| anonim_4396 a întrebat:

Ajutor! Imi place de un baiat din clasa mea, cred ca si lui ii place de mine pentru ca la unele ore se uita inistent la mine. l-am prins si eu si mi-au spus si colegii, unii dintre baietii din clasa imi confirma si ei ca acel baiat ma place dar e cam timid... ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, daca e timid, atunci intra tu in vorba cu el, cauta diferite pretexte sa te bagi cu el in seama, stai prin preajma lui, ai avantaj ca iti este coleghappy; cauta si tu ceva subiecte, ceva legat de scoala, de una-alta si vezi tu, de acolo poate se ajunge la altceva;
daca lui ii este rusine, preia tu initiativa, fa rost de nr lui de telefon sau id-ul de mess, daca le ai atunci perfect... vb pe mess cu el, intra in vorba cu el, cand il vezi zambeste-i si priveste-l insistent, arata-i ca il placi dar totusi fi si discreta uneori cand e cazul, daca e mai timid din firea lui, atunci ia-o mai moale cu el.Sau trimite-i un sms daca ai nr lui in care sa ii spui ce simti, mai bine sa fi sincera, fie ce o fi, apoi astepti un semn din partea lui, totusi nu grabi prea tare lucrurile.

5 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Incearca sa intri in vorba cu el. Motive gasesti destule. Daca ajungeti sa va cunoasteti mai bine poate indrazneste sa faca primul pas. Daca nu o face nu e deloc gresit sa o faci tu. Trebuie sa fie insa ceva natural. Nu forta lucrurile prin vorbe, faptele vorbesc de la sine.

| Andreia1 a răspuns:

Pai intra in vorba cu el o data ce`i timid doar nai sa stai tu :d. ca daca stai norocu nu'ti sta in loc. :d. zii ca il placi si gata:d.

| TheMihutz a răspuns:

Ce poti sa faci frate? ai postat intrebarea numai ca sa iti zica toata lumea sa te bagi tu in seama cu el, dar tu nu te gandeai la fel?

| Zodiac a răspuns:

Fa tu primul pas...baga-te in vorba cu el.si dupa o sa vezi ca nu va mai fi asa timid.bafta

Peace

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca se uita insistent la tine, nu confirma faptul ca te place. Poate ii esti simpatica, te admira sau i se pari ciudata.
Ce-ar fi sa-i lasi la o parte pe prietenii lui? Nu le mai cere ajutorul. Exista posibilitatea sa stie ca-l placi, sa se uite la tine doar asa, ca la o fana.