| dianela a întrebat:

Am avut contact protejat pe data 18 octombrie, dar dupa ce ne-am imbracat, eu am observat ca prezervativul ramasese la mine, jumate afara.Sunt foarte stresata deoarece luna trecut am avut prima zi a menstruatiei pe 6, si in mod normal durata ciclului e de 29 de zile. Am facut 2 teste de sarcina si au iesit negativ. Acum am niste secretii ambigue, sunt destul de abundente, albicioase.Intre timp am fost si racita, am luat antibiotice [desi nu cred ca asta ar fi motivul] Puteti sa ma ajutati sa inteleg ce se petrece?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E putin probabil sa fii insarcinata cu doua teste negative, dar nu stiu exact cand ai facut testele. De aceea e bine sa mai faci un test maine din prima urina de dimineata si apoi, daca e negativ, tot maine sa te duci la ginecolog. Mie mi se pare ca ai facut o infectie cu candida de la antibiotice si trebuie sa faci consult urgent pentru tratament.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Cum se face că ai văzut prezervativul când te-ai îmbrăcat şi nu atunci când s-a terminat iubirea din pat? Parcă trebuie să te speli şi apoi să te şi îmbraci! Eu aşa ştiu, în mod normal trebuie să te speli şi înainte şi după un contact sexual, fie el protejat cu prezervativ. La tine toaletarea nu prea este la ea acasă din câte povesteşti. Pune accent mare pe ea să nu ai probleme genitale mai mult sau mai puţin severe.
O posibilă infecţie fără etiologie cunoscută.
Dacă ai făcut 2 teste şi ambele sunt negative nu ai de ce să te sperii. Consultă un medic ginecolog pentru un ecograf intravaginal, recoltare de secreţie şi un test Papanicolua.
Multă sănătate.
Pa, pa.

| dianela explică:

Merci de raspuns. A fost ceva neprevazut, la o petrecere.Am grija de igiena mea intima si generala, sunt chiar foarte preocupata de asta, dar atunci s-a intamplat... sad