control, impunere ori santaj.

| Violleta2022 a răspuns (pentru OanaChris):

Pe barbat nu-l poti lega de piciorul patului, sa mearga numai unde vrei tu si sa nu se duca la femei, daca el vrea sa faca asta, apai gaseste metode sa o faca si fara ca tu sa stii.
Daca se duce la altele, atunci nu-i barbat care sa te iubeasca si sa te respecte, meritand sa-i dai un sut in fund, in loc sa-l manipulezi si sa-i impui ce vrei tu.

| OanaChris a răspuns (pentru Violleta2022):

E vorba doar de respect, nu vreau sa manipulez pe nimeni. Sa ma respecte daca ma deranjeaza ceva. Nu cred ca lui i-ar face placere sa fac ceva ce nu ii place sau il deranjeaza.Nu e vorba de gelozie/control, stii foarte bine ce se intampla la astfel de petreceri sau teambuild-uri, cine alege sa mearga e clar ca merge pentru distractie, sa isi faca de cap, sa combine ceva probabil pentru o noapte, de ce ar merge pentru colegi doar se vede cu ei toata ziua. Sa iti mai spun ceva: la locul de munca sunt foarte apreciata, respectata de catre sefi, pentru ca imi fac treaba foarte bine, am ales sa nu particip uneori la unele evenimente deoarece nu ma inteleg cu colegii, inca de la inceput, deci de ce as merge doar sa stau la masa singura cand ei au grupuletele lor si eu nu sunt suportata? Sa ma simt penibil? Si sincer iti spun, faptul ca nu am participat la toate, nu s-a schimbat cu absolut nimic, nu am fost evaluata in alt mod, sunt la fel de bine vazuta si apreciata in firma, pentru ca imi fac treaba bine, si la ei asta conteaza, nu daca participi sau nu la petrecerea de Craciun. Poti sa tot participi daca esti vazut rau si nu iti faci treaba, doar pentru ca vi asta nu inseamna ca esti vazut mai bine si iti faci treaba mai ok.

| Violleta2022 a răspuns (pentru OanaChris):

Aici nu-i vorba de respect din partea lui, ci lipsa de respect din partea ta, ca tu esti aceia care-i ceri sa nu se duca la o petrecere organizata de compania unde lucreaza.
Imi pare rau, dar asta este gelozie si manipulare, chiar daca tu inca nu realizezi acest lucru.
Daca vrei o relatie frumoasa de dragoste si de viitor, atunci respecta-ti partnerul si nu-i mai impune tu ce vrei, ca se pot face compromisuri de ambele parti, dar niciodata nu poti sa-i ceri sa nu participe la evenimente atat de importante, care ii pot aduce o posibila concediere in viitor, sau o amanare de promovare, fiindca conducerea companiei, poate decide ca nu merita efotul pentru angajatul x, care nu a avut nici macar bun simt sa participe la un asemenea eveniment.

| OanaChris a răspuns (pentru Violleta2022):

Eu sper ca glumesti cu concedierea din cauza ca nu a participat la petrecerea de Craciun? nu are cum sa existe asa ceva, atata timp cat el isi face treaba foarte bine. Daca le spune ca nu poate ca avea deja programat ceva de dinainte, daca de exemplu aveam noi planuit si platit weekendul respectiv sa mergem intr-un city break? Ar fi fost culmea sa pierdem banii si sa anulam, sunt sigura ca nu toti reusesc sa participe, nu cred ca e ceva atat de grav.
Daca el merge si stie ca nu imi convine deoarece isi poate face de cap, si poate combina ceva doar pentru o noapte atunci el de ce se opune ca eu sa merg cu prietenele la petreceri/club? Sa ma distrez si eu, sa combin si eu ceva pentru o noapte, sa dansez si eu cu altii cum danseaza si el acolo cu altele, sau doar el are dreptul… asta am mentionat si in intrebare.

| Violleta2022 a răspuns (pentru OanaChris):

Nu glumesc, indirect este doar o cunoastere si evaluarea personala a angajatului si atunci cand se fac restructurari, primii care primesc sut in fund sunt cei cu gura mare, puturosii si cei care nu dau doi bani pe companie, nici macar sa participe la o adunare platita de companie.
Faptul ca tie iti este frica ca el sa nu-si faca de cap cu alte femei acolo, este din cauza fricii persoanle, a geloziei care te domina, nicium a petrecerii organizate de companie.
Si ti-am mai spus, daca este un brabat care te iubeste cu adevarat numai pe tine, atuncipoate sa adnseze si cu 100 de femei, ca nu se numeste insealt acest lucru!
Inselat este cand se duce si se sexuieste cu una si alt, iar asta cu siguranta o va face altundeva, nu pe masa, la petrecerea de craciun.

