| mirunamiru22 a întrebat:

Ajutor! Am nevoie de sfaturi sau pareri. M-am indragostit! Dar de un barbat insurat…. Nu stiu sigur daca e dragoste, dar atasament clar am de el! In fiecare zi mergem la sala. Inainte de sala ma ia el si dupa sala ramanem amandoi si tot el ma duce. Stiu ca nu e bine avand in vedere ca are o familie, dar nu am ce face! El pare ca ii pasa foarte mult si chiar isi da interesul fata de mine. Cu sotia lui nu e in toane bune. Chiar am auzit fara sa vreau o discutie si am vazut cum vorbeste cu ea. Cu mine nici macar nu poate sta serios. Mi-a spus si aseara ca tot ce il retine in casnicie e bebelusul lor. Si de la o vreme imi cam bate apropo ca poate vom fi ceva pe viitor. Voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| Emma30555 a răspuns:

Nu se știe dacă e adevărat. Chiar crezi ca i ar spune soției cu care are un bebeluș despre o fata cu care nu are nici măcar o relație? Crezi ca nu a trăit cu soția lui ce trăiește acum cu tine? Poate doar au niște greutăți. Eu zic sa nu te hazardezi, fiindcă e posibil sa suferi. Ți ar fi mai simplu sa te îndrăgostești de un bărbat singur fata obligații. O sa găsești pe alții nu are rost sa te implici într o relație de genul asta. Copilul ala e mic, eu cred ca a fost făcut din dragoste totuși. Dar tu faci cum crezi, pana la urma tu ești un om liber, vina e a lui nu a ta

36 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Si daca si-ar parasi nevasta pentru tine, peste un timp iti va face si tie ceea ce-i face ei acum.

| mirunamiru22 explică (pentru wildthing):

Exact. la asta m-am gandit

| Ofiintă a răspuns:

Tot ce ai descris mai sus, denotă un caracter josnic, atât din partea ta, cât și din partea lui.
Nu înțeleg ce să caute cu tine la sală, atâta timp cât are o soție și un bebeluș care îl așteaptă acasă.
"Imi place" faptul că soția lui stă acasă și are grijă de copil, în timp ce respectivul te ia pe tine cu mașina pentru ca să mergeți la sală si dupa sa petreceti timpul împreună. Nu poti sa mergi tu de una singură, te mai ia și cu mașina.
Pe deasupra îi vorbește urât soției în timp ce este cu tine, asta pentru că tu reprezinti mai mult decât soția lui.
Stai liniștită, este doar o aparență, puteai chiar tu să fi în locul soției.
Înțeleg că te-ai amețit, însă te sfătuiesc să gândești altfel situația. Te sfătuiesc să te pui în locul soției respectivului.
Ti-ar plăcea ca respectivul sau oricare alt bărbat pe care vei ajunge să-l alegi să te trateze astfel? Răspunde-ți singură.

| mirunamiru22 explică (pentru Ofiintă):

Ai totala dreptate! Si chiar ca prostia mea. Trebuie sa incetez cu absolut tot. M am pus de la inceput in locul acelei femei si pe el l am sfatuit clar sa incerce sa repare. M am atasat de el, dar oricat de greu e, probabil mai bine imi vad de ale mele. Doar ca pare ca ii pasa multlaughing si asta ma nelinisteste. Cel mai bine ar fi sa vorbesc cu el

| darrio2007 a răspuns:

Te vrea doar la pat, pentru ca esti tinerică. Apoi iti va da papucii.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sa i lasi in pace familia nu este ok ce faci, nu i strica casnicia ca dai de dracu cu nevasta sa. Stai potolita ca e insurat, si are si copil, doar nu crezi ca divorteaza pentru tine, si daca te i-a pe tine i ti face un copil si te abandoneaza pentru alta? Lasa l sa isi rezolve problemele cu sotia lui, nu te baga tu. Cauta ti barbat ne casatorit.

| mirunamiru22 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Pai asta e chestia. i-am zis si lui ca daca as trece mai departe, eu n as avea nicio asigurare ca el nu mi ar face exact la fel

| ania a răspuns:

Du- te la alta sala si fugi de barbati insurati.Ce semeni vei culege!

| Violleta2022 a răspuns:

Atasament nu este clar, odata ce nu depinzi de el, nu locuiesti cu el ...deci nu este decat in imaginatia ta.
Bineinteles ca AI CE FACE: sa-ti vezi de drum si sa nu distrugi o familie, doar ca te manaca undeva si alti barbati nu vrei, decat unul insurat.

| mirunamiru22 explică (pentru Violleta2022):

