| BomBonela a întrebat:

Salut, de vreo 2 zile prietenul meu nu ma mai sunat deloc (el este plecat in alt oras la invatat) si eu m-am suparat si nu-i sunam nici eu, eri seara am vazut ca este online insa nu i-am scris nimic, si cind colo el imi scrie ca trebuie sa vorbim si mi-a spus ca ar vrea sa luam o mica pauza, adica putin timp sa nu ne mai intalnim, m-a asigurat ca nu si-a gasit pe nimeni pur si simplu el niciodata nu s-a intilnit atit de mult (noi ne intalnim 5 luni) si vrea sa fie putin singur, ma doare foarte mult acest fapt si nu stiu ce sa fac si ce sa cred AJUTATI-MA VA ROG MULT

9 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Imi pare rau dar eu cred ca el vrea despartirea finala si nu stie cum sa ti-o spuna mai ''frumos''.

Vorbeste cu el cand revine si nu te lasa prostita.Ori iti da totul, ori nimic.

| BlancaFantasma a răspuns:

Te inteleg.cel mai nasol e ca nici nu vrea sa iti spuna adevaratul motiv al despartirii.Am patit`o si eu.m`a lasat pretextand ca e mare distanta si nu merge.normal nu a vrut sa-mi zica mai mult si eu si im clipa de fata ma gandesc la el(a trecut un an), si nu stiu ce a avut cu mine, ca eu tineam la elsadin fine sa revin la tine:Cum adica a stat 5 luni cu tine si gata vrea pauza ca a stat prea mult timp? nu stiu nu cred ca e adevarat.ar putea fi asa cum zice el dar nu prea cred. daca o sa vina la tine sa nu-l mai ierti nu cred ca merita.o sa gasesti pe altul.E un las nu te merita.bafta! si nu mai fi suparata. bucura`te ca incepe luni scoala acolo ai alte preocuparihappy

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Mie asta mi se pare o prostie enorma, facuta din orgoliu - sa nu dai nici tu un semn cand vezi ca el nu da. Te-ai chinuit singura si din ce scrii, nu mi se pare ca ai fi rezolvat ceva. E posibil sa isi fi gasit vreo una, ori ceva de distractie, cine stie. Arata-i ca esti totusi interesata de el, e posibi ca gandul ca "te va pierde" sa nu-l afecteze prea mult acum, defapt...cam deloc.
Ce sa faci? In primul rand lasa orgoliul si apoi incercati sa va intalniti, altfel e cand vorbiti fata in fata.
Spor!

| adryana_6040 a răspuns:

Cred ca si-a facut treaba in 5 luni si gata

| Merry24 a răspuns:

Aici nu stiu ce sa-ti spun dar ideea e ca e mai bine sa-l lasi in pace si sa incerci sa-l uiti ca altfel vei suferi mai mult.Fii puternik

| iiConspire a răspuns:

O fi speriat ca daca va intalniti s-ar putea sa faca ceva si sa te desparti de el asigural ca il iubesti si ca orice ar face vrei sa fi cu el asta e cel mai bine noroc (funda?)

| Layla33 a răspuns:

"daca iubesti pe cineva, lasa-l sa plece si daca merita, o sa se intoarca singur"

| Simona8807 a răspuns:

Eu una cred ca nu te mai vrea.cand incep ei cu pretextele, poti sa fii sigura ca nu mai vrea sa te mai aiba in preajma :/ imi pare rau, dar iti irosesti timpul de pomana.cauta-ti unul care sa te merite... :*

| lenutsica a răspuns:

La sigur ca si-a gasit pe alta.asa toti cum se duc mai departe isi gasesc altele dar noi stam acasa si speram ca ei nu au pe nimeni si numa la noi se gindeste.nu conteaza ca prima data sa intilnit asa mult, acesta e motiv... dupa pauza aceasta na sa mai fie cum a fost.tu gindeste ce vrei dar asta e parerea mea. FUNDA?