| OanaChris a răspuns (pentru Violleta2022):

Pai asta iti spuneam, ca eu de unde pot stii ca inseala sau nu? Nu ma refer neaparat ca m-ar insela acolo, ci ar putea merge dupa altundeva cu colegii, stii cum sunt barbatii cand beau, ma refer la acel after party, si la noi la firma pe la 01:00 plecau in club, sau plecau sa combine, de aceea mi se pare ciudat de ce a tinut atat de mult sa mearga, mai ales ca a fost in toti anii anteriori deja, si stie ca as avea astfel de temeri, ca si cum ar vrea sa imi alimenteze temerile astea. Pai atunci sa ma lase si pe mine sa merg cu prietenele la petreceri/cluburi.

| Violleta2022 a răspuns (pentru OanaChris):

Atunci nu te mai lega de petrecrea de craciun, ca aia este sumbva o "obligatie" la care ar trebui sa mearga.
Si daca gelozia te omora, nu ai decat sa-l astepti la ora 10 la usa resparuantului si sa-l iei acasa.

In orice caz, vin si-ti spun pentru a nu stiu cata oara: un barbat care te iubeste cu adevarat numai pe tine, nu te va insela niciodata, fiindca nu vede alta femeie in viata lui si nu-si doreste alta, decat pe tine.
Daca se duce la alte femei, atunci nu are pic de respect si dragsote pentru tine si asta o poate face oricand, fara ca tu sa afli, de aceea spun sa nu te mai legi de lucruri care nu au nici in clin sau maneca cu gelozia ta sau cu infidelitate lui.

da-i voie sa se duca la petrecere, dar cere-i sa se intaorca acasa la 10.30 seara, de exemplu.
Daca te iubeste si te respecta, nu ar avea nimci impotriva sa faca acest lucru, fiindca merge si la petrecerea cu compania si se intoarce direct la tine, dovedind ca te respecta si te iubeste.

| OanaChris a răspuns (pentru Violleta2022):

Da, inteleg. Tu spui ca nu e barbat daca ar face asa ceva si daca ar insela, dar asta e ideea ca eu nu am de unde sa aflu din moment ce el a ales sa mearga acolo. Eu il cunosc si daca ii spuneam sa vina la 10:30 acasa, se enerva rau, si oricum nu ar fi venit. De exemplu si acum nu mai e activ de ceva timp pe messenger… dovada ca sigur e ocupat… daca ar sta doar la masa probabil ca ar mai intra pe Facebook&social media deoarece il cunosc… de aceea nu stiu ce sa cred. E chiar aiurea ca femeie sa stai acasa noaptea singura sa stii ca barbatul tau se distreaza cine stie pe unde. dar totusi as vrea sa te intreb, ai avea idee pana la ce ora tin astfel de petreceri de Craciun? Ca ma gandesc ca dupa ora 01:00-02:00 deja lumea pleaca acasa ca nu e nunta…

| Violleta2022 a răspuns (pentru OanaChris):

Nu! Eu nu am spus nicaieri asta: "...ca nu e barbat daca ar face asa ceva si daca ar insela"!

Eu am spus asa:
DACA te iubeste si te respecta, atunci nu va m, erge la alte femei!

| OanaChris a răspuns (pentru Violleta2022):

Ok, daca ma iubeste nu va merge la alte femei, dar tocmai asta intrebam, ca eu oricum cum pot afla chestia asta? daca merge sau nu, practic nu am cum afla

| Violleta2022 a răspuns (pentru OanaChris):

Nu stiu ce program are restaurantul ala, dar asta se poate vedea in invitatia de la companie, ca de obieci se pun acolo orele, sau te intelegi cu el, sa iasa afara la ora 10seara (de exemplu) ca sa mergeti impreuna, sa va distrati intr-un club.
In felul asta onoreaza si compania, prin prezenta lui, iar dupa 10 seara nu-i mai tine nimeni contul daca pleaca discret si se distreaza cu femeia lui, altundeva.

| OanaChris a răspuns (pentru Violleta2022):

Da. problema e ca daca i-as propune sa plece la ora 10:00 ar face ca trenul dupa cum il cunosc

| Violleta2022 a răspuns (pentru OanaChris):

Nu si daca te iubeste si vrea sa petreaca seara cu tine, ca doar iesiti impreuna, sa continuati petrecerea.

| anonim_4396 explică (pentru OanaChris):

Numai asculta ce zice Violeta ea da raspunsuri aiurea si maninca rahat, tu ai dreptate sa fi supărata pe atitudinea prietenului tau, el trebuie sa stea numai cu tine nu sa caute compania altor femei

| Violleta2022 a răspuns:

Ce vreau eu sa-ti spun este: fii diplomata si cu dragoste, obtii tot ce vrei, nu prin crize de gelozie, nu prin impunerea unor chestii, nu prin interzicere, nu prin santaj sau amenintari, ca-l pierzi.

