| AnnaMaria95 a întrebat:

Am facut sex neprotejat cu iubitul meu doua zile la rand. Dupa aceea am inceput sa iau anticonceptionale Yasmin. E posibil de o eventuala sarcina?:-s sunt sigure pastilele?

Răspuns Câştigător
| Azµre a răspuns:

1) Anticonceptionalele trebuia sa le iei in prima zi a ciclului! abia dupa 7 zile de la primul comprimat isi are efectul!
2) Trebuiesc luate la aceeasi ora!
3) Daca ai luat cand nu trebuie si mai sigur asa ai facut in loc sa iei in prima zi de ciclu ai luat in alta zi o sa ti se deregleze ciclu ca dracu sa nu vii peste cateva zile sa zici: "am ramas insarcinata?" ca nu ai ramas ti-a intarziat pentru ca ai inceput aiurea pastilele.

| AnnaMaria95 explică (pentru Azµre):

Da, dar mi.a intarziat deja 5 zile...

1 răspuns: