| p2099 a întrebat:

Ajutor TPU! Mi sa rupt dintele din fata si maine ar trebuii sa ma intalnesc cu un baiat crying( imi va fi teama ca o sa reactioneze urat ca o sa ma vada asa ..pe fb imi spune ca sunt frumoasa si ca nu contraza cum voi arata dar mie imi va fi frica de felul in care sunt acum! Va rog frumos veniti cu niste sfaturi si sper sa nu radeti de mine va dau fonda urgent!

8 răspunsuri:
| Bianca1001Bia a răspuns:

Nu cred ca conteaza chiar asa mult un dinte totusi... fii mai relaxata si incearca sa faci haz de necaz, daca te lasa pentru un dinte este un prost.

| corbulalbrosu a răspuns:

Pur si simplu ii explici ce s-a intamplat. I se putea intampla oricui. Ar fi cat se poate de necivilizat sau necioplit daca ar reactiona altfel decat prin a te compatimi. Succes la intalnire.

| SkyPilot a răspuns:

Spune-i ca sa stie la ce sa se astepte. Si spune-i ca il vei repara (oricum trebuie sa faci asta). Nu ai de ce sa it faci griji, dacaa baiaatul stie nu va reactiona urat. In primul rand te place pentru cine esti tu, nu pentru dantura happy

Răspuns utilizator avertizat
| NoName0x0 a răspuns:

Buna! Ai putea sa.i povestesti pe un ton mai amuzant, astfel in cat sa radeti amandoi (dar nu cu rautate) si sa para ca nu te afecteaza. Nu va fi o mare tragedie!

| Andersann a răspuns:

Atata timp cat tu i-ai explicat problema si el a inteles-o nu vad care ar fi problema.

| RebecaDragomir a răspuns:

Daca e prima intalnire, mai bine anulezi...

| Gabriel_Giany_1998 a răspuns:

Nu stiu ce s zic depinde cum este rupt, adica daca este foarte rau nu stiu ce ai putea face poate sa anulezi intalnirea si sa-i spui ca nu vrei sa te vada asa pana cand o rezolvi. Daca este doar putin nu fi sfioasa du-te la el oricum el te vede frumoasa nu va zice nimic. Oricum daca o sa-ti fie teama de aspect el o sa simta asta ii transmiti asta, daca nu o sati pese si o sa razi pe situatia asta cu el nu este nicio problema oricum dupa cum ai spus el te vede frumoasa, si chiar daca esti la prima intalnire cu el dai bataie fara rusine ok