| FataCuOchiiCaprui a întrebat:

Stiu ca e o intrebare ciudata, dar... :-ss. Cum e sexul cu o virgina? E placut pentru el? Dar pentru ea? Se poate ajunge la orgasm? Cam cat rezista o virgina? Ce pozitie ar fi buna prima oara? vreau raspunsuri de la baieti/barbati care au avut fete virgine. Cum v-ati simtit? Va intreb pentru ca prietenul meu nu prea e incantat de faptul ca eu sunt virgina si mi-a spus ca nu o sa ma simt prea bine prima data. Mi-a zis ca cel mai bine ar fi sa intreb o fata care a facut-o cum s-a simtit. Deci daca vor si fetele sa-mi raspunda cum a fost prima data? El mi-a spus ca a mai avut o virgina si ca nu a fost o experienta prea placuta si s-a jurat ca nu-i mai trebuie. Baieti, va rog, ce credeti ca l-a speriat asa tare pe iubitul asta al meu? Asa rau este sa fi primul? Ce i-a facut fata aia de nu-i mai trebuie, ca el nu prea vrea sa-mi spuna. Gata cu intrebarile. Daca vreti raspundeti-mi in msj privat sa nu citeasca copii mai mici... eventual va dau si un id sa vorbim mai detailat. Funda loooogic:*

Răspuns Câştigător
| Crisu_7532 a răspuns:

Parerile sunt impartite in ceea ce priveste sexul cu o virgina. unii baieti spun ca nu vor sex cu virgine pentru ca "nu stiu sa se miste" (ceea ce e aiurea de afirmat, avand in vedere ca e normal sa nu stie sa se miste, e virgina, n-a mai facut asta, nu stie ce anume trebuie sa faca). deci, baietii de genul asta prefera fetele deja experimentate. Alti baieti sustin ca sexul cu o virgina este fantastic, nu neaparat fizic cat psihic.ideea ca ei sunt primii ii incanta (de vina e probabil instinctul de cuceritor/vanator al baietilor. le place sa stie ca n-a mai fost nimeni pe-acolo). in general, pentru o fata, prima oara o sa fie destul de naspa. apoi o sa fie mai bine. si apoi si mai bine si, intr-un final, o sa fie fantastic. depinde de amandoi cat de bine o sa te simti tu. esential este sa ai o comunicare buna cu prietenul tau, sa-l faci sa inteleaga ca esti incordata si ca ti-e teama iar el, daca este un baiat cu capul pe umeri, va face tot posibilul sa te linisteasca si sa te faca sa te relaxezi. deci, daca veti comunica si te vei relaxa, va fi bine. In ceea ce priveste durerea, depinde de la o fata la alta. depinde de cat de relaxata esti si depinde si de elasticitatea himenului. unele fete au noroc de un himen elastic asa ca doare foarte putin, unele fete au ghinonul sa aiba un himen mai rigid, de unde si senzatia marita de durere. totusi, durerea nu e chiar atat de rea.deci nu e insuportabila. daca ar fi, toate fetele ar fi virgine. prima oara, ar fi mai simplu daca v-ati limita la pozitia clasica a misionarului. macar pana intelegi ce inseamna sexul. odata ce ai inceput sa devii mai stapana pe tine si odata ce te-ai acomodat sexual cu partenerul, puteti sa incercati si alte pozitii.
Probabil prietenul tau s-a speriat de fata aia pentru ca ea era incordata, el n-a stiut cum s-o faca sa se relaxeze, a durut-o, l-a durut si pe el si de-aici toata povestea asta.

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Mai pune de vreo 200 de ori intrebarea asta, ca as te asiguri ca au vazut-o totii copiii mici, ca sa citez. Tu nu obosesti? ca pentru mine cel putin esti extrem de agasanta. Era suficient sa intrebi o singura data, sau, ma rog, asa iti impunea educatia si bunul simt.

| thereforyou a răspuns:

Parerea mea e ca e pur si simplu bestial. E foarte dragut sa vezi naivitatea fetei si e te face sa te simti foarte bine cand te gandesti la increderea pe care o are ea in tine. Pentru ea e putin dureros, dar daca exista comunicare in timpul actului se poate trece cu brio peste asta. Ar fi indicat sa incercati mai multe pozitii, e foarte misto. Hmm.in legatura cu orgasmul, e destul de greu, dar cine stie. Eu m-am simtit bestial, nu se poate da sexul cu o virgina pentru nimic, e un fel de onoare. Daca exista si iubire intre voi va fi perfect. Good luck with that :*

| mario a răspuns:

Mai de cate ori pui intrebarea asta. daca sa stai sa postezi intrebarea de nenumarate ori, mai bine ai trece la treaba. daca despre tine e vorba in aceasta intrebare sau ce o fi.

| Galiutza a răspuns:

Urit de tot pot zice... dureros a naibii si apoi singerezi mult.si citeva zile o sasimti o durere jos xD da in genere e bine.adica gindul ca stii ca ai facut-o pn 1 oara te bucura. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

. pai depinde de ambi parteneri. nu stiu ce lo fi speriat pe prietenul asta al tau in halul asta, poate dupa ce s-a culcat cu respectiva virgina aia i-a spus ceva ce la deranjat sau cine stie. nu e groaznic prima data, si asta depinde si de corpul tau. poate himenul tau e elastic, si daca e asa o sa te dezvirginezi foarte usor. o sa simti o durere. dar intensitatea ei depinde de cat de excitata estitongue. parerea mea este, ca ar trebui sa discuti cu iubitul tau sa vezi ce la putut traumatiza chiar asa de rauhappy... tine`ne la curent. Baftaaa!:*