| alexa2829 a întrebat:

Am avut relatii sexuale neprotejate luna aceasta dar prt meu zice ca nu a lasat in mine, luna trecuta am fost in 15 acum 2 luni in 13 apoi 11 si 9 pana in septembrie v-am spus.Am avut niste dureri de spate cum am eu cand sunt la ciclu dar nu mi-a venit si azi e in 19.Ieri am facut un test si a iesit negativ iar prietena mea are trebuia sa i vina ciclu dupa mine i-a iesit pozitiv insa testul este din acela cu 1, 50 bani conteaza calitate? dupa cat timp trebuie sa imi fac testul, eu nu am mai avut contact sexual de 2 saptamani!

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Contează calitatea, cumpără un test de sarcină de calitate.
Ai mai postată o întrebare aproape la fel.
Nu-ți cunoști reacția organismului.
Mai repetă testul.
Pa, pa.

suntserios
| suntserios a răspuns:

E ok daca l ai facut dupa 2 sapt.mai incerca vreo 2 sa vezi daca iti da acelasi rezultat

| PangeeaRogvaiv a răspuns:

Daca ciclul iti intarzie cel putin 10 zile de la data cand trebuia sa-ti vina in mod normal, atunci fa testul de sarcina. Dar, deocamdata nu au trecut 10 zile. Mai ai putina rabdare, poate este o raceala sau o dereglare hormonala, de iti intarzie. Daca ai dureri posibil sa iti vina zilele urmatoare.
Mult succes!