Daca as fi vrut sa distrug o familie, i-as fi spus sotiei lui absolut tot. Iar eu i-am spus clar ca nu am pretentii si n-o sa ii cer nimic. Eu clar nu imi doresc sa ma bag peste treaba lor, dar el se gandeste la viitor, nu eu! Si e protectiv, gelos si interesat de absolut tot ce fac. Pe zi ce trece devine din ce in ce mai atasat sentimental fata de mine. Mereu i-am zis ca nu ma voi indragosti, dar degeaba.

| Violleta2022 a răspuns (pentru mirunamiru22):

Dar tu, nu ai creieras sa judeci pentru tine?
Este DEJA al altei femei asta este clar si legal, odata ce este casatorit legal, deci atasamentul de care vorbesti este doar in imaginatia ta.
Este evident ca te te vrea de-o tranteala, ca de te-ar vrea de nevasta, ar divorta intai.

| mirunamiru22 explică (pentru Violleta2022):

Ti se pare cumva ca nu am creieras doar pentru simplu fapt ca imi este drag un om pentru felul lui de a fi?! Este deja al ei si asta e clar! Si nu prea as crede ca e in imaginatia mea atata timp cat exista! si nici eu daca as fi in locul lui nu mi as lasa nevasta doar pentru ca stiu o femeie de trei luni.

| Emma30555 a răspuns:

O sa suferi tot tu. Pentru el ești o atracție fiindcă ești o persoana noua, ii place sa vadă ca încă mai are succes la fete, femei, probabil vrea o aventura, acasă e normal sa apară mici conflicte fiindcă e într o căsnicie, un copil mic, greutăți, el probabil își iubește soția dar are un caracter slab și prefera sa fuga de probleme lasănd o pe ea sa se ocupe de copil în loc sa o ajute. Eu zic sa te gândești la tine, nu cred ca ți dorești acest rol. Bărbații în general mai și joaca teatru ca să obțină ce vor. Femeia aia tocmai a făcut un copil, acum relația lor e ușor vulnerabila, nu are rost sa te bagi în asa ceva

| mirunamiru22 explică (pentru Emma30555):

A insistat sa ne vedem in seara asta. Mi-a zis ca vor divorta si ca el i-a spus de mine. Deja e clar ce vrea si ce nu barbatul.

| mirunamiru22 explică (pentru Emma30555):

Am renuntat de atunci la el. Daca se comporta aiurea cu nevasta lui si eu vedeam mesaje, auzeam tot, e clar ca asa mi-ar fi putut face si mie. De atunci, il am la block si nu mai tin deloc legatura cu el. In schimb, am o relatie de jumatate de an, frumoasa si sanatoasa cu un baiat care ma iubeste ca pe ochii din cap!

| Emma30555 a răspuns (pentru mirunamiru22):

Nu se știe dacă e adevărat. Chiar crezi ca i ar spune soției cu care are un bebeluș despre o fata cu care nu are nici măcar o relație? Crezi ca nu a trăit cu soția lui ce trăiește acum cu tine? Poate doar au niște greutăți. Eu zic sa nu te hazardezi, fiindcă e posibil sa suferi. Ți ar fi mai simplu sa te îndrăgostești de un bărbat singur fata obligații. O sa găsești pe alții nu are rost sa te implici într o relație de genul asta. Copilul ala e mic, eu cred ca a fost făcut din dragoste totuși. Dar tu faci cum crezi, pana la urma tu ești un om liber, vina e a lui nu a ta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai scris asta - Inainte de sala ma ia el, si dupa sala ramanem amandoi si tot el ma duce
Vezi dragă că un bărbat însurat care are un bebeluș nu mai pierde vremea pe la săli de sport sau alte săli.
Visezi prea mult la bărbați însurați.

| mirunamiru22 explică (pentru anonim_4396):

Din pacate, nu visez. Chiar asa e. Nu cred ca inventez ceva. Nici eu nu le inteleg relatia, doar ca eu spun situatia

| anonim_4396 a răspuns (pentru mirunamiru22):

Sunt ferm convins că habar nu ai cum se comportă un bărbat însurat cu o amantă.
În nici un caz ca ăla.

| mirunamiru22 explică (pentru anonim_4396):

Nu am mai fost pusa vreodata intr-o situatie ca aceasta. Si intelegeam daca el voia o amanta cu care sa se distreze si cam atat, dar nu e asa. Probabil asta ma sperie cel mai tarerolling on the floor)))). Imi mai bate apropo zilnic ca ar vrea sa o lase.

| anonim_4396 a răspuns (pentru mirunamiru22):

Un bărbat însurat care are copil mic nu pierde vremea nici așa la sală nici cu tine așa.

| mirunamiru22 explică (pentru anonim_4396):

