| Alexis1122 a întrebat:

Am 15 ani. Când am făcut prima oară sex cu iubitul meu nu mi a curs sânge. Nu mai eram virgina? P S: nu am făcut nimic înainte.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Ba da erai virgina, insa exista posibilitatea ca perforatia existenta in himenul tau sa fi fost mai larga si combinat cu o elasticitate mai mare a himenului sa fi permis trecerea penisului prin gaura respectiva fara sa se rupa sau lezeze membrana. Deasemenea poate exista si posibilitatea ca himenul tau sa fi fost extrem de subtire si foarte slab vascularizat si neexistand practic vase de sange mai mari, in momentul deflorarii/ruperii himenului sangerarea sa fie atat de neinsemnata incat prin amestecarea cu secretia vaginala sa treaca practic neobservata. Cam 1 din 3 femei nu sangereaza in momentul deflorarii/dezvirginarii.Multa sanatate.

3 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Ai himenul elastic de aia nu a curs sange

| CristiDinBucuresti a răspuns:

De ce faci asa ceva de la varsta asta? Ai tot timpul din lume sa faci sex după varsta de 18 ani.

| Emilian65 a răspuns:

Tu esti singura persoana care stie daca mai esi sau nu virgina. Faptul ca nu ti-a curs sange cand ai facut sex cu iubitu, asta nu inseamna ca nu mai esti virgina. Himenul se poate rupe sau nu la primul contact sexual. Daca nu se rupe, inseamna ca ai un himen elastic si el se va rupe in timp.