Fii fata desteapta si da-i toata libertatea din lume, dar fii suficient de desteapta inca sa nu-ti poata refuza nici el vreo iesire si cand sunt situatii de acest gen, fa-te libera dupa petrecerea lui si spune-i ca-l astepti in cutare loc, sa continuati petrecerea impreuna, dar ca sa fii sigura ca vine si nu-l retine nimic, spune-i cu drag, ca treci sa-l iei.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu totuși o petrecere de firma, nu o orgie.
Și da, bineînțeles că și tu ai voie sa te duci unde vrei.

Așa funcționează o relație sănătoasă.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Fiindcă el a decis că are voie. Așa că fă-i și tu voia și desparte-te de el.

| dullcat a răspuns:

Buna.Suna ca un redflag si atat. Daca el doreste sa mearga, ar putea sa nu dea dovada de ipocrizie interzicandu-ti tie sa mergi si amenintandu-se cu despartirea.Corect ar fi ca fiecare sa faca ce doresc in limitele decente, adica fara a-l rani pe celalalt.

| Catrice a răspuns:

In ce film te crezi ca să știu cum te abordez. Sau tu ești cu cititul și după câteva cărți te crezi plina de experienta? laughing

| gabicoo a răspuns:

Si zici ca esti rupta din soare. Nu?

| VoidEternal a răspuns:

Ești tu așa sigură că la petrecerea asta a fost așa dezmăț? Au avut strippere, sau ce? E totuși o petrecere de firma. Nu e ca in filme să știi.

| OanaChris a răspuns (pentru VoidEternal):

Nu sunt, dar stiu foarte bine ce se intampla la astfel de petreceri sau teambuild-uri, mai ales dupa ce beau baietii, pot face after party in club fara sa imi spuna. Daca stie ca nu imi convine ar fi trebuit sa nu mearga, nu cred ca il dadea afara daca nu mergea, parera mea… sau poate gresesc, de aceea am cerut pareri

| AliGab a răspuns:

Foarte bine daca vrea sa se desparta... abia iti ia durerile de cap ce le ai datorita lui. Gaseste-ti fata unul mai normal, nu care sa se creada buricul pamantului

| haileewatson a răspuns:

Exagerezi la faza cu petrecerea firmei. Ce anume crezi ca se intampla acolo? Te uiti la prea multe filme. Nu este dezmat. Firma aia plateste bani si organizeaza asta intr-un context profesional. Intr-adevar poate unii colegi vor flirta sau dansa, si vor bea, dar atat. Daca nu ai incredere in el mergi si tu! El poate veni cu un invitat.

| Miruna333 a răspuns:

Amandoi ati gresit in egala masura pentru ca incercati sa va controlati reciproc. Tu ai o relatie cu un adult, nu ii poti impune lucruri, ce sa faca si ce sa nu faca, nu este copil, nu il educi, nu-i spui Aici nu-i voie. Un adult sanatos comunica si pune limite unde este cazul. El nu este vinovat pentru ca s-a dus la petrecere cu toate ca tu nu ai fost de acord. Inainte de toate, el are dreptul la libertate. Tu ii poti spune parerea ta referitoare la o iesire, intalnire, vacanta, etc, insa el este cel care face alegerea. Sa-ti impuna partenerul sa nu participi la un eveniment pentru ca, acolo,, exista sanse sa il inseli'', este total gresit. Unde mai este increderea in partener, in relatie?
,, Efectiv stiu ce se intampla la astfel de petreceri sau la teambuild-uri, mai ales dupa ce vor bea, se stie ce se intampla.''
Petrecerile de la munca si restul, nu sunt ca in filme. Nu si-o trag toti intre ei, apar stripperite si asa mai departe. Sa spui ca stii ce se intampla la astfel de petreceri este o generalizare excesiva sau stereotipizare. Astea sunt erori cognitive, cauta despre asta pe net. Daca bei, nu inseamna ca vei insela. Alcoolul nu afecteaza/dauneaza/schimba valorile unei persoane, moralitatea acesteia si asa mai departe.
Daca un barbat vrea sa te insele, o face de mana cu tine. Nu poti,, preveni'' asta. Daca il tii din scurt, nu ajuta cu nimic, mai rau faci relatiei. Poti sa controlezi fiecare mesaj, sa nu-l lasi sa iasa din casa, sa il izolezi de toti si de toate, daca vrea, o va face. Cand nu exista incredere, relatia scartaie grav, si scartaie din radacini.
''If you love someone, set them free. If they come back, they’re yours; if they don’t, they never were''
Faptul ca te-a amenintat cu despartirea arata adevarata lui fata. Relatiile unde partenerul incepe sa iti impune lucruri sunt toxice.