Vorbim de mai bine de 3 luni. Omul se comporta frumos cu mine si face absolut tot ce ii cer. Spune-mi tu, daca si-a atins scopul, de ce devine din ce in ce mai dragostos cu mine? Ce are in plan?

| anonim_4396 a răspuns (pentru mirunamiru22):

Dacă e reală povestea - nevasta lui s-a urâțit după ce a născut.

| anonim_4396 a răspuns (pentru mirunamiru22):

Și mai e problema de diferența de vârstă între tine și nevasta lui ca aspect.

| mirunamiru22 explică (pentru anonim_4396):

Da, am inteles. Probabil e exact asa cum imi spui tu. Mare dreptate ai!

| anonim_4396 a răspuns (pentru mirunamiru22):

Nevasta lui poate arată cu 15 ani mai bătrână ca tine.

| mirunamiru22 explică (pentru anonim_4396):

Mi-a povestit ca daca va divorta, ii va face poftele copilului sau. Ca nu ii va lipsi nimic. Si pe mine chestia asa ma bucura. I-am spus: bine, daca tu ai in ganduri asta, sa nu crezi ca voi comenta. Eu iubesc copiii, iar baietelul tau va fi ca si al meu. Si de atunci isi da mai tare interesul. Mereu ma cauta si ma suna daca nu suntem unul langa celalalt. Face tot posibilul sa ma vada chiar si in weekend…

| mirunamiru22 explică (pentru anonim_4396):

Din ce am vazut eu, femeia lui era putin mai plinuta de dinaintea relatiei cu el. Nu cred ca fizicul l-a deranjat atat de tare. El face sala de 12 ani. Daca ar fi vrut alta frumoasa de distractie, si-ar fi gasit imediat.

| mirunamiru22 explică (pentru anonim_4396):

Insurat este, bebelus are, am vazut si stiu. Nu inventez nimic! Dar in schimb, am renuntat eu la a mai visa si mi am vazut de viata.

| timidu89 a răspuns:

Si tu crezi basmele ce ti le spune? laughing Urmareste sa ti-o traga o data sau de cateva ori si gata. Si cum sa nu zici ca unele femei is cu*ve? Spune-i ca nu vrei si punct. Barbati singuri sunt destui.

| mirunamiru22 explică (pentru timidu89):

Cu*va pentru simplu fapt ca m-am atasat de un om?laughing)))))) poate sa mi-o traga de cate ori vrea, eu nu sunt atat de proasta sa nu imi dau seama de ceea ce isi doreste si ce nu. Eu nu ma simt o aventura. De fapt, nici nu ma intereseaza daca e insurat sau nu. Ma intereseaza sa stiu ce are in cap si ce isi doreste. Si nu cred in niste basme atata timp cat mi-a spus clar cum sta situatia si ce s-a intamplat in viata lui. Omul e cat de sincer poate cu mine.

| Rux04 a răspuns:

Bună. Te sfătuiesc să-l refuzi. În momentul în care nu mai există înțelegere divorțezi. și apoi te cuplezi cu cine dorești. Știu că este greu cu copilul dar când va crește nu-i vor face bine neînțelegerile din familie.

| ngllllll a răspuns:

Dai cu incredere happy

| Cristina12387 a răspuns:

Sotia lui isi indreapta foarte multa atentie spre copil, iar el spre tine. Probabil ca tipul asta nu intelege ca atunci cand un cuplu are un copil foarte mic este normal ca toata relatia lor (sau aproape toata) sa se invarta in jurul copilului. Poate e vreun imatur care considera ca daca nu mai simte aceleasi emotii ca in primii ani de relatie cu sotia atunci inseamna ca nu o mai iubeste. Spui ca te-ai atasat de el si ca nu te simti o aventura ca si cum asta ar fi ceva pozitiv. Este mult mai rau faptul ca te-ai atasat de un barbat insurat si vrei o relatie stabila cu el decat daca ai vrea o aventura de o noapte cu el si pe urma sa-ti vezi de viata ta. Nici a doua varianta nu ar fi in regula, dar prima e mult mai in neregula.

| Cristina12387 a răspuns:

De ce consideri ca ceea ce iti ofera el nu ti-ar putea oferi si alt barbat care e singur si fara obligatii?

| mirunamiru22 explică (pentru Cristina12387):

Pentru ca el e in stare sa ma faca fericita si imi ofera ceea ce altii doar promit.

| Cristina12387 a răspuns (pentru mirunamiru22):

Nu stiu ce fel de barbati ai intalnit tu la viata ta, poate ai avut si ghinion, dar te asigur ca sunt multi care se poarta ca el atunci cand curteaza o femeie. Nu e deloc unicat. Dar tu faci cum crezi.