| Raulikkk a întrebat:

Am facut sex cu prietena mea protejat si cand m-am uitat era rupt prezervativu' si eu m-am terminat in el inainte sa se rupa, e posibil sa fi ramas insarcinata daca peste 2-3 zile trebuie sa-i vina ciclu (are ciclu neregluat)?

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă trebuie să-i vină menstra nu este nicio problemă.
Ce înseamnă ciclu neregulat pentru ea? Întârzie mai mult de 2-3 zile?
Pa, pa.

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, este posibil. Daca ar fi avut menstre regulate, riscul era minim (in jur de 4%), asa este ceva mai mare, pana la 10%.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună din nou.
Îți garantez eu că nu a rămas însărcinată, ovulația era încheiată iar ea era în perioada infertilă. Să mă anunți când i-a venit menstra, bine?
Și încă ceva, pentru siguranța voastră imediat după ce s-a oprit menstruația să facă și un test de sarcină pentru a vedea rezultatul cu scopul de a înlătura orice dubiu privind o posibilă sarcină.
Pa, pa.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună iar.
Of, dacă vrei să cumperi nu am nimic împotrivă dar îți spun că nu este însărcinată.
Pa, pa.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

\vreau sa fiu nas!

| Raulikkk explică:

Adica nu ii vine in fiecare luna in aceeasi zi ba intarzie 2-3 zile ba 4 ba 1 tot asa, si accidentu s-a intamplat ieri si pe maine poimaine trebuie sa-i vina ciclu, are rost sa-mi fac griji?

| Raulikkk explică:

Luna trecuta de exemplu trebuia sa-i vina ciclu pe 2 si i-a venit pe 8...mentionez din nou ca ieri s-a intamplat accidentu

| Raulikkk explică:

Deci pana la urma sa nu cumpar pilula de a 2-a zi?

| Raulikkk explică:

Nici nu prea pot sa stau cu mainile in san si sa astept, chiar nu stiu ce pot sa fac in situatia asta... stiu ca m-am scapat in ea dar nu stiu daca am si norocul sa nu fie gravida