| danifriend11 a întrebat:

Am 16 ani si am penisul putin subtire..nu e mic 18 cm ....si e putin stramb de la jumate....mentionez ca in clasa a 5 a am vazut la mai multi ca ei nu au lipita pielea de capul penisului....la mine era dar nu total...si am hotarat sa o fortez sa o rup...si de cand am dezlipit pielea a inceput sa se dezvolte mai tare... vreau sa am un penis mai gros... Ma ajutati cu cv medicamente? Sfaturi?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Conformatia penisului este particulara iar modificarea mai ales privind grosimealui este o treaba destul de difigila si poate provoca disfunctionalitatea cu urmari nasoale pe plan sexual.Se pare ca ai avut o fimoza intro forma mai usoara din punct de vedere clinic si ai reusit sa o rezolvi fara a mai fi nevoie de interventie chirurgicala.Nu te-as sfatui sa folosesti medicamente, lasa natura sa-si desavarseasca opera te asigur ca va fi bine.

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Nu există medicamente pentru asta. Ai răbdare, cu siguranță se mai dezvoltă. Și dacă tot nu vei fi mulțumit la finalul creșterii de dimensiune, există manșoane la sex-shopuri care ajută. Mai ieftin și mai eficient decât orice altceva.

| Emilian65 a răspuns:

Nu ai nevoie de medicamente. Daca a crescut pana la 16 ani, in lungime de 18 cm, ai rabdare ca va creste si in grosime.

| danifriend11 explică (pentru Emilian65):

Dupa atatia ani, s-a dezvoltat normal, nu ca ma laud dar in lungime 19-20si in circumferinta 13, dupa ce am rezolvat singur problema s-a dezvoltat foarte repede

| Xpressurself a răspuns:

Nu exista asa ceva. medicamente. exista totusi un dispozitiv numit pompa. parerile sunt impartite. poti intreba un medic despre asta dar iti va spune ce iti spun si eu.
penisul se ingroasa in timp. nu conteaza cat de multe contacte sexuale ai ci cat de lungi sunt.
la fel, durata se imbunatateste in timp, oprindu-te inainte sa ejaculezi si sa faci o pauza de cateva minute, cat simti ca este confortabil. in pauza o poti saruta si mangaia pe o fata, ea ramane la fel de excitata. apoi incepi din nou.
cu cat mai lunga este o partida cu atat mai mult sange trece prin penis. astfel se ingroasa.
la fel face si sportul de altfel. sportul este cea mai buna metoda sa-ti imbunatatesti performantele.

tine minte, te opresti inainte sa simti ca ejaculezi, nu cand incep muschi sa se contracte. atunci este prea tarziu.

http://www.yogaesoteric.net/content.aspx?lang=RO&item=3951