| lalalalilalala0353 a întrebat:

Am 12 ani si cred
ca am fimoza(nu sunt sigur). Cand penisul este "nesculat" il pot decalota fara probleme(nu ma doare,nu nimic),dar cand este in erecție nu il pot decalota deloc, doar foarte putin.Am fimoza sau doar este din cauza vârstei mele si trebuie sa mai astept sa treacă timpul?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, aceea este FIMOZA, cand cuculetul in stare erecta nu se poate decalota.
Urgent la medicul UROLOG cu mama sau taticul tau sa te poate ajuta, ca sa-ti elibereze cucul si sa-i dea voie sa creasca!
Fimoza trebuia rezoolvata de cand erai bebelus, ca atunci nu era dureros si se vindeca mult mai repede.
Nu-i tarziu nici acum, chiar este vital sa ajungi cat poti de repede, fiindca cucul creste pana la 16 ani si isi inceteaza cresterea, deci mai ai doar 3-4 ani sa-l eliberezi urgent ca sa creasca mare.

| mihai69 a răspuns:

Ai o formă ușoară de fimoză. Se rezolvă fără operație.

| Emilian65 a răspuns:

Da, ai fimoza. Consulta de urgenta un medic urolog. El te poate sfatui ce poti face in aceasta situatie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Consulta urologul neaparat! E o problema de investigat!
Dupa parerea mea (neavizata! ), ai fimoza, dar nu de ultimult grad. Adica poti incerca sa o tratezi cu "exercitii" si crema!

| Marcel22 a răspuns:

Si eu am pățit hai sa vorbim mai multe in privat