| Bogdan234r a întrebat:

Am 19 ani si iubita mea are 16 ani, cu noile legi in vigoare, pot intretine raporturi sexuale? Sau pațesc ceva?

19 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mai bine te-ai gandi la partea morală, nu la lege.

| Violleta2022 a răspuns:

Dar pe parintii ei i-ai intrebat?

Ca pana la urma soarta ta sta in mainile parintilor fetei, daca anunta Politia ca le-ai sedus fata, ai sechestrat-o si violat-o, tot la puscarie se ajunge.
Tu chiar esti incapabil sa gasesti o fata de 18-19 ani, chiar trebuie sa seduci minore, ca sa ai sex cu ele?

| Bogdan234r explică (pentru Violleta2022):

Adica nu pot? ca intru la puscarie?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Bogdan234r):

Mai ia si citeste odata ce ti-am scris:

Dar pe parintii ei i-ai intrebat?

Ca pana la urma soarta ta sta in mainile parintilor fetei, daca anunta Politia ca le-ai sedus fata, ai sechestrat-o si violat-o, tot la puscarie se ajunge.
Tu chiar esti incapabil sa gasesti o fata de 18-19 ani, chiar trebuie sa seduci minore, ca sa ai sex cu ele?

| Bogdan234r explică (pentru Violleta2022):

Pai poate spune ca i am seduso? Asa scrie in lege? Si daca imi da mesaj ca isi doreste?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Bogdan234r):

Un parinte suparat ca fetita lui a facut sex cu un adult, poate sa te acuze de seductie si viol si atunci se face usor puscarie.

Sunt mama si daca tu mi-ai viola fetita, te-as rupe in bucati sau m-as asigura ca te bag in puscarie, fiindca nu-i normal sa ai sex cu o fetita minora, fie ea si de 16 ani, cand tu esti ditamai adultul.

| Bogdan234r explică (pentru Violleta2022):

Si daca am mesaje cu ea cand doreste sa faca? tot este vina mea?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Bogdan234r):

Baiete, tu traiesti in romanica si daca taicasu vrea sa te bage la racoare, apai te baga cu siguranta, ca i-ai dezonorat fetita, asta daca nu pune vreun interlop cutitar sa-ti faca de petrecanie ori sa te mutileze.

Vrei sex cu fiica lor de 16 ani?
Du-te si intreaba-i daca sunt de acord!

| Vasilake a răspuns (pentru Bogdan234r):

Bogdane eu ma tem ca daca afla tatal fetei ca i-ai traso nu ajungi la puscarie ci direct in cimitir.

| sammie a răspuns (pentru Bogdan234r):

Este vina ta ca nu pui stop la discutie. Ea e o copila de 16 ani normal ca nu se gandeste la consecinte, ar lua si pe unul de 20 de ani doar sa incerce si ea sa faca s3x. Daca chiar cu adevarat te-ai maturizat atunci ar trebui sa stii ca nu te alegi cu nimic de la ea. Du-te si gaseste pe cineva de varsta ta.

| dullcat a răspuns:

Nu prea e ok, dar evident ca legea tine cu tine. Chiar si asa, Romania nu e formata numai din familii rrome sau cutitari, nu inteleg ce filme isi tot fac unii.

| relian a răspuns:

Daca ea vrea, atunci nu vad ce iti faci probleme. Femeile is bune de sex de pe la 12 ani, asa ca nu vad ce atita taraboi, vai e minora, e minora ca sa vor unia, dar ea din pct de vedere sexual este deja coapta, poate fi folosita laughing iar daca si ea vrea, singura problema ar fi parintii ei, sa nu te alerge taticasu cu parul laughing

Asa ca daca te bagi, ai grija ce faci, sa nu ramaina gravida, in rest nu-s probleme.

| Holiday a răspuns:

Daca sexul e liber consimtit, poti fara absolut nicio problema.

| Hyperion7 a răspuns:

Conform matematicii de baza, diferența dintre 19 și 16 nu este de cinci ani big grin

| StoicAnalysis a răspuns:

Nu era parca 5 ani maximum?

| anonim3248 a răspuns:

Mai bine nu faci sex cu ea.

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

După noua lege, da.
Însă nu cred că fata respectivă ar trebui să își înceapă viața sexuală la această vârstă.
Nu este pregătită nici fizic și nici psihic, presupun că nu mori încă 2 ani.
Dacă nu, există noțiunea de despărțire și caută o persoană de vârsta ta.

| Vasilake a răspuns:

Daca te reclama tot viol este.

| Bogdan234r explică:

Ai probleme?