| anonim_4396 a întrebat:

Am facut sex neprotejat cu iubita mea in ziua a 10'a a ciclului acesteia, ejacularea nu s-a produs in interior, ci in exterior! Iar actul in sine a durat circa 1-2 minute!
De obicei suntem responsabili si ne protejam, dar astazi, pur si simplu s-a intamplat! Care sunt sansele reale ca ea sa ramana insarcinata?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Foarte mici in cazul in care nu s-a produs o ejaculare anterioara sexului propriu zis.Nu conteaza absolut deloc durata unui sex chiar si in cazul in care nu se ejaculeaza in vagin deoarece se poate prelinge sperma ramasa in uretra (de la o ejaculare anterioara) inca din primele secunde ale actului sexual. Doar intr-un asemenea caz ar exista o oarecare posibilitate de sarcina insa foarte mica.

2 răspunsuri:
| Alcyon a răspuns:

Nu-ti poate spune nimeni care-i riscul. Sunt prea multi factori: gradul ei de fertilitate, daca are ciclul regulat (in cazul unui ciclu neregulat, ovulatia poate avea loc oricand) etc. E bine ca pe viitor sa te protejezi, ca sa nu mai ai astfel de dileme.

| plouacuspini a răspuns:

Inexistente, spun din proprie experienta.