| thxbgs a întrebat:

Am avut ciclul menstrual de pe 19 pana pe 28. Foarte ciudat ca a durat atat de mult și am avut și mici picături mai maronii. Am făcut un test de sarcina și a ieșit negativ iar de ieri a început sa am niște scurgeri mai transparente și azi sunt mai albe și în cantități mai mari. Sunt la ovulație sau de ce am scurgerile astea? E în regula sa fie asa? Nu am mai avut ciclul atat de lung și ovulația asa spre alb, înainte era ca albușul de ou.

1 răspuns:
| Anonim0246O a răspuns:

Menstruația poate dura între 3 și 8 zile, dar de obicei va dura aproximativ 5 zile. Sângerarea tinde să fie cea mai abundentă în primele 2 zile.
Când menstruația este cea mai grea, sângele va fi roșu. În zilele mai luminoase, poate fi roz, maro sau negru.
De obicei cat dura? Poți instala aplicația Flo, ajută foarte mult sa vezi evoluția ciclului tau