| deea2sabau a întrebat:

am nevoie de sfaturile voastre ...am vorbit cu un baiat de ceva timp, dupa care nu am mai vorbit, apoi din nou am vorbit si am inceput sa am o relatie cu el, ceea ce nu credeam ca se va intampla vreo data, ne-am inteles foarte bine la inceput, chiar am simtit pentru el ceva ce nu am mai simtit pentru altii, chiar am crezut ca o sa ne tina, dar n-a fost sa fie acum o zi ne-am cam certat dintr-o prostie, el era la mine si i-a trimis o fata mesaj, iar eu ieri l-am intrebat daca i-a raspuns pentru ca mie mi-a zis atunci seara ca nu-i raspunde, si el s-a ambalat si mi-a scris : CE CRED? CA EL STA INTR-O GAGICUTA? II SCRIE SMS SI GATA II RASPUNDE, EL RASPUNDE DOAR LA CINE ARE CHEF, deja s-a enervat, dupa aia m-a intrebat daca mi-ar placea sa ma insele? iar eu am zis nu, si apoi mi-a zis ca sa nu ma insele a trebui sa-i ofer ceva cu timpul iar eu i-am scris daca el ma vrea doar pentru asta mai bine o lasam balta si apoi nu mi-a mai scris nimic, dar am observat ca m-a blochat pe facebook? de ce? mie chiar imi place de el, si el chiar dadea semne ca ma place sa inteleg ca gata? s-a terminat totul cu o seara inainte imi zicea ca tot timpul se gandeste la mine, oare de ce m-a blochat?, oare acum se ma gandeste la mine?

Răspuns Câştigător
| valentingb a răspuns:

Este cea mai comuna situatie. Nu ai idee cat de des se intampla asta. El a stat cu tine pentru ca probabil esti frumusica si o fata foarte de treaba, pe care a crezut ca o va putea convinge sa ii ofere ce vrea el. Nu,nu te iubeste, poate tine cumva la tine, dar nu prea. Chiar nu am sa inteleg niciodata cum poate o fata sa creada altceva, cum sa crezi, ca Diana, ca "sora lui s-a jucat cu telefonul"? E culmea!
Mai este un lucru pe care nu il inteleg: "Daca nu te culci cu mine, ma despart de tine." sau "Dovedeste-mi ca ma iubesti". Cum poate o fata sa faca asta doar ca sa nu se desparta de el? Nu va este clar ca nu sunteti iubite, ci doar folosite? Inteleg, iubirea modifica felul in care il vezi pe el si orice gand negativ, chiar daca apare, il suprimi si iti zici "nu se poate". Uite ca se poate.

| deea2sabau explică (pentru valentingb):

Dar nu inteleg de ce m-a blochat pe fb? straight face

4 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Relatia voastra s-a sfarsit, e gata. El nu a avut nici macar atat respect pentru tine incat sa te sune si sa iti spuna " ramanem prieteni". Acum asteapta ca tu sa il cauti ca un catelus pentru ca el sa te poata controla pe urma. Dar tu eti destul de inteligenta incat sa nu faci asta. Vei suferi o vreme, e normal, dar ai si invatat ceva foarte folositor si in zilele urmatoare iti vei da seama de multe lucruri. Asta te va ajuta mult in viata. Acum stii cum nu trebuie sa se comporte un baiat de treaba. Un baiat trebuie sa iti manance din palma, sa faca orice lucru stupid pentru tine, sa nu-i pese de el, daca tie iti tremura barbia si aproape plangi, el tebuie sa devina agitat, sa se urce pe pereti de griji. Atunci te iubeste. Restul sunt niste cretini care profita de fete. Sunt atatea tarfe, peste tot, si ei cauta fete ca tine sa isi bata joc. Ma opresc aici pentru ca incep sa ma enervez. Pa, pa!

| deea2sabau explică (pentru valentingb):

Ai multa dreptate. multumesc pentru cuvintele frumoase si pentru timpul acordatat ca sa-mi raspunzi! Asta e viata, n-ai ce face, chiar am crezut ca el e atsfel, si ca o sa ne tina mult relatia, dar se pare ca el a avut un scop si anume sa ma indragostesc de el si apoi sa-si satisfaca poftele si gata sad nu-mi vine sa cred cum pot fii uni baieti

| KimEunJung a răspuns:

Pai e posibil sa fi fost o greseala. Probabil ca fratele/sora lui a facut asta.