| jkxdd a întrebat:

Am facut sex aseara cu o tipa si mi-am dat drumul la iesirea din vagin.
Nu a luat anticonceptionale, ce pastile ar trebui sa ia astazi, pentru a nu aparea o sarcina nedorita?
Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Tipa respectiva din moment ce a acceptat sa intretina un act sexual neprotejat cu un tip oarecare si nu-l anunta sau nu-i cere imperativ tipului sa aiba grija ca nu cumva sa ejaculeze sperma in vagin, in mod sigur procedeaza in acest mod fiindca este sigura/constienta ca nu poate sa ramana insarcinata. Este posibil ca ea :
1.) sa stie foarte precis ca nu este in perioada fertila a ciclului menstrual,
2.) sa foloseasca pastile anticonceptionale sau o alta metoda contraceptiva cu actiune de lunga durata
3.) sa fie stearpa/sterila
Presupun ca este foarte putin pobabil ca respectiva tipa sa fie atat de proasta sau neinformata incat sa nu-si dea seama ca ar putea sa ramana insarcinata. In concluzie nu prea ai avea motive de a fi ingrijorat mai ales daca acea tipa obisnuieste sa intretina contacte sexuale neprotejate cu orice necunoscut. Sanatate!

12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ii primul rand, nu-i indicat sa ia nici o pastila, daca nu stim sigur, daca fata era in perioada fertila sau nu!
O asemenea pastila luata inutil, are atat de multe efecte secundare, ca-i poate zdruncina sistemul hormonal si o va face sa sufere inutil.

| jkxdd explică (pentru Violleta2022):

Pai si cum stiu daca nu e in perioada fertila?
Nu vreau sa ma trezesc ca-i insarcinata...

| Treaem24 a răspuns (pentru jkxdd):

Intreaboo

| corbulalbrosu a răspuns (pentru jkxdd):

Tipa respectiva din moment ce a acceptat sa intretina un act sexual neprotejat cu un tip oarecare si nu-l anunta sau nu-i cere imperativ tipului sa aiba grija ca nu cumva sa ejaculeze sperma in vagin, in mod sigur procedeaza in acest mod fiindca este sigura/constienta ca nu poate sa ramana insarcinata. Este posibil ca ea :
1.) sa stie foarte precis ca nu este in perioada fertila a ciclului menstrual,
2.) sa foloseasca pastile anticonceptionale sau o alta metoda contraceptiva cu actiune de lunga durata
3.) sa fie stearpa/sterila
Presupun ca este foarte putin pobabil ca respectiva tipa sa fie atat de proasta sau neinformata incat sa nu-si dea seama ca ar putea sa ramana insarcinata. In concluzie nu prea ai avea motive de a fi ingrijorat mai ales daca acea tipa obisnuieste sa intretina contacte sexuale neprotejate cu orice necunoscut. Sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Niciuna dacă NU e în perioada fertilă.

| Emilian65 a răspuns:

Da.

| ywar a răspuns:

Da tu de ce nu iei pastile care sa-ti dea peste cap organismul cu hormoni cu tot? Cand faci sex trebuie sa-ti asumi consecinte, nu sa te termini ca inconstientul in ea, sau in cazul tau - la cosul vulcanului.
Prostia si fu@@ul se platesc!

| jkxdd explică (pentru ywar):

Am rezolvat, a luat pastila de a doua zi sau cum se numeste.
Eram intr-o pozitie mai dificila si am scos-o cam tarziu xD

| ywar a răspuns (pentru jkxdd):

Adica a luat otrava! Intreaba pe cineva de specialitate ce contine pastila aceea. Este o bomba cu hormoni. Si de ce toate astea?

| jkxdd explică (pentru ywar):

Toate astea ca sa nu ramana insarcinata!
Am 21 de ani, nu sunt pregatit sa am un copil si nici ea nu este pregatita.
Si o mare parte din vina o are ea pentru ca a insistat sa o facem fara protectie. Important e ca i-a placut la nebunie si s-a simtit foarte bine.

| ywar a răspuns (pentru jkxdd):

Crezi ca doar ea e vinovata? De ce DOAR EA e vinovata? Ea ti-a luat organul si l-a bagat in pasarica ei umeda, gemand ca apucata? Ma-ndoiesc. Eu cred ca voi adolescentii sunteti foarte iresponsabili in tot ceea ce faceti. Sunteti adesea superficiali, prea increzatori in ceea ce sunteti si (na - ti - o franta!) Nu insemnati nimic! Produceti doar paguba. Scriu cu greu aceste cuvinte pentru ca asta inseamna ca viitorul acestei tari va fi zero.
Daca esti istet, nu te vei supara pe mine. Semnalul meu de alarma, poate, (zic poate!) va misca ceva din tine si iti va spune ca: Nu tot ceea ce pare sa fie roz, e musai si asa!
Sunt mai batran decat tine cu multi ani si ma-ntristeaza cand vad generatii ca voi venind din urma fara niciun bagaj.

| jkxdd explică (pentru ywar):

Nu ma supar si nu am spus ca e doar ea de vina!
Vinovati suntem amandoi, am fost iresponsabili.
Nu produc paguba, crede ma.

| jkxdd explică:

Toate astea ca sa nu ramana gravida, am 21 de ani, nu-mi doresc un copil acum!
A fost la farmacie si a intrebat si i s-a recomandat acea pastila.