| Lalalalalala19 a întrebat:

Am 14 ani, 1.64 inaltime si 47 de kg. e ok? faza naspa e ca nici nu sunt dezvoltata. ceva sfaturi in legatura cu asta? exista vreo metoda ca sa ma dezvolt mai repede? si.sunt foarte activa asa ca nu se pune nimica din ce mananc pe mine. nu mai stiu cum sa ma ingras. aveti ceva sfaturi? o dieta de ingrasare ceva? numai ca nu as vrea mancare gen Mc Donald's si altele. fara prea multe grasimi.multumesc anticipat:*:*

Răspuns Câştigător
| AlexXxander a răspuns:

Hmm consider ca asa cum te descrii tu acum e numai bine.Nu ar trebui sa te ingrijorezi in legatura cu dezvoltarea (daca o fata e mai dezvoltata ca tine asta nu inseamna ca tu nu vei fii), in timp vei vedea ca te vei dezvolta frumos si armonios.In legatura cu ingrasharea, nu face o obsesie din asta.Un mod de a te dezvolta armonios este sa practici sport de performanta gen, inot, atletism, handbal; doar sportul iti ofera avantajul asta. Esti frumoasa asa cum esti acum; deci nu-ti face griji tongue. Mult succes!

| Lalalalalala19 explică (pentru AlexXxander):

Pai, fac inot de performanta, inot de 5 ani, si din cauza asta cred ca nici nu m-am dezvoltat inca asa mult, si nici nu pot lua in greutate. faza e, ca sunt unii cu gura mare care nu fac altceva decat sa isi bata joc.

| AlexXxander a răspuns (pentru Lalalalalala19):

Lasa-i sa-si bata joc pentru ca te asigur eu, atunci cand vei incepe sa te maturizezi, corpul tau va fi de invidiat :X tongue

6 răspunsuri:
| Lk_Lucian_1990 a răspuns:

Esti micuta...ce dezvoltare vrei la varsta asta? Traiti-va copilaria in pana mea ca vad fete de 13-14 ani prin cafenele si cluburi in loc sa citeasca si ele o carte...O sa cresteti mari si o sa aveti doar un corp si atat iar doar cu atat nu o sa aveti niciodata barbati adevarati pe langa voi ci doar niste pampalai.

| Sunshine18 a răspuns:

Daca te ingrasi nu te dezvoltistraight face
mai rau o sa aratistraight face
nu face greseala asta si incerca sa ramai la greutatea pe care o ai acum.
in ceea ce priveste dezvoltarea, stai linistita o fata se dezvolata pana pe la 18-19 ani

| DarkBoySexy a răspuns:

Stai linistita...fiecare se dezvolta in felul lui asa ca mai ai timp pana la sfarsitul pubertatii! funda

| HotwhiteChocolate a răspuns:

Mananci mai gras si cu paine, dar cel mai probabil asa este organismul tau. nu esti singura... si stai linistita, corpul uman si oreganele lui ajung la maturitate la varsta de 23 de ani... ai timp sa te dezvolti.