| mazaroi a întrebat:

Ajutor! Fetele spun ca-s urat si ma resping.Eu sunt printre primiI din clasa, cei mai destepti.Ce sa fac? Raspunsuri serioase, va rog.

Răspuns Câştigător
| En3Rgi a răspuns:

Ce sa faci ca sa ce? Sa stai cu ele? Sa nu mai fi "urat"? Esti cum esti asta e, si doar pentru ca cineva te vede "urat" nu inseamna ca esti asa pentru toti.De exemplu eu pot sa vad o fata ca fiind frumoasa si altul ca fiind urata, avem gusturi diferite toti.Si de obicei baietii "destepti" nu prea sunt acceptati de fete..adica majoritatea cauta baieti "smecheri, golani".Cel putin adolescentele.Mai tarziu toate o sa caute baieti "cuminti" cu bani.Este un subiect care nu poate fi explicat intr-un singur mesaj, e mult de vorbit.

| RAY a răspuns (pentru En3Rgi):

Zi-mi o singura fata care o vezi tu urata iar altul frumoasa una singura, una frumoasa e frumoasa pentru toti, ua urata e urata pentru toti

| En3Rgi a răspuns (pentru RAY):

Wtf, traiesti sub o piatra? Cate relatii nu am vazut pe Facebook de exemplu si eu o vedeam pe aia urata, care e problema ta laughing

| RAY a răspuns (pentru En3Rgi):

Zi-mi una care e frumoasa pentru uni si urata pentru alti, dovedeste ceea ce afirmi, crezi ca jennifer lopez e urata pentru cineva? http://i.dailymail.co.uk/......202789.jpg sau http://www.barfadeiasi.ro/......Bors-2.jpg

un studiu international facut pe toate culturile din lume au demonstrat ca o fata simetrica este preferata de majoritatea, da-mi o vedeta cu o fata deformata una singura

| RAY a răspuns (pentru En3Rgi):

Ca ai vazut tu relati e ceva normal, am spus eu ca doar frumosi formeaza relati? si eu am vazut oamenii se iau cu cei care le asemana ca aspect fizic

| En3Rgi a răspuns (pentru RAY):

Tocmai ai spus-o laughing "preferata de majoritatea" deci nu toti o vad frumoasa, "si eu am vazut oamenii se iau cu cei care le asemana ca aspect fizic", frate inainte sa scrii ceva asculta-te, nu vezi ca imi spui sa iti demonstrez ceva dar deja scrii in propriul comentariu ca am dreptate.

| RAY a răspuns (pentru En3Rgi):

Man niciodata nu vor fi toti in absolut nimic, sunt uni care le place de caini,cai,daca intrebi de asta ce le place lor ajungi la niste concluzi despre umanitate tare cool ma refer ca observator extern,eu am afirmat ca o persoana e frumoasa e majoritatea nu poate fi pentru toti pentru ca exista si homosexuali,panosexuali, oamenii diferiti nu toti suntem la fel, dar un om frumos e placut de multi, un om urat nu e placut de prea multi, de asta am afirmat ca da exista oamenii urati care formeaza relatii ca ne cautam parteneri dupa cum aratam

| RAY a răspuns (pentru En3Rgi):

Pe asta cine o vede frumoasa? http://www.evz.ro/image-gal-604/2016-02/images-1.jpg

| En3Rgi a răspuns (pentru RAY):

Da..ai dreptate..deci despre ce ne contrazicem? Ca si eu tot asta am spus.

| RAY a răspuns (pentru En3Rgi):

Eu nu ma contrazic cu tine ca n-am de ce,dar consider ca fiecare sasi caute perechea potrivita dupa cum arata, cei frumosi cu cei frumosi, cei draguti cu cei draguti, iar cei urati cu cei urati, fiecare are un loc pe lumea asta, nu inseamna ca cei urati nu se iubesc dar prima impresie este fizicul asta e adevarul apoi personalitatea

24 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Din pacate inteligenta nu atrage pe nimeni, ia-ti o urata ca tine asa inteligenta ca tine

