| AliNuTzA_9627 a întrebat:

As avea nevoie de un sfat:vorbesc cu un baiat pe messenger de aproape un an, imi place foarte mult felul lui de a gandi si fizicul lui. Vorbim mereu el imi spune ca vrea sa ne vedem si cat de curand o sa ne intalnim.sunt un pic cam agitata pentru ca nu stiu cum o sa reactioneze cand o sa ma vada, imi e teama ca nu o sa ma placa, sau ca o sa fac vreun gest gresit si o sa ma fac de rusine.Nu am multa incredere in mine dar as vrea din tot sufletul sa-l vad. Ce sa fac? Cum ma sfatuiti sa imi inving aceasta timiditate si sa ma intalnesc cu el.astept sfaturile voastre.va multumesc de pe acum!:*

Răspuns Câştigător
| fluturas a răspuns:

Poi daca povestiti aproape de un an cred ca te-a vazut macar intr-o poza sau pe web deci cu fizicu nu mai sunt probleme caci dac te'o vazut te place i ok, no amu cu psihicuwinking eu zic sa nu mai fii asa agitata gandeste-te ca si el s-ar putea sa aiba emotii, iar daca e de treaba eu cred ca o sa isi de-a seama ca ai emotii si te va intelegewinking mda si poti sa ii ceri si cateva sfaturi mamei tale kisswinking fii mai optimista si cu mai multa incaredere in tine si cu mai mult tupeu ca fara tupeu nu faci nimic in viatawinking

kiss si pe mine tot alinutza ma cheamawinking

te pup si bafta! kiss

aa si inca cv deci eu cred ca e de treaba daca spui u ca vb cu el de aproape un an si ink nu v-ati vazut fata in fata, inseamna ca nu grabeste lucrurile ca sunt baieti cu care nici nu vb bine si vreau sa te vada kisswinking

6 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Transforma-ti mama intr-o prietena si ea va sti cum sa-ti risipeasca emotiile.

| xibalba a răspuns:

Am trait si eu experienta asta cu netul si intalnirile in realitate. La mine, sincer, a decurs super. Important e sa iti dai seama ca el, daca vrea sa va vedeti, sigur te place. Deci nu iti face griji ca vei face vreun gest gresit, caci daca te place, te accepta asa cum esti. Ai incredere in tine, e foarte important. Emotii vei avea, dar fii relaxata. Asta daca vrei sa iti ramana aceasta intalnire o amintire placuta happy. Bafta!

| Mina a răspuns:

Gandeste-te ca poate si el se simte la fel:agitat, nesigur pe el. poate ca si lui ii este teama ca nu o sa il placi.Parerea mea este sa incerci sa fii naturala, relaxata, sa te gandesti ca nu ai nimic de pierdut, numai de castigat si totul o sa decurga de la sine.Doar vorbiti de atata timp pe messenger! Iti doresc multa bafta si chiar as vrea sa stiu cum a fost. happy

| zemantex a răspuns:

Du-te la intalnire si traieste clipa. daca n-o faci o sa regreti toata viata. fi tu, fi naturala si gata.

| SenZoru a răspuns:

Daca esti agitata vei aparea in ochii lui nesigura pe tine, iar odata cu "crispeala" asta vei incepe sa vorbesti fara sa gandesti, mai exact sa zici prostii. eu zic sa fii cat mai calma, iar daca va fi ceva, lucrurile vor veni de la sine. bafta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te fara nici o inhibitie sunt sigura ca si el are defectele lui.