| thxbgs a întrebat:

Pe 6 am avut scurgeri asa ca albușul de ou. Fiind la ovulație. După 6 zile de la ovulație am avut o picătură de sânge. Iar zilele astea m-a durut burta și azi am găsit tot niște picături. Normal zilele aceste trebuia sa îmi vina ciclul menstrual. Sa fie ciclu menstrual asta? Ca tot am sânge dar cantități mai mici

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Sangerarile intre menstruatii nu sunt niciodata de bun augur, denotand o posibila problema de sanatate: rana pe colul uterin, chisturi ovariene, fibroame uterine sau chiar tumori.

In ce privesc scurgerile vaginale de consistenta albusului de ou, sunt perfect normale si sanatoase la toate femeile care au ciclul menstrual, venind mai abundente in anumte perioade ( precum ovulatia), sau mai putin abundente in celelalte perioade.

Spalati-va dimineata si seara cu apa calda si sapun sau gel intim, purtati un tampon pe chilot de protectie, daca va deranjeaza scurgerea si atat.

V-as recomanda ca dupa ce trece ciclul menstrual sa demarati investigatiile medicale: cu sectetie vaginala si ecografie pelviana.

sanatate multa!

| thxbgs explică (pentru Violleta2022):

Pai acum observ ca am ciclul menstrual normal. Eu credeam ca pot sa fiu gravida dacă am picături asa dar acum mi-a venit normal.

| Violleta2022 a răspuns (pentru thxbgs):

Nu stiu despre ce picaturi vorbesti, fiindca atunci cand esti gravida nu picura nimic si nici nu ai ciclu menstrual.