| Robert2526 a răspuns:

Sa stii ca e amuzant ceea ce spui tu aici. Tu cand te duci la petrecerea aia, ai de gand sa il inseli?

| OanaChris a răspuns (pentru Robert2526):

Nimeni nu merge cu gandul de a insela, dar barbatii stii cum sunt mai ales dupa ce beau, poate nu inseala acolo, poate merg in alta parte si gasesc ceva pentru o noapte.

| Robert2526 a răspuns (pentru OanaChris):

Dar te poate insela oricand, nu trebuie sa te temi de asta. Pur si simplu nu poti sta cu frica ca te va insela. Din contra, faptul ca e un eveniment organizat de companie in care sunt prezenti colegii lui, sansele sa te insele sunt mult mai mici. Eu sunt convins ca nu te-a inselat. Cand inseli, nu o faci in vazul tuturor, sa poti avea martori care mai tarziu sa se foloseasca de asta impotriva ta happy Am inselat de multe ori, dar niciodata intr-un cadru de acest gen, gelozia ta in acest context este gresita.

| OanaChris a răspuns (pentru Robert2526):

Si daca iti spun ca la el la firma sunt o femeie si un barbat ambii cu copii si casatoriti acasa, si ei au aventura, se tin de mana la servici, in vazul tuturor, au fost surprinsi si facand s*x in masina in fata firmei, toata firma stie despre ei si niciun coleg nu a mers la familia niciunuia sa ii dea de gol… Nu am zis ca m-ar fi inselat la petrecerea firmei neaparat, ci dupa, cand vor bea, pot merge in alta parte. de aceea nu inteleg de ce pe mine nu ma lasa sa merg cu prietenele la petreceri sau in club…

| Robert2526 a răspuns:

Si oricum, oricat m-ar injura unii oameni de pe aici, oamenii mai au aventuri uneori si nu ma refer doar la barbati, e la fel si la femei, suntem fiinte poligame...Nu iti bate capul cu asta cat timp comportamentul lui fata de tine nu se schimba.

| OanaChris a răspuns (pentru Robert2526):

Adica ma sfatuiesti sa accept sa mearga la altele apoi sa vina sa se culce cu mine? hai ca asta a fost buna. Pai tu ai accepta ca iubita mea sa mearga sa se culce cu alti barbati si apoi sa vina la tine? Cum adica sa nu se schimbe comportamentul fata de mine? Pai automat se schimba, nu mai e iubire, atractie, daca face asa ceva. Daca ar fi atras doar de mine, nu l-ar interesa de altele, poate sa fie Miss Universe

| Robert2526 a răspuns (pentru OanaChris):

Nu,nu te sfatuiesc sa accepti sa te insele ci sa realizezi ca asta se poate intampla, indiferent cat incerci sa il controlezi, de fapt cu cat incerci mai mult, cu atat mai mari sansele sa se intample. Si da, nu e normal ca el sa nu te lase pe tine, asta chiar e o problema si trebuie sa discuti cu el.

| Xox0 a răspuns:

Cat dureaza petrecerea asta?

| Xox0 a răspuns:

Din comentarii si postare reiese ca tu gandesti ca toti barbatii inseala. Ca e normal sa bea si vestita "stii cum sunt baietii dupa ce iau una mica..." Pai cu gandirea asta, vei fi inselata mult si bine si sigur e satul de tine din moment ce, lol, ii verifici activitatea pe social media si faci criza pe asta? Pai cine ar vrea o femeie asa? Pare ca din start nu respecti barbatul si nu crezi in cuvantul lui. Si sigur asa s-a ajuns la situatia asta.
Oricum te inseala mai devreme sau mai tarziu. As zice sa va despartiti, si sa lucrezi un pic la tine ca e jale, fara suparare. Cata posesivitate si nesiguranta. Si el iti alimenteaza gelozia? Pai sa plece la ma-sa.
Trebuie sa inveti ce e aia relatie sanatoasa, nu cu nebuneli din astea. O relatie unde cuvantul e cuvant si exista incredere. Voi nu aveti asta. Mai bine zis, tu nu ai asta.
Si el nu vrea sa faci iesirea aia cu prietena/le tale deoarece stie ca faci anumea. De asta il si doare-n cot de tine.

Răspuns utilizator avertizat