| Ingrid003 a întrebat:

Am 26 de ani si n-am avut nici un iubit din cauza ca sunt prea timida si serioara si nici nu arat asa ca o pitipoanca. Mai am cativa ani si fac 30 de ani si mi-e frica sa nu raman singura toata viata. As fi vrut sa am o familie si copii in viata asta. Ce sanse credeti ca mai am ?

12 răspunsuri:
| raspunz a răspuns:

Dragostea apare de unde nu te astepti, la orice varsta. Esti tanara, tineretea inseamna si frumusete, daca nu esti pitipoanca inseamna ca ai si ceva in cap. Nu trebuie sa te schimbi pentru cei din jur, asa esti tu, dar daca e vreun tip de care-ti place atunci da-i o sansa, arata-i ca esti interesata. Daca nu ai pe nimeni in vizor atunci incearca sa iesi mai mult, sa cunosti persoane si nu construi un zid impenetrabil in jur. In ziua de azi familiile se intemeiaza mai tarziu, nu e timpul trecut, vei cunoaste un tip fain sunt sigur, vei avea o familie si copii daca asta iti dorestiwinking

| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Eu am 22. Şi spun sincer că nu mă pricep la lucruri siropoase,mă simt constrânsă de lucrurile care-mi cer implicare şi nu fac faţă. Poate şi pentru că n-am dus o viaţă ca-n puf,ci dimpotrivă, am avut de îndepărtat multe obstacole.Şi acum îmi este teamă să mă implic, la gândul că o să dau lucrurile peste cap...Asta,până când o să găsesc băiatul care-mi poate oferi încredere.Dar tu stai liniştită, că nu vei rămâne singură. Cineva te va găsi, te va iubi şi te va aprecia aşa cum meriţi.Eu am o prietenă care s-a măritat la 29 ani.Şi acum are o scumpete de copil, o fetiţă frumoasă ca o floare. Încă n-ai găsit bărbatul potrivit pentru tine.E mai bine aşa, decât să stai lângă cineva care nu te merită şi te face să suferi.Ţi-o spun din proprie experienţă.Tot respectul din partea mea.P.S.Cine te iubeşte,te iubeşte aşa cum eşti,pentru ceea ce eşti,ca om, ca suflet, ca persoană. Nobody4Nobody.

| Vali87 a răspuns:

Hmm, cunosc fete care au 24 25 de ani si tot asa pana acum nu au avut nici un prieten, foste colege de facultate. Si multe din acele fete erau chiar ok, dragute, multe din ele timide dar per total erau fete ok.
Nu trebuie sa fii foarte necajita, suparata din cauza asta. Important e sa socializezi mult sa ai prieteni, amici cu care sa iesi la suc, film si nu numai. Si asa vei gasi pe cineva cu care sa aveti anumite lucruri in comun si poate cine stie. Chestia e ca daca esti deranjata de lucrul asta e nasol, stiu si eu.

Ca sa continui cu exemplele tot asa cunosc fete cu facultate care sunt pe cale de a-si construi o cariera fete destepte care cu siguranta vor reusi in viata de 24 25 26 de ani si care zic ca NU AU NEVOIE DE BARBATI ca sunt nu stiu cum ca nu stiu ce. Sunt oripilate de ei. Si repet tot asa nu au avut nici un iubit pana acum.

Deci vezi sunt cazuri si cazuri.
Ce te-as ruga incearca sa urmezi sfaturile mele de mai sus si poate iti vei gasi jumatatea.
Bafta si numai bine!

| gabytz18 a răspuns:

NU cred ca ai 26 de ani thinking M-am uitat pesyte raspunsurile tale si nu mi s-au parut raspunsuri de o persoana de 26 de ani. O raspund pentru cei care ar vrea sa vada o opinie. Ai putea sa schimbi ceva. Nu pot zice ca nu exista o problema, dar as fi sigur ca problema ar fi una de comunicare in nici un caz aceea ca ai fi timida...

| ateu123 a răspuns (pentru gabytz18):

Crezi ca e intrebare pusa la misto nu mas mira de asta pe net ne batem joc uni de alti

| Ingrid003 explică (pentru gabytz18):

Asta pentru ca nu prea ma implic in a da raspunsuri sau a pune intrebari. Am intrat de maxim 5 ori aici. Nu prea am cui sa cer pareri, in afara de parinti.Motivul acestei intrebari e acela ca vroiam niste pareri noi care poate imi vor deschide noi orizonturi.

| valentinamarinamary a răspuns:

Ai toata viata in fata+ca iubirea apare cand...nu te astepti mai putin!

| ateu123 a răspuns:

Eu nu cred ca tu esti o persoana care nu poate avea o realatie din contra consider ca aia cu care te-ai intarnit vreau doar aventurii, seriozitatea e esentiala evolutiei individului, faza cu timiditatea cand vei gasi pe cineva cu minte in cap crede-ma ca te va intelege si vei comunica cu el si eu consider ca vorba multa strica, sincer la ce persoane sunt in ziua de azi nu stiu ce sanse ai sper sa gasesti, apropo nu te arunca in bratele cuiva care te minte, crede doar in tine si in puterile tale, in ziua de azi draga seriozitatea e ca zapada vara

| NeimaginabilA a răspuns:

Timiditatea este o forma de egoism, scapa de ea si vei scapa si de seriozitate.
La varsta asta, nu prea mai sunt barbati seriosi liberi deci ar trebui sa te axezi pe aceia care stau in casa si sunt prea timizi ca sa iasa afara.

| Ingrid003 explică:

Parca e din ce in ce mai greu sa gasesc. Aveti dreptate ca nu prea se mai gasesc. In plus cei de varsta mea se uita dupa fete de 18-19-20 ani. Eu poate mai gasesc vre-unu divortat cu 3 copii care are 40-50 ani.Asta e. Macar de l-as gasi si pe ala, intr-un final, ar fi bine.

| Vali87 a răspuns (pentru Ingrid003):

Nu trebuie sa fi asa pesismista. Ca sa iti dau iar exemple am o fosta colega de facultate foarte draguta de altfel dar TIMIDA e de vreo 7 8 luni cu un baiat care a mai avut relatii in trecut. Deci omu avea experienta. SI are 24 25 de ani si ea la fel. Deci se poate.

| oliviana23 a răspuns:

Trebuie sa incepi sa te schimbi sa vezi ce nu lea placut baietilor la tine dar sa ai grija si ca nu cumva din cauza disperarii sa te arunci in bratele primului venit nu ceda atat de usor pentru ca s-ar putea sa te pacaleasca sper sa-ti gasesti jumatatea