| Elena2684 a întrebat:

Am facut-o cu un baiat fara prezervativ si el nu a ejaculat in mine, contactul a fost scurt, ne-am prostit doar, nu am avut orgasm, nimic de genul, deci contactul a fost foarte scurt, nimic serios. Btw a fost prima data cand o fac, deci eram virgina. Exista sanse sa raman insarcinata?

10 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

"Sanse" sunt mereu! Daca erai virgina de ce nu te-a protejat?! Cum de ai acceptat sa faci asa?! Daca nu tu, atunci cine sa aiba grja de sanatatea aparatuli tau reproducator?! De foarte multe ori, prima data se cam lipeste! Du-te urgent la medic!

| RAY a răspuns:

Desigur ca exista daca a ejaculat in tine

| Elena2684 explică (pentru RAY):

Am mentionat mai sus ca NU a ejaculat in mine.

| RAY a răspuns (pentru Elena2684):

Atunci nu esti gravida

| corbulalbrosu a răspuns:

Totul depinde de experienta sexuala a prietenului tau adica de capacitatea lui cu privire la modul in care reuseste sa-si coordoneze si controleze ejacularea deci de a-si retine perfect eliminarea spermei in cazul in care este deosebit de excitat si de asemenea in cea mai mare masura de momentul in care a avut loc joaca voastra adica in perioada fertila sauin afara perioadei respective. Este suficienta si o unica penetrare cu durata de 1-2 secunde pentru ca sperma sa fie introdusa in vagin fiind suficienta si o cantitate infima pentru a se forma o sarcina si de asemenea trebuie sa stii ca este absolut irelevant faptul ca o femeia are sau nu orgasm. In concluzie cel mai important lucru de care trebuie tinut seama si avut mereu in vedere este momentul in care este intretinut sexul fiindca este demonstrat stiintific ca o sarcina se poate forma DOAR IN PERIOADA FERTILA a ciclului menstrual. Tu esti cea care poti sa-ti dai tie insati cel mai precis si corect raspuns deoarece tu esti cea care stii in ce moment a avut loc joaca voastra. Multa sanatate.

| mihai69 a răspuns:

Da, există. Infim de mici, dar există.
Sunt însă șanse (!) de 99% să-ți fi transmis o infecție dacă nu te-ai protejat. Da' văd că de asta nu-ți pasă.
Deși de o sarcină scapi în cel mult 9 luni, dar de HIV sau HPV, niciodată!

| Emilian65 a răspuns:

Daca erai in perioada fertila si actul a fost neprotejat este posibil sa fi ramas gravida din cauza lichidului prespermatic care este purtator de spermatozoizi care aduc sarcini nedorite.

| JustStitch a răspuns:

De fiecare data cat nu te protejezi sunt sanse de a fi insarcinata

| Ionescu_Marius_1980 a răspuns:

" Exista sanse sa raman insarcinata?"
Da!
Care?
Putine. Dar "sanse sunt".
Foloseste prezervativul! (Chiar si la o simpla "joaca" sau la contacte "foarte scurte")

| floringabor a răspuns:

Daca nu a ejaculat in tine nu ai cum sa ramai insarcinata caci insarcinarea nu vine de la penis ci de la sperma daca ajunge in vagin