| Angeleyes a întrebat:

Am 17 ani si am incercat de vreo 2 ori sa ma masturbez, dar ating doar labiile si un pic mai jos.Nu simt nimic, decat ma gadil si atat.Nu stiu, parca imi e frica sa ating mai jos langa himen, sa nu se rupa sau altceva desi nu cred, pentru ca nu introduc degetul.
Viata sexuala nu mi-am inceput-o, nu mai am prieten, dar eram si eu curioasa sa vad cum e sa te masturbezi.
E normal sa nu simt placere, sau nu stiu eu cum sa o fac ca sa simt placere?

10 răspunsuri:
| Daiana_1431 a răspuns:

Poti sa astepti pana iti incepi viata sexuala. Atata timp cat nu simti nevoia sa o faci, de ce ai face'o? Din curiozitate? Asa o sa faci si cand vei vrea sa iti incepi viata sexuala? Din curiozitate? Aiurea.

| SEAL a răspuns:

Cred ca esti foarte urata sau foarte pr**sta

| Demo8k a răspuns:

Da e normal sa simti o "gadileala". Deoarece corpul tau inca nu face diferenta dintre excitare si "gadileala".
O femeie cand se masturbeaza, nu e ca in filmele deochiate, ea isi atinge doar clitorisul, cel de deasupra labiilor. Incearca sa il misti prin rotatie si poate ai sa simti placere. Daca nu, mai bine mai asteapta.
Inainte sa te masturbezi, verifica usa sa fie incuiatahappy, si nu o fa doar asa. acum ma masturbez, ca si cand ai face curat. Fao cand simti nevoia, si de preferat la fete este sa inchida ochii si sa se gandeasca la fanteziile lor, decat sa se uite la filme deocheata(ca baietii).

| Zazu a răspuns:

Eu nu iti dau stupid, tu ai 15 ani mai mult ca ea! ea, oare, o vrea? mai bine cu degetu!

| BOGDAN a răspuns:

Te rezolv eu daca esti buna

| Drauzy a răspuns:

Vin-o ca te rezolv eu laughing)

| fleurs a răspuns:

Sal,
ma bucur pentru tine ca ai ajuns la varsta asta FECIOARA, mai rare fetele din ziua de azi care se pastreaza, dar dupa cate inteleg esti curioasa sa vezi si sa simti cum e cand iti pierzi virginitatea...
Un sfat prietenesc de la mine _ e mai bine sa o lasi asa (curiozitatea), daca totusi pana acum nu ai facut-o, las-o asa pana la momentul potrivit (fie si pana la casatorie) si daca totusi nu poti si te roade nespus de tare, te macina ideea de a sti cum e, incearc-o pe cale naturala nu prin masturbare (parerea mea)
Cand te masturbezi poate simti un fel de placere, altul ca si atunci cand faci dragoste si sex, de unde poate sa iti vina si ieea pe mai departe de a nu mai face sex ci doar sa te masturbezi, poate deveni o deprindere, lucru care cred nu e cel mai bun pentru tine.
Tot astfel cred dintr-o "greseala" poti sa faci alte complicatii, avand odata cu trecerea timpului noi fantezii sau pur si simplu poti sa ramai frigida
Asa ca din puctul meu de vedere, sfatul meu prietenesc e sa nu incerci nimic pana nu vine momentul care te marcheaza cred pe toata viata_ pastreazate la fel de curata ca si acum. Astazi sa mai fii domnisoara la varsta ta e o raritate, majoritatea fetelor incearca mult mai devreme viata (11-12ani) iar pe urma ajung a regrete din anumite motive pe care atunci nu le cunosc, abia mai tarziu...
Felicitari si o seara placuta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai grija sa nu lesini de ras de la gadilat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ajungi usor la orgasm atingandu`ti, masandu`ti labiile sau introducand degetul. incerca miscari fata-spate ale clitorisului.winkinglaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna. Eu am 16 si sunt virgina. Da, am incercat dar masturbarea e diferita de la o persoana la alta. Maseaza-te usor pana descoperi zona cea mai stimulanta si apoi fa miscari circulare sau de sus in jos. Daca nu simti nicio placere, give up happy E mai bine, oricum. Cu o igiena nepotrivita ai putea cauza infectii.