| MariaRawr a întrebat:

Am 3 intrebari:
1.PESTI si Raci se inteleg?
2. Vorbeam cu un baiat ani trecuti acum el este clasa a 7a si eu a5 a, anii trecuti ma saluta, vorbeam, chiar credeam ca ii place de mine, acum cand trece pe langa mine nici nu maga in seama.ma place ori nu stiu ce sa zic.
3.am auzit ca cei din zodia gemeni nu se inteleg cu cei din zodia pesti, am un coleg de clasa care cred ca ma place, ma tachineaza, dar dupa aceea, ma face sa rad, clipeste din ochi, si daca il intreb daca ma place zice ca nu si pleaca imediat.
Ce ziceti? Va rog sa raspundeti la intrebare!happy

Răspuns Câştigător
| 인스피릿 a răspuns:

Horoscopul nu conteaza. Compatibilitatea dintre 2 persoane nu este data de horoscop sau zodii, ci de comporamentul si preferintele lor. Daca vorbesti cu un baiat nu inseamna neaparat ca ii place de tine, mai ales ca diferenta de varsta este de 2 ani, ceea ce inseamna ca tu ai 11 si el are 13. Ar fi ciudat pentru ca un baiat de 13 ani are alte pretentii decat unul de 11. Baietii la varsta asta isi manifesta interesul fata de fete tachinandu-le sau jignindu-le, pentru ca ei cred ca noi ii bagam in seama. Eu iti recomand sa il prinzi odata dupa ore sau pe mess daca ai ID-ul lui si sa il intrebi ce i-ai facut de te ignora. Un baiat nu ignora o fata pentru ca o place, ci chiar dimpotriva, ii cauta compania. Si cred ca ti-am raspuns la jumate din a 3a intrebare. Colegul tau da semne ca te place, dar fi si tu mai intelegatoare, e mai rusinos si nu poate sa-ti zica pe fata ca te place, ia-o mai incet cu el happy Stii nu e bine sa intrebi pe cineva daca te place, asteapta sa ti-o zica, sa-si faca curaj. Sper ca ti-am raspuns la intrebari happy

8 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

1. Asa si asa, pestii sunt mai aventurieri, racul este mai familist, dar sunt ambele zodii de apa asa ca se pot intelege bine, daca pot trece peste aceste diferente.
2. O crescut pasatul in el, da-i pace si nu te lasa afectata de asta.
3. http://www.eastrolog.ro/compatibilitati/gemeni/pesti.php
As mai spune si eu ceva, nu te lua intotdeauna dupa zodii, uita ce zice de mine (taur) si sotia mea (sagetator): http://www.eastrolog.ro/compatibilitati/taur/sagetator.php

| clauss a răspuns:

Da draga se inteleg fff bine, se completeaza bine, iti spun din experienta, racii si cu pestii sunt fiinte de apa, traiesc in armonie, pot spune ca se potrivesc cele mai bine zodii, iar gemenii si cu pestii mai putin, dar totusi se inteleg

| Pedala a răspuns:

1. Da, pentru ca pestii pe sub apa nu put.
2. daca te ignora, nu te place
3. esti idioata? gemenii nu se vor intelege niciodata cu pestii. Nu ii lasa pozitia din calendar. Nu mai pune intrebari stupide

| soare a răspuns:

E tymid@X

| wolfer18 a răspuns:

Pesti, racii si scorpionii se inteleg reciproc excelent(eu am experimentat din plin chestia, si pot garanta ca asa e). Offf doamne cat a evoluat lumea, incurand o sa facem majoratele la 12 anihappy

| F. a răspuns:

1.Pestii si racii se inteleg perfectlove struck am 2 prietene ff bune raci cu care ma inteleg super bine si de asemenea iti pot spune ca si cu baietii rac e aceeasi chestie
un peste si un rac fac o pereche excelentahappy

2.Nu stiu ce sa zic. poate ca acum nu-l mai interesezi

3.Hm...nu prea stiu ce sa zic de gemenithinking dar nu l mai intreba daca te place.lasa sa decurga totul de la sine big grin

In orice caz cu racii si pesti e demonstrat se inteleg de minune love struck [ eu st pesti si stiu happy ]

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1 Deci racii si pesti se inteleg f bine pot ajunge chiar la casatoria perfecta, la tine nefiind cazul inca.
2 Anii trecuti inca nu era aiat mare si de aceea te baga in seama dar acum il procupa fetele mai invarsta pentru ca e in tranzit de dezvoltare de la copil la adult, Tu in schimb esti mult mai dezvoltata decat el si deja gandesti altfel. O sa-ti gasesti pe altul, nu te streza ca esti tanara
3 Gemenii si pestii asta ma depaseste dar ceea ce povestesti tu aici ar putea fi poate un pic de jena fata de alti colegi cand il intrebi asta. De ce nu il intrebi in particular daca te place sau nu. Iar daca iti spune ca nu te place atunci se pare ca e doar genul glumet si caruia ii place sa tachineze
Sper ca te-am ajutat cu ceva
Oricum decizia pe care o iei te priveste.

| Catalin_8113 a răspuns:

Sunt o multime de intrebari de genul asta si toate sunt puse de persoane foarte mici ca si tine. pai in clasa a 5 ar trebui sa te preocupe scoala reia activitatea asta printra 8