| filipeyre a întrebat:

Am facut-o neprotejat cu prietena mea si i-a venit fix la 14 zile de la contact, dar a avut o menstruatie normala, de +3 zile si abundenta in primele zile, ca de obicei. Vreun motiv de ingrijorare?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Pornirea sangerarii menstruale la data/termenul reiesit prin calcul sau stabilit pe baza observatiilor anterioare, reprezinta GARANTIA ferma ca in proportie de peste 99% in ciclul menstrual anterior ovulul NU a fost fecundat si in consecinta NU s-a produs sarcina si din acest motiv fostul endometru care ar fi urmat sa gazduiasca sarcina (daca s-ar fi format) a devenit inutil si este eliminat din uter sub forma unui amestec menstrual. Multa sanatate!

2 răspunsuri:
| Spartacus12345 a răspuns:

Nu, e totul normal