| Moasea a întrebat:

Ajutati-ma va rog cu niste sfaturi. Ma simt distrusa, nu am pofta de mincare, pling mereu din cauza lui, baiatul pe care il iubesc se intilneste cu alta. Ce sa fac? Nu ma calmez, pling chiar si la scoala. Beau cafea tare toata ziua. Ce pot sa fac? Cum sa procedez ca sa ma calmez? Cele mai bune sfaturi primesc funda :X...

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna,din moment ce se intalneste cu alta, ar trebui sa il dai uitarii si sa te gandesti ca nu a fost sa fie si ca nu e el baiatul potrivit, dar fi optimista si nu mai suferi degeaba ca nu se merita.Gandeste-te ca tu in timp ce suferi si plangi,el e bine mersi si nu are treaba, fi tare si increzatoare in tine, iesi si distreaza-te si ai sa vezi ca vei intalni baiatul potrivit la momentul potrivit.Stiu cum e sa iubesti si sa suferi,dar nu te inchide in suflet,nu exista numai el pe pamant si tu esti o fata speciala care merita ce e mai bun,gandeste pozitiv,scoate-ti calitatiile in evidenta si cunoaste lume noua,baieti,ai o viata,nu o plange.
Incearca sa nu te gandesti nicio clipa la el,sigur esti tanara,ai toata viata inainte,nu trebuie sa fi trista,nu esti singura aflata in aceasta situatie dar trebuie sa accepti realitatea,sa accepti lucrurile asa cum sunt,ca nu a fost sa fie, din pacate de multe ori se intampla sa iubesti si sa nu fi iubit, dar trece si asta...

2 răspunsuri:
| lexx_8353 a răspuns:

Buna daca vrei sa vorbim despre asta iti dau idu fiindca si eu am avut o problema asemanatoare si ma simt mult mai bine daca vorbesc cu cineva care a trecut prin aceleasi lucruri si simte tot ce am simtit si eu.(da-mi un mesaj privat daca vrei sa vbhee hee

| teutza_2626 a răspuns:

Trebuie sa stai linistita sa te gandesti ca vei intalni alt baiat