| frum a întrebat:

Am 25 ani. Si o relatie de 3 ani. Nu ne imtelegeam mereu bine, iubitul meu nu era tandru cu mine tot timpul dar mereu gaseam intelegere si sounea ca sunt chestii minore. Recent insa mi-a dezvaluit adevarul: ca nu mai este atras de mine pentru ca sunt grasa. Ca ii e scarba de min. Mentionez ca am 1.72 si 63 kg, si parerea mea si a restul cunscutilor este ca nu sunt grasa ci doar am ceva forme la picioare, fund. Deci nu is balena si nici pe aproape, sincer. Problema e ca eu aveam ganduri serioase cu el, vroiam sa facem nunta dar acum mi-a cazut cerul in cap. Mi-a marturisit ca lui i-au placut mereu fetele slabe slabe doar ca i-a fost jena sa imi spuna. Si acum imi zice ca regreta ca mi-a zis pt ca a fostceva de moment dar eu stiu ca nu e asa si ca a fost sincer doar ca incearca sa se scoata. Intrebarea mea este : ce sa fac, si daca il iert acum faza tot o sa ramana, parerea lui sigur va fi la fel dora ca ii va fi frica sa imi spuna. Ma simt atata de rau si de urata ma simt ultima fiinta de cand am auzit ca iubitukui meu ii e scarba de mine. In ceea ce privesc tehnici de slabit, observam ca el se uita dupa fete slabe si imi zicea ca ce bine arata ele si cam de un an de zile incoace mananc foarte putin merg la sala nu mananc dukciuri deloc, dar nu slabesc..nu am grasime e altceva, constitutia mea.ce ma sfatuiti sa fac in relatia asta, sa il parasesc.sau ce sa fac? Mi-e jena cand ma gandesc la orice moment din viitor de tandrete, etc, daca el mi-a zis asta, sigur daca va mai fi ceva va fi doar din mila fata de mine si nu din atractie. Va rog sa ma ajutati cu un sfat.

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Poate vrea sa scape de tine si nu stie cum sa iti zica pe ocolite, dar scapa tu de el cel mai bine

| BruneTTe a răspuns:

Hei! Eu am 22 de ani si pana nu demult am avut si eu o relatie de 3 ani. Niciodata nu s-a pus problema de asa ceva. Puneam poate 2 kg, ma iubea la fel, le dadeam jos, ma iubea la fel. Aveam problme cu tenul, ma privea la fel. Cand iubesti nu te mai uiti la chestii minore. Daca chiar te deranjeza ceva, spui frumos, nu cum ti-a spus el. Acum depinde cum a spus-o. E posibil sa o fi spus intr-un moment de nervi. Daca in rest te trateaza frumos si ito arata iubire si atentie, iarta-l. Daca observi ca s-a racit, lasa-l..stiu ca nu asta vrei sa auzi, dar daca devine distant stand langa tine, o sa doara si mai rau.

| EnvyU a răspuns:

Nu ai nevoie de nici un sfat, tu stii exact ce e de facut si stii exact si de ce. Ai zis problema asa cum este. Tu acum vrei doar ca cineva sa isi spuna o parere asemanatoare cu a ta, asa vei zice ca nu esti singura care s-a gandit la asta. Vei primii diverse pareri si vei actiona bazat tot pe ceea ce crezi tu.
Parerea mea este pur subiectiva in ce ma priveste doar pe mine, daca persoana iubita mi-ar spune ca sunt gras si ca ii este scarba de mine, si in tot timpul asta sa imi dea semne ca nu ma mai vrea si ca se uita dupa altii, atunci nu as avea alta alegere decat sa ii spun lasa-ma pa pa la mare.
Acum esti marcata, de fiecare data cand te va atinge tie iti va sari gandul la cuvintele lui " imi e scarba de tine", nu incerca sa negi pentru ca stii ca asa e si oricat ai incerca sa zici ca nu conteaza sau ca il ierti sau ca el regreta, tot te vor bantui acele cuvinte. Nu uita ca o relatie nu inseamna doar obisnuinta dobandita dupa ani de relatie, o relatie inseamna intelegere, sinceritate, incredere, iubire, sa va ajutati reciproc, sa va sustineti moral si nu numai. Nu te forta sa fi nefericita, fa doar ce vrei, ce iti place, ce te face fericita. Stiu ca nu esti grasa, stiu ca asa este constitutia ta, cunosc destule fete dezvoltate, nu grase. Si chestia cu sportul, mancatul sanatos, asta sa o faci pentru tine si atat, sa nu te gandesti ca vrei sa arati bine pentru el, ci doar pentru tine. Ai grija de tine si sper sa ne spui ce decizie ai luat, eu sunt curios.

| Jardelin a răspuns:

Da-i cu flit mârlanului! Eu nu stiu cum ai mai suportat sa stai cu el 1 minut dupa ce ti-a spus mizeria aia.

Stiu de un caz in care o tipa i-a dat papucii unui imbecil pentru ca a focut-o proasta, deoarece tipa s-a impiedicat in timp ce urcau scarile la starea civila la propria lor casatorie. Super tare acea tipa, mie mi-a placut la nebunie de ea! Hotarata si cu reactii foarte bune.

P.S. La 1.72 si 63 kg esti buna, crede-ma! happy

| kyuubiale2910 a răspuns:

Eu cred ca daca el chiar te uibeste, te va accepta oricum ai arata. Daca e dragoste adevarata nu ii va pasa daca esti balena sau schelete etc. si a.m.d. Daca el e in stare sa se desparta de tine pentru ca ai picioarele putin mai late, atunci nu merita.
Asta e parerea mea, dar daca ii ierti nu va veti simti nici unul bine. Dar tu fa ce iti zice inima.

| RalucaImk a răspuns:

Parerea mea e ca un prieten care te iubeste cu adevarat nu iti spune ca ii e scarba de tine.Tu nu esti deloc grasa.Eu nu cred ca el e usa de biserica.Incearca sa-i arati cat de porc a fost, cred ca sunt zeci de barbati care intorc capul dupa tine, da-i putin timp, o sa se intoarca in genunghi la tn.Si pana la urma degeaba esti frumoasa ca o papusa, daca esti proasta ca o usa. Spune-i asta, poate isi va da seama cat de nesimtit a fost, si cat de rau te face pe tine sa te simti candse tot uita dupa slabele alea.
Asta e parerea mea, sper ca te-am ajutat, pa!