| zuzu_7632 a întrebat:

Am auzit ca daca te masturbezi ai o senzatie placuta si am incercat si eu dar nu am simtit nimca.Sa nu credeti alt ceva despre mine dar sunt foarte curioasa si ma intreb dc nu am simtit nimica. Poate pentru ca sunt virgina? oricum o data m-a durut dar nu tare.

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Probabil esti prea mica si nu ai ajuns la varsta necesara acestei activitati.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Pentru început, câţi ani ai? Dacă ai sub 15... slabe şanse "să-ţi iasă".
Dacă ai peste 15, încearcă în momentele în care eşti 100% sigură că nu te va deranja nimeni.
Dezbracă-te în totalitate şi încearcă să vizionezi câteva filmuleţe pentru adulţi, ia-le la rând, e posibil ca destule să nu-ţi placă.
Atunci când te simţi un pic umezită începe să te mângâi uşor.
De-acolo ar trebui să te descurci instinctiv.
Şi, aşa cum ţi s-a spus mai sus, depinde de la femeie la femeie. Însă, într-un final, toate femeile au puncte în care sunt mai sensibile.
Tu doar trebuie să ţi le descoperi pe ale tale şi să insişti pe ele.

Succes.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Daca esti virgina nu te masturba sub nicio forma vaginal!

Axeaza-te doar pe clitoris daca esti atat de curioasa!
E urat sa te dezvirginezi in joaca si singura!

Si nu simti nimic pentru ca nu ai ajuns la o maturitate sexuala adecvata! Mai asteapta!

| gingasull a răspuns:

Vaiii de noi! ce intrebari stupide au ajuns sa puna tinerii de 15-16 ani... care daca îi intrebi care sunt organele sexuale interne si externe la femeie, habar n-au, dar ei vorbesc de masturbare rolling on the floor... si de ce nu simt ei placere pfffff. Nici nu stiti macar sa va atingeti sa va simtiti bine in intimitate. Veniti aici sa va faceti de ras cu intrebari penibile!

| beka a răspuns:

Sti unde ii clitorisul! folositi putin lubrifiant sau ulei de corp. Sensibilitatea clitorisului variaza mult de la o femeie la alta. Unele resimt durere daca clitorisul este atins direct. tu poti incepe cu diferitele tipuri de mângâieri si diferite zonele unde le aplici. Aceasta, pentru ca sa poti întelege ce-ti place si unde esti mai sensibilahee hee

| T30D0RA a răspuns:

Cand te masturbezi singura nu ai nicio senzatie placuta.winking Incearca sa te masturbezi cand esti cu prietenul tau singuri.

| belltech a răspuns:

Probabil nu ti-ai atins nici un punct sensibil prea tare, cum ar fi clitorisul sau punctul G. Mai incearca, eventual uita-te pe net la un filmulet, poti sa dai pe bigtube.com sau redtube.com. Ptr punctul g trebuie sa te deflorezi.

| aumih16 a răspuns:

Nu ai stiut tu unde ai punctul cel mai sensibil! asta e! mai incearca! nu se stie niciodata cand iti poate aparea placerea!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hello! nu ai simtit nimic? aunci incepeti viata sexuala, o sa doara putin prima data dar dupa o sa vrei s-o faci zilnictongue