| anonim_4396 a întrebat:

Am avut un prieten. Vorbesc cu el de un an dar dupa ce ne-am pus am stat doar doua saptamani. Faza e ca se enerveaza din lucruri marunte, e cam cu capul in nori in ceea ce priveste iubirea.
Ne-am despartit din cauza ca o incepuse sa se se enerveze din lucruri din care altii s-ar fi bucurat( exemplu: pentru ca l-am visat) sau ca fugea cand il sarutam.
A vrut sa ne impacam, si cand i-am dat sansa sa ne impacam pentru ca tin la el nu a mai vrut.
Am mai vorbit cu el. L-am scos de la prieteni pe facebook si pe messenger. Nu suport cand il vad ca are momente in care se comporta cu mine ca si cum m-ar iubii si apoi se comporta ca si cum as fi as fii o necunoscuta sau o proasta. Ma doare ca tin la el si deodata il vad indiferent.
Singura parte buna cu el era ca erau momente in care mai radeam.
Am vorbit cu el sa ii spun ca eu chiar tin la el si ca nu ar avea de ce sa aiba aceste reactii o iubesc / n-o iubesc dar el tot asa e. Acum sufar. O prietena mi-a dat dreptate pentru ca i-am dat papucii.
Am facut bine ca l-am scos? Vo ce credeti ar trebui sa fac?

8 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Ai făcut foarte bine, tu vroiai ceva cu el, și el vroia ceva cu tine, doar că era nehotărât, în afară de faptul că se purta cum zicem noi băieții cu "curu". Asta numai să te facă să-l dorești mai mult, doar că nu știa cum să o facă.
Ai făcut bine, părerea mea sinceră este că nu te merită. O femeie o iubești, o prețuiești, ai grijă de ea, nu o bruschezi fie din vorbe fie fizic.
Ai făcut cea mai bună alegere.

| Ycu a răspuns:

Hehehe, tipul tau isi cauta un drum, si este nesigur este in perioada aia ca barbat cand nu stie ce sa faca. Lasa-l sa isi gaseasca singur calea, si cand iti ofera acele cuvinte de parca te-ar iubii, ignora-l. O sa isi dea seama singur. Cheers.

| BlackOldSun a răspuns:

Acum serios noi astia care ne dam cu parerea pe aici crezi ca vom schimba ceva?! tot starea ta mentala, sentimentala va schimba lucrurile, nu gandeste nimeni in locul tau sau te impinge de la spate! just move on!

| Radu_Bogdan_Ionut_1990 a răspuns:

Ai facut foarte bine. Daca nu stie sa te respecte, nu merita. Trebuie sa va respectati reciproc. Daca el face astfel de fite de copil imatur, nu merita. Insa nu ne-ai spus ce varste aveti. Poate e normal sa faca asa la varsta lui si ar fi normal ca tu sa nu te stresezi prea mult la varsta ta. Acum depinde ce varste aveti.

| Rooksee a răspuns (pentru Radu_Bogdan_Ionut_1990):

Avem 18.

| Radu_Bogdan_Ionut_1990 a răspuns (pentru Rooksee):

Am inteles. Raspunsul de sus ramane valabil, la astfel de varste. Adica nu cred ca ai de ce sa stai cu el.

| chazz a răspuns (pentru Rooksee):

Ai primit deja un raspuns bun.
O intrebare, fara suparare.
Era intreg la cap?
"fugea cand il sarutam."-am crezut ca aveti 10 ani straight face.
Numai bine!
O sa fie greu pentru. tine, timpul o sa treaca si totul o sa fie ok, ai grija de tine happy.

| CHUpopCHU a răspuns:

Da ...ai facut bine (parerea mea este ca el nu prea tine la tine deoarece atunci cand i-ai dat sansa sa va impacati el nu a mai vrut)