| Biscotte a întrebat:

Am avut un contact sexual acum 2 saptamana. CM mi-a intarziat 6 zile, dar ma dor sanii foarte tare si spatele. Ne ingrijoareaza foarte tare intarierea CM, nu vrem sa avem nici o surpriza. App contacul sexual a fost protejat, prez.
Ar putea fi sanse de vre'o sarcina?
Va rog ajutor!

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ar putea fi, de vreme ce nu exista nici o metoda contraceptiva 100% sigura. Totusi, daca ati folosit corect un prezervativ de buna calitate, riscul de sarcina este foarte mic (nu zero). Intarzierea insa este ingrijorator de mare, daca nu e sarcina, ar putea fi ceva mult mai grav (o boala). mai stai o zi. Apoi, vineri dimineata fa-ti un test de sarcina din prima urina de dimineata si apoi un consult ginecologic (programeaza-te inca de acum).

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Nu cred ca este vorb ade o sarcina daca a fost protejat. Poate ai racit sau vreo dereglare...

| ΣleƙtrᴓRaccȍȍN a răspuns:

Aminteste-ti daca a fost chiar asa de protejat... vorbeste cu prietenul tau si aduceti-va aminte exact. daca s-a intamplat ceva sau nu esti sigura ia-ti un test de sarcina si te scuteste de toate problemele

| Cristiano13 a răspuns:

NU sunt sanse daca dupa act prez.nu s-a spart nu ai de ce sa te ingrijorezi poate e doar ceva iritatie sau ceva.NU ai ce sa te sperii

| cristal_7578 a răspuns:

Daca v-ati protejat nu ai de ce sa iti faci griji.intarzierea CM poate fi cauzata si de o raceala sau o dereglare hormonala. daca nu iti vine in cateva zile un control ginecologic ar fi cel mai bunhappy

| loredana23 a răspuns:

Nu cred da pentru orice eventualitate fatii un test de sarcina