| monica_4689 a întrebat:

Am 14 ani, sunt virgina.Prietenul meu vrea sa facem sex, el tot nu a facut-o niciodata, i-am spus ca nu vreau asa devreme si el mi-a spus ca daca nu o sa facem in maxim jumatate de an o sa se despartim.Eu il iubesc si nu vreau sa-l pierd. ce sa fac?
p.s.prietenul meu are 15 ani si suntem impreuna de un an si jumatate

Răspuns Câştigător
Abh
| Abh a răspuns:

Cand iubesti, nu dai ultimatumuri, mai ales de genul asta. Asta ma face sa ma indoiesc serios ca te iubeste cu adevarat.

51 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Imi pare rau, dar daca iti da ultimatumuri, inseamna ca nu te iubeste. Tu esti prea mica pentru sex si inceperea activitatii sexuale ti-ar pune sanatatea in pericol. Un baiat care te-ar iubi, catusi de putin, ar intelege asta si te-ar astepta cat e nevoie. Acest baiat insa nu te iubeste si atunci te santajeaza cu despartirea pentru a obtine sex.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Sunteţi mici amândoi şi lipsa de maturitate este prezentă.
Eşti prea mică pentru a-ţi începe viaţa sexuală, este bine după 18-20 de ani.
Dacă întradevăr te iubeşte trebuie să-ţi respecte dorinţa nu de a te mai ameninţa că te lasă dacă nu o faci cu el.
Urât din partea lui.
Pa, pa.

| gigiro a răspuns:

Spune-i ca e un magar, daca te conditioneaza asa. Acest tanar daca te-ar iubi, ti-ar respecte decizia.Crezi ca daca-i cedezi, veti fi prieteni toata viata, ca te vei casatori cu el? Daca te-ar fi iubit cu adevarat, ar fi fost mandru cu prietena lui, care doreste sa ramana virgina, dar asa.

| CevaNormal a răspuns:

Oho cata exactitate, jumate de an, hmmm, interesant de unde atata precizie? pina atunci mai este foarte mult, dar tu fetita cautati de treaba ta, si nu permite la un mucos sa-ti dicteze ce sa faci, cu atat mai mult sa faci asa ceva, Intelege ca pentru tine sexul e inca ceva imaginar, si sper sa fie cel putin 3-4 ani deacum inainte. Bafta

| fabiola a răspuns:

Spune-i ca daca nu stie sa respecte decizia unei fete, o jumatate de an este mult prea mult sa-l tolerezi asa!

| MikyMi a răspuns:

Sigur te iubeste si el?
De ce te pune in situatii din astea?
Singura solutie e sa-i arati cat de mult il iubesti si fara sa faceti sex. explica-i riscurile la care va supuneti intretinand relatii sexuale: sunteti minori, bolile se iau foarte usor si cel mai rau e o sarcina nedorita la varsta asta, intreaba-l ce o sa se intample daca u ramai gravida, cum veti creste voi doi copii un alt copil?!
Daca te intelege inseamna ca te iubeste cu adevarat daca nu, e clar ca baiatul asta isi doreste doar sex si nu te iubeste catusi de putin!
Ai grija de tine draguta!

| bluesky a răspuns:

Ar fi cea mai mare greseala a vietii tale. El nu te iubeste daca te conditioneaza asa, e un nesimtit si...mai bine nu continui pentru ca sunt doar vorbe de rau. Eu cred ca la 14 ani nu sti ce e iubirea, iubirea adevarata. E si greseala parintilor ca nu discuta cu tine despre asa ceva. O femeie trebuie sa fie doar a unui barbat, care ii este sot pentru restul vietii, asa a lasat Dumnezeu. De asta a lasat ca fata sa fie virgina. Gandeste-te ca atunci cand vei avea un prieten stabil si te vei casatorii cu el, ce va crede de tine? Va crede ca ai facut-o cu foarte multi barbati si ca esti o curva, sic rede-ma c aunui barbat nu ii trebuie o sotie curva. Te rog, pentru binele tau sa nu faic sex cu el. Sarcina nedorita, boala, cancer, nu esti pregatita nici fizic nici psihic etc... Daca te-ar iubi, te-ar intelege si ar astepta, dar el dovedeste ca NU te iubeste.

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Daca chiar te-ar iubi si ar tine la tine te-ar astepta pana esti tu cu adevarat pregatita.

| MidnightLady a răspuns:

Sa faci ceea ce vrei tu. Gandesti bine, esti prea mica pentru a-ti incepe viata sexuala. Si stai linistita ca daca-l pierzi din aceasta cauza, nu e decat un mare castig.

| demon a răspuns:

Esti o idioata si nu il iubesti ii varsta care iti da senzatia ca il iubesti si prietenul tau ii cam nesimtit si ar trebui sa ii zici asta in nici un caz sa faci sex cu el

| elamit a răspuns:

Nu crezi ca sunteti prea mici.nu te lasa jantajata pupici

| zuzulici a răspuns:

Nu fi fraerik ca baieti mai suntwinking nu e primul si nici ultimul care o sa te ia cu chestii din astea, eu zic sa te gandesti bine, pentru ca odata ce ai facut-o nu se mai poate face nimictongue

| cosm1n_9149 a răspuns:

Draga monica, ori ai probleme cu ochii ori toti sunteti plini de vrajeli, mai sunt 2-3 intrebari fiind cotate ca, cele mai populare exact ca si aceasta. Postati aiurea aceeasi intrebare la nesfarsit!
Pe bune nu v-ati saturat. sunteti penibili!

| syme a răspuns:

Eu zic sa-l iei pe tatal tau si pe un frate daca ai si sa-i arate un pic ce inseamna conditionarea asta. Poti sa-l inviti la masa si sa stea de vorba cu el. Si daca ii poate spune privindu-l in ochi pe tatal tau ca el vrea sa te dezvirgineze, atunci poti sa faci sex cu el. Daca tatal tau este un barbat adevarat, atunci pustiul va invata o lectie.
Eu asa mi-as sfatui fata.
Dar pentru asta trebuie ca fata sa aiba relatii stranse cu parintii. Ce spui, crezi ca ar putea exista o prietenie adevarata intre tine si parintii tai?

| ella010685 a răspuns:

In primul rand gandeste-te intotdeauna la ceea ce iti doresti tu, orice barbat daca tine la tine asteapta pana esti pregatita. daca esti nu apreciaza dorinta ta, nu te apreciaza pe tine, asa ca NEXt laughing

| ciupanezu7 a răspuns:

Stai linistita draguta, NU face asta in niciun caz! Din mai multe motive: in primul rand, el nu te iubeste! daca el s-a plictisit de acum d tine, pentru ca nu faceti sex, cat carezi ca va mai dura relatia voastra chiar daca ati faceo? Eu zic ca nu mult...Asadar, ar fi bine sa i spui chestia asta, si sa mai astepti, mai ales ca acum sunteti prea mici, si sa iti gasesti un baiat care te iubeste cu adevarat, si care merita cu adevarat sa fie primul barbat din viata ta.winking

| doctorz a răspuns:

Stai linistita.Nu o sa l pierzi! Spune i ca daca nu poate sa mai rabde sa se duca cu cine vrea.Va incepe sa si reconsidere atitudinea!

| vdfer a răspuns:

Auzi cretinu! s-o fi saturat si el de atata lucru manual ...de ce nu i-ai zis:du-te invartindu-te!

| daniel_3185 a răspuns:

Eu zic ca prietenu asta al tau e cam nesimtit daca te pune sa alegi, nu pierziu nimic draga daca te desparti de el, eu zic ca sexul nu este cel mai important in viata unui cuplu, ci sentimetele si dragostea adevarata, daca chiar exista. alege bine

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-i la prietenul tau sa isi faca una micawinking ca sa nu te nenoroceasca pe tine...sa nu ii faci poftahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca oameni... cum sa pui conditii dintr`astea? si un mucos de 15 ani... daca esti desteapta o sa ne asculti si o sa-i dai papucii... daca o sa faci cum vrea el atunci... scuza`ma daca o sa te fac proasta happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu face prostia asta pentru ca mai tarziu ai sa regreti si eu am patit acelasi lucru si acum imi pare rau pentru ca am gasit baiatul vieti mele si mias fi dorit ca el sa fie primul barbat din viata mea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia un prezervativ si mergeti la el acasa si cand parinti sai nu-s acasa sa faceti...nu o sasi da seama parinti tai ca nu mai esti virgina, daca ai ciclu neaparat sa o faceti cu prezervativ
eu am facut-o ciar in sex shop cu un vanzator
a fost de minune mai vreau sex der din pacate acum am menstruatie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crede-ma ca eu mi-am inceputo anul trecut la 14 ani jumate acum am 15.am facut o mare greseala typul si facut taatuaj cu nuemle.meu vroiam de la mine numai bani si.sa.profite de mien atat tot si am fost cu el 3 saptamana.pe toi ii afceam cum vroiam eu. dar in fata lui.nu stiu eram orea indrgoastyta sa realiuzez ce fac

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar daca o sa se intample lucrul asta, el tot o sa se desparta de tine ori ca da ori ca nu, asta e santaj pe fata straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa-o, scapi de o grije,

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca iti cere asat inseamna ca doar te foloseste. nu te iubeste cu adevrat.cauta doar o fata cu care sa se culce

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Baiatu' asta nu te iubeste...cu adevarat, si daca te iubea nu-ti punea o asemenea conditie! eu, mi-am pierdut virginitatea la 13 ani si ceva...si nu regret pentru ca am facut-o cu persoana potrivita in care aveam incredere si pe care o iubeam asemenea si ea. Cel mai bine ar fi sa astepti pana la momentul potrivit sa vina pers.potrivita.Nu este vorba de varsta sau bla, bla, de maturitatea corpului.Este vb de pers cu care o faci.succeswinking:*