| Catalin_Cata_1999_b2sJ a întrebat:

Am cunoscut o fata in urma cu aproximativ 1 an. am placut-o din prima clipa in care am vazut-o, am vorbit cu ea un timp. dupa am intrebat-o daca vrea sa fie cu mine. a zis ca da. dar in timp ce a fost cu mine a mai fost cu un baiat. (ea si-a batut joc de mine, adica nu a vrut sa iasa deloc cu mine... etc) multi mi-au zis ca e curva dar nu e adevarat o cunosc de mult timp, o iubesc enorm de mult(dar ei nu ii pasa) crying mi-as da viata pentru ea.. relatia noastra a durat aproximativ o luna. dupa sa despartit de mine, in ziua aceea ne-am certat rau, seara nu am putut dormi... nu am vorbit aproximativ 2 luni. dupa mi se facuse dor de ea si i-am dar mesaj. si am vorbit pana acum. in timpul asta am mai intrebat-o de cateva ori daca vrea sa fie cu mine mi- a zis ca nu pt ca abia terminase o relatie. a zis ca nu mai vrea relatii, dar cand o sa vrea o sa fie cu mine. si eu ca un prost tot o intrebam daca este pregatita pt relatie. dar in seara asta a zis ca nu vrea sa fie cu mine si mam enervat pt ca ma mintit si ne-am certat, eu i-am zis de nervi ca e curva, dar ea e nepasatoare si indiferenta, nu stiu daca a duruto vorbele care i le-am zis.dar regret foarte mult, ma puteți ajuta cumva, sa fac ceva sa ma ierte? va rog

Răspuns Câştigător
| Alberti_Sorana_2000 a răspuns:

In prim rand cati ani ai ca sa stiu...lucrurile difera de la varsta....deci din ce mi-ai zis imi pot da seama ca esti un baiat cu bun simt iubitor si crezul. Pai fata nu merita iubirea ta. Ea schimba baietii ca pe sosete si nu-i bine. Daca va continua va ajunge sa fie cu tot cartierul si atunci chiar va fi curva.....infine...am si eu o prietena care a facut la fel. Te sfatuesc sa incerci s-o uiti. Stiu ca nu o poti face dar nimic nu-i imposibil...stiu cum e sa nu dormi din cauza ca te.ai certat cu cineva drag....sau sa suferu pentru ca te-a mintit.
Ai vazut ca te insela ca te mintea cu alte cuvintea te.a jucat pe degete.Imi pare nespus de rau pentru tine...si faza cu pot avea m-am despartit de altul este doar o scuza.....nu mai vb cu ea...incearca sa nu te mai gandesti la ea...fa ceva ca s-o uiti. Implicate in alta relatie gaseste o fatacare poate te va iubi cum si tu o iubesti pe ea...asta incerc sa fac si eu...

3 răspunsuri:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Pai,ar trebui sa accepti ceea ce spune fata, cu cat mai mult o sttresezi cu atat mai mult o indepartezi. Daca vrei sa fii cu ea, asteapt-o. Dar nu o astepta toata viata, ca nu e singura fata de pe planeta.

| ywar a răspuns:

Cred ca pana la relatii ar trebui sa faci un efort cu gramatica sa te pui la punct. Ai scris fara punct, fara virgula, in principiu foarte rau...
Daca eu as fi fost in locul ei de cate ori ma intrebai daca vreau sa fiu cu tine iti spuneam si mai raspicat ca Nu! Nu vreau sa fiu cu un pisalog si un disperat. Cum sa intrebi prietene daca vrea sa fie cu tine? O sa iti spuna din principiu si orgoliu: Nu! E ca si cum ai intreba-o... pot sa iti dau fustita jos de pe tine? Dar chilotelul sa ti-l trag intr-o parte sa te ( ) ca e mai interesant cu lenjeria pe ea. As ceva nu se intreaba.
Apoi, ea a mai fost si cu altii - perfect regulamentar la varsta voastra. Oricum relatiile nu tin la 14 - 15 ani. Ia-ti gandul ca vei avea o relatie cu ea ca o relatie adevarata. Tu mai bine pune mana pe acrte si rupe cartea cu invatatul.
Spui ca o iubesti si ti-ai da viata pentru ea... Tu esti normal? Tu ai avut niste intalniri cu ea, v-ati certat apoi, nu v-ati vorbit 2 luni, i-ai dat mesaj ca ti-e dor de ea si spui ca o iubesti enorm? Esti atras cel mult de ea ca are corp frumos, sani frumosi, fund si mai si - dar astia-s HORMONI, nu iubire.
Ai facut-o curva! putin prea exagerat daca e sa ma intrebi pe mine. Eu iti dadeam 2 suturi la oua de 10-12 zile nu mai miscai. Oricum - probabil frustrat - de faptul ca nu poti sa o ai ai rabufnit. Las-o in pace, uit-o si vezi pe urma. Nu o mai suna. Punct.
Si pe viitor, tine-ti nervii in frau si nu le mai fa cum iti vine la gura ca pe urma regreti.

| 1cristian1990 a răspuns:

Consideri ca esti primul caz de genul asta, imi permit sa iti zic ca esti un prostut! In adancul tau sti adevarul, dar ti sa crezi ca ea e aleasa, mai sunt si altele! Eu nu as vrea sa o mai am inapoi sincer dupa cate mi-ai povestit si a fost urat din partea ta sa o faci curva!