| frum a întrebat:

Am 25 ani. Si o relatie de 3 ani. Nu ne imtelegeam mereu bine, iubitul meu nu era tandru cu mine tot timpul dar mereu gaseam intelegere si sounea ca sunt chestii minore. Recent insa mi-a dezvaluit adevarul: ca nu mai este atras de mine pentru ca sunt grasa. Ca ii e scarba de min. Mentionez ca am 1.72 si 63 kg, si parerea mea si a restul cunscutilor este ca nu sunt grasa ci doar am ceva forme la picioare, fund. Deci nu is balena si nici pe aproape, sincer. Problema e ca eu aveam ganduri serioase cu el,vroiam sa facem nunta dar acum mi-a cazut cerul in cap. Mi-a marturisit ca lui i-au placut mereu fetele slabe slabe doar ca i-a fost jena sa imi spuna. Si acum imi zice ca regreta ca mi-a zis pt ca a fostceva de moment dar eu stiu ca nu e asa si ca a fost sincer doar ca incearca sa se scoata. Intrebarea mea este : ce sa fac, si daca il iert acum faza tot o sa ramana, parerea lui sigur va fi la fel dora ca ii va fi frica sa imi spuna. Ma simt atata de rau si de urata ma simt ultima fiinta de cand am auzit ca iubitukui meu ii e scarba de mine. In ceea ce privesc tehnici de slabit, observam ca el se uita dupa fete slabe si imi zicea ca ce bine arata ele si cam de un an de zile incoace mananc foarte putin merg la sala nu mananc dukciuri deloc, dar nu slabesc..nu am grasime e altceva, constitutia mea.ce ma sfatuiti sa fac in relatia asta, sa il parasesc.sau ce sa fac? Mi-e jena cand ma gandesc la orice moment din viitor de tandrete, etc, daca el mi-a zis asta, sigur daca va mai fi ceva va fi doar din mila fata de mine si nu din atractie. Va rog sa ma ajutati cu un sfat.

10 răspunsuri:
| DeeaMarry a răspuns:

Ce dobitoc!
Paraseste-l urgent! In mod clar, nu te merita. Cum a putut sa iti spuna asa ceva?!
Draga mea, NU AI CUM sa fii grasa la inaltimea si kg precizate de tine!
Evident ca nu mai poti continua relatia asta. Te-a jignit ingrozitor. Nu ii mai permite sa isi bata joc de tine. Arata-i ca ai si tu mandria ta si pune punct relatiei.
Ar trebui sa fii fericita ca nu ai apucat sa te casatoresti cu un astfel de om.
Te asigur ca idealul de frumusete nu e nici pe departe reprezentat de fotomodelele anorexice pe care le vedem peste tot. O femeie frumoasa este o femeie cu forme!

| RAY a răspuns:

Crede-ma ca nu stiu ce sa mai spun, desi e mascul ca mine nul consider a fi mascul nu stiu gunoi uman probabil, cum sasi spuna asa ceva chiar a vrut sa te raneasca, sa-si bata joc de tine, dupa 3 ani sasi spuna asta, asta chiar e nesimtire, sfatul meu lasa-l ca isi bate joc de tine, nu mi se pare ca esti grasa, cand iubesti treci peste asta parerea mea

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand, esti foarte ok la inaltima ta, greutatea ta e ideala. In plus el e vreun model? Are numa patratele? E perfect din punct vedere fizic? Sunt sigura ca nu, nimeni nu e si el stie asta. Nu lui trebuie sa ii fie mila de tine, ci tie de el, e un nesimtit daca ti-a zis acele lucruri, dar nu-s adevarate, au fost doar un motiv. Daca ar fi fost asa, macar ar fi incercat sa ti-o spuna mai frumos. Nici nu trebuie sa incerci sa slabesti ca sa ii faci pe plac, nu vei reusi, n-ai cum, cu badarani de genul. Nu dispera, nu pierzi nimic, ce vrei sa faci? Sa ii cersesti iubirea? Daca devii schiloada, maine-poimane iti spune ca nu ii plac sanii, p--da etc. Daca nu vrei sa suferi dupa el, lasa-l si nu ii crede minciunile. Spune-i ca te apuci de slabit, daca face si el cumva sa isi mareasca p***sul k nu te sat***ce. Cauta-ti pe altul si nu varsa nici o lacrima dupa un porc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ce sa-l ierti, nu-i plac grasele! Nici mie nu-mi plac alunele, de exemplu. Nu o fi vina alunelor dar sigur nu e nici vina mea. Ori slabesti, ori pleci. Simplu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga frum.probabil de la frumusica.happy Stai linistita si priveste in tine, cum ai putut tine atat de mult la el: Nu vezi ca nu are nici macar respect fata de tine.Fa imediat pasu si desparte-te de el.gasesti un baiat bun care te vrea pentru ce ai in cap si atat.pe el sa il iubesti.Totul se uita, raman cicatrici dar se uita.

| AliG a răspuns:

Draga fata, daca tu esti multumita si te consideri ok, ramai asa! Nu trebuie sa e schimbi pentru nimeni. Schimbarea sa vina din tine, nu sa vina atunci cand te simti constransa de altii! Ai 25 de ani, esti tanara si bucuriile nu inceteaza sa apara nicioldata! Cauta barbatul care te adora din privire, caruia ii este cu adevarat drag de tine, asa cum esti! De ce sa ramai cu el chnuindu-te, practic?! Daca ramai cu el stii ca tot o sa te lase intr-o buna zi, nu? Nu te mai invinovatii! Adica, totul era ok, te placeai asa cum erai si brusc a venit mister lova- asta si ti-a stricat tie tot.De ce lasi pe altii sa ti aduca fericire? Bucurat-te de imperfectiuni si lucruri simple. Nu mai lasa pe altii sa contribuie la fericirea ta, fiindca ei nu ti-o pot asigura mereu. Fericirea vine din tine! Fii mai pozitiva, gandurile ocupa un loc important. Esti frumoasa, capul sus, ca nu toti barbatii sunt la fel!

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru AliG):

Ce stiu eu este ca atunci cand jignesti aspectul fizic al unei fete relatia a fost distrusa pentru totdeauna.

| AliG a răspuns (pentru SergiuBoss11):

Exact! Oricum, criticile constructive sunt bine-primite, dar trebuie sa fii asertiv si sa ai grija ce limbaj folosesti.