| anonim_4396 a întrebat:

Am facut aseara dragoste cu prietenul meu insa la un momendat s-a rupt prezervativulstraight face...si-a retras penisul dupa cam 2-3 minute...am luat si pastila de a 2a zi. Exista sanse sa raman insarcinata?

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca ai fost la medicul ginecolog si ai luat pastila de a doua zi conform indicatiilor acestuia, dupa consult ginecologic, exista un oarecare risc de sarcina (ginecologul iti poate spune mai bine). daca ai luat-o dupa ureche, fara consult in prealabil, riscul nu poate fi apreciat. Exista si poate fi mare, dar nimeni nu poate sti.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Dacă ai luat corect pastila de a doua zi, în mare parte ai scăpat.
Totuşi, la 18-20 de zile de la acest eveniment (şi după pastila de a doua zi) fă un test de sarcină ca să fii sigură.
Grijă mare data viitoare.

| catthshshshs a răspuns:

Nimeni nu poate sti exact, sunt totusi sanse mici. Fa la minim 21 de zile dupa acest contact un test de sarcina ca sa fii sigura.
Nu mai folositi prezervative ieftine, va recomand Durex.

| lays a răspuns:

Nu sunt sanse.ai luat si cealalta pastila dupa 12 ore nu?

| Fluturash cu aripi de inger a răspuns:

Fa un test de sarcina vei rezolva dilema.

| Iullyka_9267 a răspuns:

Poi fa un test de sarcina. si daca ai luat pastile e ok. dar daca ramai innsarcinata. zile parintilorhappybig grin