| AndreySomeone a întrebat:

Hai ca am si eu nevoie de niste ajutor. Am 16 ani, sunt in clasa a 10 a. Sunt pe cale sa am prima prietena si desi e o intrebare idioata, dar nu ma pricep, fetele in general au pretentia sa ai multi bani, avand in vedere ca suntem doar 2 adolescenti? Va rog mult raspunsuri serioase ca eu sunt praf, dau funda!

Răspuns Câştigător
| Raducons a răspuns:

Nu trebuie sa te gandesti tot timpul cand este sa ai o prietena ca vrea pe cineva cu bani neaparat, asta o sa iti dai seama pe parcurs si poti sa renunti la ea daca nu este sincera.

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Daca nu ai alte calitati, probabil sa-ti vrea banii

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Fetele cu care merita sa stai nu se vor uita la cati bani ai. Fetele care au pretentia sa ai multi bani sunt doar niste profitoare la care nu merita sa te uiti.

Bula
| Bula a răspuns:

Fetele care se uita doar dupa banii barbatilor se numesc cu*ve.
Te golesc de bani si cand nu mai ai bani iti dau picior.

Un prieten /prietena nu-ti cere bani, ci chiar te ajuta daca ai nevoie, fara pretentii suplimentare.

| Anonimus345642235 a răspuns:

Daca are pretenții de genul las-o si ocupa ti timpul cu ceva mai constructiv. Dar in general nu prea sunt fete de astea la 16 ani.

| AndreySomeone explică:

Mersi tuturor! Am ales raspunsul care mi s-a parut cel mai bun, chiar daca fiecare ma ajuta, imi pare rau ca pot da doar o funda.