| Andreeaa20 a întrebat:

Am cunoscut pe internet un băiat și m-am împrietenit cu el. Azi am văzut că a postat pe intstagram poze cu o fată.
Credeam ca are prietenă si l-am jignit intr-un mesaj iar el mi-a spus că era sora lui.
Ulterior i-am zis ca îmi cer scuze și i-am spus ca sunt singură că părinții mei au murit într-un accident anul trecut (dar l-am mințit).
Imediat după ce a citit mesajul mi-a dat block.
Oare și-a dat seama că mint? Sau era nervos că l-am jignit? De ce m-a blocat? Si cum să repar greșeala?

Răspuns Apreciat de Editori
| tzionut a răspuns:

Andra draga ceea ce trebuie sa intelegi e ca orice relatie se bazeaza pe trei principii: comunicare, incredere si respect.
Tu din start le-ai incalcat pe toate. Nu l-ai respectat (injurat fara motiv) increderea odata pierduta cu greu o mai recapeti (l-ai mintit), iar cu comunicarea stai la pamant. Daca la poza respectiva pe Instagram ii puneai la comentariu "buna x-ulescu, e noua ta iubita, sau mai am sanse sa te cuceresc?" nu crezi ca altfel ar fi decurs totul?
Ca sfaturi pentru viitor, ofera fara sa ceri nimic ca sa primesti, respecta pe ceilalti daca vrei sa fi respectata, spune mereu adevarul daca nu vrei sa fi mintita, si comunica draga ca nimeni nu a invatat sa ghiceasca ganduri.
Nu mai ai cum sa repari greseala. ceea ce poti face e ca sa inveti din experienta asta si sa nu mai repeti aceleasi greseli.

11 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

De preferat ar fi să te repari pe tine.

| epurasu a răspuns:

Minciuna are picioare scurte! Sa jignesti pe cineva fara sa-l cunosti... apoi sa ai si pretentii, si te gandesti a repara greseala zic eu ca nu ai nici o sansa blocata vei ramane ceea ce ai si meritat.

| Violleta2022 a răspuns:

Probabil si-a dat seama ca esti disperata si in depresie, odata ce esti atat de temperamentala.
Apoi, un baiat/barbat jignit nu uita niciodata.
Din pacate, nu mai ai ce sa repari, esti blocata pe merit, fiindca l-ai jignit si ofensat. Cauta-ti altul, dar de data asta nu mai mintii sau jigni, ca toti baietii fug de mincinoase.

| corbulalbrosu a răspuns:

Las-o moarta. Este mai bine pentru amandoi. Sanatate!

| Sofer a răspuns:

Foarte urat sa jignești fără motiv.

| NotNamed a răspuns:

≈)))) super combo a fost asta. L.ai si jignit, aveai și așteptări pentru ce ca doar nu erati in relatie, ii mai si spui ca esti singura...ii spui si ca ti.au murit ambii parinti...l.ai nenorocit pe baiat

Răspuns utilizator avertizat
| MValentin a răspuns:

Uite, inteleg aceste iesiri. Ai fost geloasa si da a fost vina amandurora.
Acum sa nu te simți vinovată sau ceva, tu nu ti-ai dat seama ca e sora lui si astfel doar ai gresit.
Astepti sa ii dai unblock daca vrei iti ceri scuze ii recunoști toate întâmplate si va fi mult mai bine.
Acum daca aveti amandoi peste 17 ani va fi mai usor... daca aveti sub gen 14 15 16 va fi mai grea situația depinde... oricum măi ai grija cu minciunile este foarte dureros sa se afle ca ai mintit, da minciunile uneori sunt ok, dar decât sa faci persoana opusa sa traiasca in niște iluzii mai bine esti sincera de la inceput

| S8N a răspuns:

Te-ai testat vreodata pentru autism?

| tzionut a răspuns:

Daca te intalnesti cu un baiat si in loc de un buna ce faci iti serveste o palma, mai mergi si la a doua intalnire cu el?

| mdc98 a răspuns:

Toti zic ca sunt surorile lor laughing