| zizibela a întrebat:

Am avut o relatie din toate punctele de vedere cu un baiat mai mare cu un an si un pic ca mine, a fost primul :X! am fost un an si 4 luni impreuna a fost minunat :X in ultimele de 2 luni devenise din ce in ce mai agitat nu prea mai avea timp de mine il deranja ca il sunam, spunea ca exagerez( desii ma comportam exact ca inainte, de 2-3 ori pe zi il sunam eu)! Ne intelegeam bine doar ca atunci cand era vorba sa mearga cu prietenii si prietenele lui undeva mergea chiar daca eu il rugam sa nu mearga si sa se intalnesca cu mine... ma cam dadea la o parte! mi-a spus: eu vreau sa ma bucur de fiecare distractie ca nu ma mai intalnesc cu ele! intr-o seara m-a sunat si mi-a spus sa fiu gata in 5 min ca ajunge la mine, i-am zis sa mai astepte 5 ca nu eram gata, s0a cam enervat, cand m-am intalnit cu el mi-a spus: la ce mai venisi ca mai stau 2 min si plec in oras cu prietenii, i-am zis sa mearga cu mine sa bem un suc si dupa se vede si cu ei! mi-a spus ca nu se poate ca trebuie sa ajunga acolo la ora fixa! In aceea seara m-am despartit de el! dupa 2 zile i-am trm un mesaj si i-am zis ca mi-e dor de el m-a sunat si ne-am impacat, apoi ne-am vazut o data si tin minte ca s-a uitat in ochii mei si mi-a spus ca ma iubeste. fara sa ii fi zic nimic, pur si simplu din senin! dupa cateva zile ma suna intr-o seara si imi zice ca vrea sa ne despartim ca el are de invatat pentru facultate si ca el il stresez cu sunatul si ca nu mai poate! I-am zis: bine daca vrei sa inveti te inteleg esti stresat vine examenul asta e! a doua seara m-a invitat varumiu in oras cu el si cu prietena lui, si m-am dus! in acelasi loc isi face aparitia si fostul meu cu "o priietena" de mana ( asa mi-a zis el ca e prietena lui desii mai multi mi-au spus ca sunt mai mult decat atat)! Cand l-am vazut mi-au tremurat picioarele laughing m-am ridicat si am plecat happy acasa happy nu am dormit toata noaptea, dimineata l-am sunat si l-am intrebat daca este cu ea: si mi-a spus NU STIU apoi mi-a spus ca nu are de ce sa imi dea explicatii! laughing a trecut o luna de atunci nu stiu daca e cu fata respectiva sau nu! Eu am incercat sa ruo orice legatura cu el si sa nu mai auda nimic de mine si cand a vazut asa m-a sunat sa vada ce mai faclaughing de parca i-ar pasa! Zice ca vrea sa fim prieteni dar eu nu pot ca l-am iubit mult si i-am dat ce aveam eu mai de pret! happy dar nu apreciazahappy eu de ce ar trebui sa ii fiu prietena? Voi ce credeti?big grin

12 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Te-ai vandut diavolului! Acum stai si sufera,nu esti nici prima,nici ultima! Dur,dar adevarat! Te considera o fosta,gandul lui e catre viitor! Studentie,gagici,libertate. Tu, stai acasa, invata si "linge-ti ranile"! Crezi ca degeaba vi se zice sa deschizi de 1000 de ori ochii inainte de a face sex cu cineva? Tu l-ai iubit, iar el s-a "folosit" de tine.Imi pare sincer rau, dar acum, nu mai poti face chiar nimic in privinta lui.Invata si tu pentru facultate!

| Castiel a răspuns:

@eu cred ca cei ce au spus sa fii amica cu ei sunt curve/curvari sau sunt imaturi!
Cum sa fii cu un om asa de porc? E clar ca ala te-a iubit nitel la inceput si dupa s-a plictisit de tine dar nu putea sta fara tine din obisnuinta si incerca sa se indeparteze de tine cat mai mult cand a vazut ca ii venea iar sa vb cu tine, o facea! Fata aia pun pariu ca este gagicasa (cred ca si tu ti-ai dat seama nu?laughing )
Rupe orice contact cu el daca a fost porc/jegos dai indiferenta fi rea cu el cum a fost si el cu tine! Si este ff important sa nu te impaci cu el deloc adica in fine daca vrei sa-i dai satisfactia prieteniei thinking mie daca o fata mi-ar fi facut asa, asa as fi procedat!

