| anonim_4396 a întrebat:

Am 11 ani. Mie imi place de un baiat si ieri am aflat ca si lui ii placea de mine de mult timp. El a mai fost cu 2 fete adica el asa considera dar de fapt nici nu sau sarutat. Ieri m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el pe mess si eu i-am zis ca da.
Dar eu nu vreau sa ma sarut cu el, consider ca sunt prea mica ca sa am 'iubit " la 11 ani dapai sa mai si ma sarut.

Intrebare: Am facut bine? Daca nu cum as putea repara asta? (la el ii place enorm de mult de mine si nu as vrea sa il fac sa "sufere" ). Funda.

Răspuns Câştigător
| Ralu13 a răspuns:

Hey, eu implinesc 13 ani in vara si primul iubit l-am avut tot pe la 11 anisori. de asemenea si primul SARUT big grin atentie, nu confunda pupici cu saruturile big grin. Un pupic este o simpla atingere buze pe buze sau un pupic pe obraz, sarutul e ceva lung, pasional si apare mai tarziu cand relatia are deja o perioada. A-ti putea incepe insa sa va plimbati doar voi doi, sa va tineti de mana, sa va alintati si sa va pupati pe obraz ( si daca doriti voi si pe buze, bineinteles ). Totusi, parerea mea daca nici macar nu va plimbati impreuna sau nu stiu sa fiti macar un pic mai " dulci " intre voi e ca si cum nu a-ti fi impreuna big grin. Stai linistita, pun pariu ca el nici macar nu stie cum sa sarute o fata. Este adevarat, 11 ani este o varsta frageda dar daca ai zis " da " macar comportate ca atare, ca o persoana care a luat o decizie si vrea s-o duca pana la capat. Cu timpul insa, o sa vezi ca toate vor veni de la sine. Dar nu uita totusi sa fi si cu capul pe umeri, adica nu uita de scoala si totusi nu iti neglija prietenii si familia. 11 ani este o varsta frageda numai daca vrei si tu sa accepti situatia si sa o consideri asa, totusi, un sfat asa pentru viata in general, gandeste-te de 2 ori inainte sa iei orice decizie mai IMPORTANTA. Crede-ma cel mai neplacut lucru in viata este sa te urmareasca trecutul, greselile si regretele. Deci o conluzie, totul va veni de la sine si important este sa iti urmezi inima dar nu uita sa ma si judeci cu capu` big grin. Papa; sper ca te-am ajutat.

8 răspunsuri:
| GoAndFuckYourselfWithAKnife a răspuns:

Dc sa il faci sa sufere?straight face

caramela
| caramela a răspuns:

Parerea mea este ca tu iti faci griji la o varsta foarte frageda, si cred ca ar trebui sa te preocupe scoala si acesti ani frumosi ai copilariei, lasa celelalte griji in seama celor mult mai mari decat tine si asa zisul tau "prieten".

| Patry a răspuns:

Ma bucur ca iti dai seama ca esti prea mica de a avea iubit si de a te saruta cu un baiat pentru ca...e adevarat!

Răspuns utilizator avertizat
| hallo a răspuns:

Deci ai grija cu gramaticawinking Daca tu consideri ca nu esti pregatita pentru a avea iubit atunci nu ai facut nimic gresit.dar de ce ai spus da cand te-a intrebat daca vrei sa fiti impreuna? daca nu consideri ca esti pregatita? Hotaraste-te ori nu esti pregatita sa ai un iubit or nu esti pregatita inca sa te saruti cu un baiat/acel baiat? Daca vrei sa fii cu el dar nu esti pregatita sa te saruti atunci spune-i ca vrei sa o luati mai usor happy daca nu vrei deloc atunci spune-i ca nu vrei sa fii cu cineva deocamdata si ca nu e vina lui

| Betty_9343 a răspuns:

Off...ce e si cu dragostea asta,nu cred ca se v-a supara daca nu vrei sa il saruti,puteti incepe sa va sarutati doar pe obraz,sa va tineti de mana,si incetul cu incetul,daca tu vei vrea si vei simti ca poti,o sa se intample si asta, daca el vrea asta neaparat, spune-i ca vrei sa ti se respecte si dorintele tale! Bafta. Funda!

| Krys99 a răspuns:

Sincer eu cred ca n-ai gresit ca esti cu el, dar varsta de 11 ani este frageda pentru sarut, parere mea, eu fac 12 in vara

| laurica_6042 a răspuns:

Parerea mea este ca dca baiatul de care tu esti indragostita te iubeste cu adevarat, ti-ar respecta dorinta. si eu am 11 ani si am trecut prin aceeasi situatie si... sa-ti spun sincer, dupa ce i-am spus ca nu vreau sa ma sarut cu el, deja ne-am certat si bineinteles ca ne-am despartit. of! dragostea asta!