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Foloseste-ti creierul, daca esti intr-adevar destept.

| Necunoscut112 a răspuns:

Cand o sa te faci mare si o sa ai un job super bine platit sa vezi ce or sa apara fetele de peste tot... Ai rabdare si concentreaza-te in continuare pe scoala.

| RAY a răspuns (pentru Necunoscut112):

Adica banii va atrag a? fetele astea o sa-i iubeasca banii nu pe el

| FaraNume1245 a răspuns:

Daca fetele / femeile s-ar uita doar la fizic, cum se considera ca unii oameni, acceptati ca "urati" de societate, au femei chiar foarte frumoase langa ei?
Fetele nu te resping pentru ca "esti urat", te resping din alte motive, doar ca, femei fiind, e mai usor sa iti bage o duma din asta si sa nu te raneasca, decat sa iti spuna adevarul si poate sa suferi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te cred. N-ai cum sa fii printre cei mai destepti!

| BlyeeetAK47 a răspuns:

Lasa ca dupa 20, cand o sa realizeze ca mor de foame prin campusuri universitare, o sa faca coada la tine la usa happy

| RAY a răspuns (pentru BlyeeetAK47):

O fata nu moare niciodata de foame poate un baiat, o fata doar daca isi arata sanii are cateva mii de euro

| Carrie1 a răspuns:

Simtul umorului si atitudinea bate fizicul happy

| RAY a răspuns (pentru Carrie1):

Vrajeala,prima impresie este aspectul fizic, degeaba esti clovn daca nu emiti atractie fizica, apropo de ce tineti voi baieti in lista prieteniei? si stati majoritatea cu badboy a

| Carrie1 a răspuns (pentru RAY):

Eu nu stau cu un bad boy. Eu mi am cunoscut iubitul actual pe FB. Apropo de aspectul fizic, mi se parea urat in poze si se baga mereu in seama cu mine, iar eu din bun simt ii raspundeam la salut, daca ma mai intreba si altceva chiar ma enerva si ii raspundeam sec si cu emoticoane...pana intr-o zi cand aveam eu chef de vorba si el m-a bagat din nou in seama. L.am descoperit un tip foarte amuzant, pe aceeasi unda cu mine, ne asemanam la gandire, ( plus ca scria corect gramatical laughing )si a inceput sa-mi placa chiar daca eu il stiam urat din poze, insa cand ne am intalnit prima data am ramas placut surprinsa pentru ca era chiar frumos, doar ca iesise naspa in pozele pe care le avea pe Facebook, dar eu am acceptat sa ne intalnim stiindu.l, hai sa nu zic urat, dar nu era genul meu fizic vorbind...cat despre partea financiara, are minim pe economie si nu ma deranjeaza pentru ca il iubesc!

| RAY a răspuns (pentru Carrie1):

Ceva atractie fizica tot a fost sa numi spui ca ti rusine sa iesi din casa cu el?

| Carrie1 a răspuns (pentru RAY):

Pai am spus ca e frumos in realitate...dar pe mine ma atragea dinainte sa.l cunosc fata in fata, de atunci cand il consideram uratel, deci...

| RAY a răspuns (pentru Carrie1):

Daca chiar era urat oare ai mai fi stat cu el cine stie in orice caz fizicul conteaza

| Andreandy a răspuns:

Ai putea sa iti schimbi frizura cu una mai moderna si sa te imbraci cu stil(mai spre rock), de asemenea ai putea sa acorzi atentie si micilor detalii cum ar fi : pensatul sprancelelor, sa ai unghiile mereu curate si inghijite....cacaturi de genu' sau ai putea sa nu le dai dracu pe fetele alea si sa-ti vezi de viata.
Daca cateva fete nu te plac ca esti urat cum spun ele, asta nu inseamna ca TOATA LUMEA crede asta. Nu le baga in seama sau daca trebuie neaparat raspundele si tu cu: Daca nu -ti place cum arat ce-ar fi sa te uiti in alta parte si sa ma lasi in pace.