| bianca9422 a răspuns:

Sa fi prietena cu un asemenea om?

tu te-ai daruit lui din iubire si el a putut sa stea cu alta?

nu imi vine sa cred, cum ai putere, sincere felicitari!

NU MERITA

nu ii mai da niciun semn nu merita nimic acest animal de om.

cu riscul de a face comentarii rautacioase @gigiro cred ca nu ai iubit niciodata asa ca numai comentawinking

| dulcykaLy a răspuns:

Eu nu cred ca puteti sa fiti amici. cand ai iubit.si ai avut o relatie indelungata mie una imi e greu sa mai fiu amica cu respectivul. Mai bine rupe orice leg si asta e.

| zizibela explică:

Multumesc pentru raspunsuri :*

| zizibela explică:

Gigiro are dreptate! imi merit soarta! dar asta este doar nu o sa plang curul lui o viatalaughing trecem peste! ca in reclama aia: mai sunt inca 5 dupa colt!laughing

| adriana996 a răspuns:

Poate dupa un timp mai indelungat o sa reusesti sa ii fii prietena, asta depinde de tine si numai de tine pentru ca nu toate fetele reusesc ca dupa o relatie de asa durata sa mai pastreze o legatura amicala. Oricum ai nevoie de o pauza, nu poti fii de pe acum amica cu el pentru ca aveti ceva sentimente care se infiripa intre voi, lasa sa treaca cateva luni si apoi poate va putea exista o relatie amicala.
P.S. Daca el chiar era cu aia de mana atunci inseamna ca erau impreuna de dinainte sa se desparta de tine.Tu poti interpreta oricum. In orice caz daca te-a inselat nu ai de ce sa mai fii amica cu el.
Incearca sa gandesti pozitiv, nu are rost sa traim in trecut!

| SlimShady_8054 a răspuns:

Eu cred ca merita o relatie amicala. Adica ce ai de pierdut tu?

| Catheriinne a răspuns:

Hmm. amici puteti fi in continuare. big grin... Dar din nou impreuna ma insel.

| Bibb1 a răspuns:

Pai.in primul rand bunabig grin

deci...sa vedem.sa inteleg ca tu l'ai iubit/il iubesti si in timpul relatiei voastre prefera sa se intalneasca cu prietenii lui decat cu tine. bun. apoi vine faza cu varul tau, prietena lui si sucul, iar el isi face aparitia cu o "prietena" de mana(deci ce coincidenta ). aiurea... eu cred ca si-a batut prea mult joc de tine.eu una nu as mai fi acceptat sa fiu prietena cu el. poate amica.dar mai indepartata.thinking sincer.asta este parerea mea. numai bine.:*

| saddasdasdad a răspuns:

A fost doar un futai... o sa mai fie

| Outerlook a răspuns:

Nu l-as acuza asa de tare. Pe baieti ii enerveaza f mult sa ii sufoci cu mesaje, telefoane, iesit in oras, mai ales cu progresia relatiei (la inceput esti orbit, fluturi, accepti si iti place, dar apoi. ai nevoie de timp doar cu tine, sau cu amicii tai). Hai sa o iau altfel, tu cat de des ai iesit cu prieteni de-ai tai (nu comuni, nu ai lui)? Sau cat de des ati iesit amandoi cu prieteni de-ai tai. Mie imi miroase ca baiatul simtea ca se izoleaza intr-o viata de cuplu in doi anosta care il sufoca, si simtea nevoia sa evadeze putin.
Dupa ce te-a parasit e clar ca ti-a simtit lipsa - te iubea - dar se tot ciocnea de faptul ca nu avea timp si pentru el in relatia voastra.