| AmaliaApetri a întrebat:

Am ales sa ma sustrag de la partea fizica, de la sex de fapt si i-am spus asta si iubitului meu. Parea ca m-a inteles si a zis ca el e de acord, ca e decizia mea si mi-o respecta.
Eu m-am gandit sa nu fiu egoista, e baiat si i-am zis ca poate merge la altele dar mi-a zis ca nu poate si nu si-ar ierta-o lui insusi. Dar astazi mi-a marturisit ca a facut asa cum i-am zis eu.
Mi-a zis ca a mers pana la tipa si cand aia s-a urcat pe el s-a gandit la mine, s-a scuzat si a plecat.
Dar de cand mi-a zis ma simt oarecum tradata...stiu ca eu i-am dat voie dar parca nu ma asteptam. Ok, n-or fi facut nimic, il cred, dar tentativa lui de a merge la alta, ma face sa ma simt inselata chiar si fara actul in sine.
Credeam ca tine la mine si tentativa lui nu-mi dovedeste asta. Ce sa fac, sa-i reprosez ceva sau sa-i iert aceasta"incercare"?
Voi baieti, daca tineti cu adevarat la cineva nu puteti sa treceti peste peste atractia fizica si sa o iubiti doar cu sufletul?

14 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

E modul indirect de a spune ca te vrea!

| mona a răspuns:

A facut asta cu,, acordul tau,, nu ii reprosa nimic dar ai grija pe viitor sa nu devina asta un obicei si cand vei face sex cu el

suntserios
| suntserios a răspuns:

Tu ti ai facut-o cu mana ta, iar el... bolovan ce sa zic.

| pedobear a răspuns:

Esti proasta sau ce? Adica tu ii dai voie si dupa aia te simti tradata?

| RAY a răspuns:

In primul rand nu stim daca spune adevarul sau il spune de acord?
poate s-a dus la aia ca a simtit nevoia sa faca sex si apoi a renuntat sau a facut sex si s-a intors la tine, nu se poate asta stie doar el, nimeni nu poate sti ce gandeste el, ce simte el pentru tine sunt doar ipoteze si atat
atractia fizica e una iubirea e alta, atractie fizica ai mereu dar ai si minte sa nu inseli persoana iubita
totul depinde de tine daca crezi in el sau nu, repet nimeni nu poate sti daca te iubesti, tu ai o frica ca te va lasa si l-ai testat

| Alcyon a răspuns:

Mie nu mi se pare ok ca ti-ai trimis prietenul la alta. Cum vine asta? Sunteti impreuna dar il lasi sa faca sex cu altele?!

| MiruD a răspuns:

Atata timp cat tu l-ai impins la "pacat", eu zic sa il ierti.
Si apreciaza faptul ca a vrut, dar iubirea fata de tine nu l-a lasat.
Sigur, ca nu ar fi trebuit sa se duca, dar si greseala ta a fost ca i-ai propus sa se duca.
Si sa nu mai faci asta.
Eu zic sa il ierti si sa il intelegi ca e baiat si na..stii tu! tongue

| unknøwn a răspuns:

Dacă nu e asexual, eunuc sau gay, nici vorbă!
Citeşte aici:
http://dexonline.ro/definitie/a%20iubi
Şi o să aflii că "a iubi" include şi "A avea relaţii sexuale cu o persoană de sex opus."

| dinhoo a răspuns:

Este mult mai importanta iubirea sufleteasca. Dar e rara! Ceea ce a facut el e cam aiurea... Daca exista iubire sufleteasca nici prin "gand" nu ii trecea sa faca asa ceva...

| AmaliaApetri explică (pentru dinhoo):

Ca tot pusesei tu intrebarea de existenta iubiriiwinking
Oricum...imi place cum gandesti si nu pari a fi superficial/a. happy

| dinhoo a răspuns (pentru AmaliaApetri):

Nici tu nu pari a fi superficiala. happy Atata timp cat poti sa judeci cu capul fara sa te arunci orbeste in ceea ce scriai mai sus, ai deja un mare avantaj in fata multor fete!

| dinhoo a răspuns (pentru AmaliaApetri):

Da poti sa imi lasi. Nu pot sa iti trimit mesaj. Imi zice ca statusul de membru junior nu imi permite. Iti dau add cum sa nu... happy

| HPPJATO a răspuns:

Daca el ti-a si spus ca a facut-o cu alta si ca a plecat apai tu ce crezi? Daca voia sa te insele nu iti mai spune. A vrut sa fie sincer cu tine si eu zic sa accepti asta. Doar spune-i ca ti-a fost un pic incomod sa auzi asta si vezi ce iti spune.

| SUMO a răspuns:

Sincer nu inteleg decizia ta de a nu mai face sex si ca baiat ii cam aiurea ce zici tu sa iubesti doar sufletul adica daca nu facem sex ii ca si cum am fi doar amici nu ar fi durat mai mult de 2-3 lunii relatia fara sex.